5.7 C
London
Monday, December 09, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

TIESTO IN LONDON!!

Discussion in 'EVENIMENTE' started by admin, May 26, 2006.

1. robbie

robbie New Member

Trophy Points:
    0
    Tijs Verwest aka DJ Tiesto nu doar mixeaza, cum cred multi. Ca sa nu mai fie confuzie scriu cateva piese care imi plac din zecile cate a compus: Addagio For Strings, Just Be, Fly, Traffic, In My Memory, Elevate, Sparkles, Wings Of Love... etc.
    Si el a inceput ca restul DJ-ilor mixand in cluburi, norocul lui e ca e olandez, si acolo se asculta muzica electronica de prin anii 80... (ma gandesc la Romania, inca tot manele in cele mai multe discoteci). El e singurul Dj care a avut vandut 20.000 de biltete la un concert... bla-bla-bla
    Beowulf si alinutza dati o fuga intr-un HMV si cereti un dvd cu Tiesto in concert, sa vedeti ce ascultati ;)
    Dar sunt gusturi si pareri. O iau de exemplu pe sora mea; nu poate sa sufere trance sau house de nici un fel... deci fiecare cu ce-i place, respectele mele. Dar am intalnit romani in Londra, care se uitau la mine ca la felul 2 cand ieseam in cluburi in timp ce ei se chefuiau pe manele, iar acum "sa fie cool si la moda" in fiecare weekend ii vezi in club si nu vorbesc de altceva decat sasha, digweed, buuren... :p

2. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0

Eu sunt Next !! ;D Aici la TM viatza e cool FARA DJ de table. Puneti degetzelele pe un CD cu Disturbed si o sa fie mai bine :D

3. cristofor

cristofor New Member

Trophy Points:
    0
    stii adresa de la restaurantul old beely

4. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0

Robbie a nu iti place Tiesto nu este egal cu a asculta manele! Nu inteleg de unde antiteza asta intre Tiesto si manele. Eu am afirmat clar ca nu ma incanta Tiesto insa nicidecum ca ma dantzuiesc pe manele (no offence celor care asculta manele, fiecare cu gusturile lui). Cat despre cum compune si ce compune Tiesto ma abtin caci nu vreau sa supar pe nimeni. Pentru mine un compozitor adevarat si un artist inseamna acela care isi compune singur muzica pe un instrument nu pe un computer, care isi compune versurile. In rest, in discoteca ascult si Tiesto ca doar nu o sa ascult Damien Rice sau Tracy Chapman. ;)

5. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    HELL YES ! OFFENSE MANELISTILOR !!

6. xl0gic

xl0gic New Member

Trophy Points:
    0
    Tre sa fiu de acord aici, un computer face singur muzica daca ruleaza windows expi, apeshi shift+F5 shi scrie versuri. Vasile care shtie sa cante la tzambal e de 10 ori mai artist ca Tiesto care compune pe 20 de instrumente virtuale. Ello, 2006 anyone ?

7. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    H3h3 10 days counting down!!! ;D

p.s party ppl getting ready? ;)

8. lovetiesto

lovetiesto New Member

Trophy Points:
    0
    Salut..am vazut dintr`o prostie acest forum pe google si am zis sa scriu si eu ceva..sunt din Targoviste si ascult Tiesto de prin 2000..m-a indispus baiatu` asta xlogic..auzi baiatu`..daca tot esti asa destept fa si tu muzica pe care o face Tiesto..ca e usoara..fa`o si tu si`ti dau tot ce am eu plus tot ce are prietena mea(si ea e fan Tiesto ;D) mor pe desteptii astia din ziua de azi care habar nu au ce-i aia muzica si vorbesc,dar in fine..am vazut ca sunt unii fani Tiesto aici..ascultati Magik 8 si In Search Of Sunrise 5 ;D Tiesto rules ;D Bye` :p

9. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    Salut LoVeTiesTo,

Am si eu intrebare, sper sa nu-ti fie cu suparare: Cati ani crezi ca vei mai fi fan Tiesto ? Nu o sa-ti mai schimbi gusturile muzicale niciodata ?

10. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    HA HA ! Mestere si parerea mea despre Tiesto sau despre orice DJ este aceeasi ca a lui xLogic si a altora ... asadar m-ai lovit si pe mine . Dar vreau sa iti spun ceva : Cand am inceput eu sa ascult muzica pe tine te trimiteau aia mai mari sa le cumperi tzigari ca sa poti sta si tu prin preajma lor.

Pun pariu ca n-ai vazut in viatza ta un disc de vinil EMI ... asa ca lasa-te de aprecieri dintr-astea de newcomer in ale muzicii.

Multa bafta ;)

11. Anonymous

Anonymous Guest

Degeaba v-ati aprins atat. ::) Nici unul nu ati inteles ce a vrut sa zica Xlogic. Era o replica ironica la adresa celor ce habar nu au despre muzica lui Tiesto. Daca ati fi vazut pe pagina 1 a topicului, numele lui este pe lista celor ce merg la concert ;D

So chill...

12. lovetiesto

lovetiesto New Member

Trophy Points:
    0
    Mai Beowulf..sa fie oare ca tine?Te las cu impresia ta..n`are rost sa ma pun la mintea tuturor,as ajunge la sapa de lemn,da` sa stii ca vorbe d`astea ca ale tale ziceam cand aveam 14 ani si ma jucam cs..in fine,Marian..hmm in acest moment sunt fan Tiesto..o sa fiu fan Tiesto toata viata mea pt muzica pe care a mixat`o pana acum..si sa stii ca nu ascult numai Tiesto..ascult dj` de care nu cred ca ai auzit vreodata si care sunt foarte tari..ascult tot ce tine de fenomenul trance,in afara de Pvd care mi se pare o aberatie + house!Si ca sa`ti raspund la intrebare mai direct..cred ca o sa fiu fan Tiesto toata viata mea pt ca sunt sigur ca or sa apara alte albume mult mai tari ca pana acum..Beowulf daca atunci cand ai inceput sa asculti muzica ai ascultat manele sau mai asculti inca,te inteleg crede`ma,poti sa ma si injuri daca e asa,nu ma supar! Bye`.. :)

13. xl0gic

xl0gic New Member

Trophy Points:
    0
    HAHA. Zise Bamse. Imi pare rau Beowolf, Leti are dreptate, eram ironic in postu' precedent, ador Tiesto & ma intristeaza limitarea'n gusturi a unor 'traditzionalishti', in fine, dreptu' lor I spose. Cat despre discuri de vinil, yeh, am crescut cu ele, cu zeppelin, def leppard, floyd, iron maiden, van halen (yea cu vechiul solist ;D) and so on. Da' 85 a trecut. E de intzeles sistemu asta rigid de filtrare la ce e nou, true, 85% din muzica noua e crap. Still, nu ramai ascuns dupa Electrecord. E mono mane, get over it.

14. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    To Lovetiesto :

Nene LoveTiesto, pai inseamna ca n-ai decat vreo 15 ani daca la 14 ani jucai cs . Acum inteleg ! Eu pe la 8 ani am inceput sa ascult rock iar tu la 14 jucai CS. Esti tare de tot !!

Si inca ceva ... las-o balta cu manelele ca nu stii tu ce ascult eu ... si nici n-ai intelege pentru ca ricoseaza asa cum ricoseaza pamfletele lui Vadim la adresa lui Becali.

To xlogic :
    1. Nu am stiut ca ai zis-o ironic.
    2. Ce termen ai mai inventat... : Limitare in gusturi ... !! Cum pot fi gusturile limitate ? Gusturile sunt gusturi si atat. Daca dezbatem ceva pe o tema muzicala nu putem sa o facem decat din punct de vedere "tehnic" si nu din punctul de vedere al gusturilor.

3. Nu ma deranjeaza ce e nou ... ma deranjeaza kitch-ul fie ca e vechi, fie ca e nou. Iar muzica "facuta" de DJ este un kitch printre GENURILE DE MUZICA.

15. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Quote din LoVeTiesTo:

"mor pe desteptii astia din ziua de azi care habar nu au ce-i aia muzica si vorbesc,dar in fine.."

Ia zi mai GURU al muzicii, Dumnezeul sampler-ului ... spune-ne tu ce este aia muzica ?

Uite aici m-am obosit sa iti cant un intro care a umblat si prin aria aia a muzicii pe care o asculti tu. Recunosti intro-ul ?

www.Romani-Online.co.uk/RockRulzzz.avi

Deja iti intuiesc raspunsul gresit (asta in cazul in care vei raspunde).

Oi avea tu habar de arpegii,game,acorduri,octave etc etc de iti permiti sa ne faci "desteptii din ziua de azi" ? sau dai si tu cu papagalu' ca asa se obisnuieste pe forumuri ?

P.S : Imi cer scuze pentru echipamentul de seara din filmuletz dar nu am mai avut rabdare nici sa curatz chitara.

16. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    Bataie de cap aiurea..parerea mea ;D
    Pana una alta mai ESTE 8 zileeeeeee!

ps l-am sarit pe 9,imi cer scuze ;D :p

17. lovetiesto

lovetiesto New Member

Trophy Points:
    0
    Doar atat iti zic si ma las de certat cu tine..am 23 de ani din pacate pt tine..si eu ascult Tiesto..nu`mi pasa de octavele tale..crede`ma ! Hai la revedere ma duc la facultate..

18. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Boys, nu va aprindeti ;)

19. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Ai dreptate ... mai treci pe la scoala si dupa aia vino si fa pe "desteptul din ziua de azi".

20. lovetiesto

lovetiesto New Member

Trophy Points:
    0
    Oke smart`ule

Share This Page