6.3 C
London
Friday, November 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

TIESTO IN LONDON!!

Discussion in 'EVENIMENTE' started by admin, May 26, 2006.

1. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    Mai Razvane,

Ce aveti cu baiatul ? Te-ai pus cu armamentul greu pe el ? ???Lasa omul in pace sa asculte ce vrea. Poate ca in cercul lui de prieteni asta se asculta in momentul de fata. Poate ca mai tirziu va descoperi si el formatii adevarate, artisti adevarati. Si eu ascultam prin scoala generala pe Mihai Constantiniu, asta din lipsa de altceva si ca ne puneau la scoala sa cintam "O lume minunata" dar nu insemna ca trebuia sa ramin la nivelul ala.
    Eu nu am nimic cu gusturile nimanui dar sincer, se face prea mult zgomot pentru nimic, pentru niste anonimi de fapt. Daca se populariza un concert cu niste artisti cu adevarat mari si cunoscuti atunci chiar as fi fost bucuros sa iau la cunostinta. Dar daca ne referim doar la Tiesto, e doar pierdere de timp...
    Spunea pe undeva pe site-ul lui Tiesto ca a strins cam vreo 25-30 mii de fani la un concert si a fost un mare succes. Pai ce sa mai zicem atunci de cei care string sute de mii sau chiar 1-2 milioane, ca sa nu mai zic de Jarre care a intrat in cartea recordurilor cu vreo 3,5 milioane.

2. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    God! Calmati-va ca va purtati toti ca niste copii. Sunt oameni care asculta rock pentru ca astfel de muzica le atinge sufletul, oameni care asculta jazz din acelasi motiv, oameni care asculta house, dance, rap si chiar manele. Fiecare are dreptul sa-si aleaga cum isi cultiva sufletul, daca mie personal Tiesto imi spune DJ si DJ= disco, nu inseamna ca imi plac neaparat manelele sau ca fanii Tiesto sunt mai destepti sau mai prosti. Iar cei care incearca sa isi impuna punctul de vedere cum ca Tiesto este cel mai cel incercati sa respectati faptul ca "opozitia" nu a venit sa isi impuna stilul muzical (mai putin Razvan pt care rocks is the best ;D ) insa ce ar fi sa incep si eu sa zic ca Becks, Tracy Chapman,Demian Rice, Lenny Kravitz etc sunt cei mai tari iar cei carora nu le plac acestia sunt manelisti? Asa ca pentru a va fi respectat gustul muzical incercati in primul rand sa-l respectati voi pe al altora.

Cu scuzele de rigoare vis-a-vis de anumiti fani Tiesto (se stiu ei care si se vede din postari ;) ) care nu merita bagati in aceeasi oala cu cei la care m-am referit mai sus.

Inchei prin a va ura distractie placuta la concert.

3. Anonymous

Anonymous Guest

Toate ca toate pana la scumpul meu Tiesto! :mad: O sa am grija sa am "unghiile" la vedere, cum zicea cineva. ::)

Multumim pentru opiniile voastre "neautorizate" la adresa iubitului meu, nu va suparati daca le ignoram. ;)

7 days to go... :D :D :D

4. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Bai fratilor , eu n-am nimic cu tiesto cu nu am nici cu Britney Spears. Eu am o opinie despre muzica lui si atat. Fiecare poate sa asculte ce vrea ... inclusiv manele ... who cares ... eu mi-am spus parerea despre genul de muzica pe care il "face" Tiesto din punct de vedere tehnic.

Ce m-a deranjat a fost faptul ca LoveTiesto a venit sa ne spuna ca suntem (cei carora nu le place tiesto) "desteptii din ziua de azi" , "ca habar n-avem ce e aia muzica dar avem tupeul sa vorbim" , "ca suntem manelisti" (asta special pentru mine), etc etc. Si ... ce sa vezi tocmai el e ala care habar n-are ce e aia muzica . Nu este el primul de aici de pe forum care a zis ca ii place tiesto ... mai sunt si altii carora le place tiesto dar nu vin sa ne faca prosti sau "necultivati" din punct de vedere muzical.

Dragule, esti doar un ascultator ca oricare altul de aici (ca si mine inclusiv) cu deosebirea ca eu am mai atins cate un instrument si mai am ceva habar despre cum se face muzica ... din cauza asta nu iti dau voie sa imi spui ca "habar n-am ce este aia muzica" ... in rest poti spune ce vrei despre Tiesto ... ca e cel mai tare , ca este Mixer Master ... nu imi pasa . ;)

Si acum pentru alinutza :

rock-ul rulzzz dar eu mai ascult si altceva ... nu numai rock sau genuri derivate din rock.

5. lovetiesto

lovetiesto New Member

Trophy Points:
    0
    Doamne..am facut scoala de muzica omule`..am diploma! Wai..si la chestia cu "desteptii din ziua de azi" nu m-am referit la toti cei prezenti pe forum,m-am referit doar la tine B-)In fine imi cer scuze..m`a luat valu`! Totusi nu inteleg ce nu e in regula cu o persoana care asculta Tiesto si de ce nu ar putea asculta Tiesto toata viata...da`n fine! Trance`ul e un gen muzical oricum..ca sa stiti :p Sorry anyway..

6. Anonymous

Anonymous Guest

-ww- -ww- -ww- -ww- -ww- -ww-

7. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Pai tocmai ca nu e nici o problema cu ala care asculta tiesto . Problema este cu cei care nu asculta tiesto ... ca "nu stiu ce e aia muzica da' vorbeste" -rock- -violent- :):)

8. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    -action- Bre, da' emoticonu' ala cu pusca unde e?
    Ca ma pregateam sa o scot la baietii astia...

(just kiddin' da' daca nu faceti pace, il folosesc pe asta -wh-)

9. lovetiesto

lovetiesto New Member

Trophy Points:
    0
    Eu cedez Tiesto Rules.. B-)

10. pumponita2012

pumponita2012 New Member

Trophy Points:
    0
    L-am vazut pe Tiesto live in Bucuresti ... e fain dar mai sunt si alti DJ tari precum: Banco de Gaia; Timo Maas; Talvin Singh etc etc [:)]

11. lovetiesto

lovetiesto New Member

Trophy Points:
    0
    Hmm Timo Maas e praf:p Asculta Loic Tambay daca gasesti p`undeva.. B-)

12. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    5 days to go!!!
    -ww- -ww- -ww- -ww- -ww- -ww- -ww- -ww- -ww- -ww-

loveeeee coomeees agaaaain. -dance- ance- -dance- ance- -dance- ance-

13. Anonymous

Anonymous Guest

:x2 :x2

You have become
    What you have always been
    Life figuring out
    Rephrase your vision

No words I can speak
    A path should been chosen
    All trembling track
    She lead us back and here
    the guts are

Loooooooove comes agaaaaaaaaaaain :x2
    Just when I booked in none of her
    Love can come again
    You Gotta believe That
    Looooooooooooove comes agaaaaaaaaaain :x2
    Just when I booked in none of her
    Love Can come again!!!!

-ww-
    -ww-
    -lst-

P.S. Karaoke? -no- :p

14. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Vreo 2 poze.

15. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    & some more

16. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    hmmmm vad numai lumini ... a si cantat ??? :) ... spotlight DJ. -rock- >:p

17. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    Rzvanica fara frica :)..next time le dam si ceva sound la poze..asa speial ptr cunoscator in materie de muzica ca tine,dohh .

ps:admin ,ma revolt,pune fundal muzical la poze ptr razvan..asha ceva e inadmisibil! >:p

18. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
  19. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    razvanica fara frica- -violent-:) :)

20. Anonymous

Anonymous Guest

1.Tiesto e prea comercial pt gusturile mele.Prefer UK garage,hard,deep sau progresiv.Never trance.
    2.Gusturile nu se discuta.Fiecare asculta ce-i place.
    3.Un dj bun nu lipeste samples.Doar noi amatorii o facem.Acestia isi produc singuri orice sound folosind instrumente midi si softuri.
    4.Cine a incercat vreodata sa produca singur un mix,fara sa foloseasca samples,stie cat de dificil e.

Share This Page