7.6 C
London
Wednesday, April 14, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

The Real România

Discussion in 'Traditii' started by iQi, Jan 11, 2014.

1. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Peace, irinae :)

Let's "nani" :)

2. CT17MAR

CT17MAR New Member

Trophy Points:
    0
  3. CT17MAR

CT17MAR New Member

Trophy Points:
    0
    Re: The Real ROUMANIA

http://www.livebiz.ro/video/imaginile-a ... -aplaudat/

4. CT17MAR

CT17MAR New Member

Trophy Points:
    0
  5. CT17MAR

CT17MAR New Member

Trophy Points:
    0
  6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Da unul nu pune si clipul lui Elena?
    Ala cu frunza?
    Poate omu'? ca el e fan inversunat... -asa-asa-

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Bucatele mele sunt insignifiante dar,ca roman ...sa spui ca te doare in cot de Rosia Montana...
    astia-s noii "robotzei" multinationali,
    reci si calculati,
    oameni care "stiu totul cel mai bine" , formatori de opinie pentru care vrea sa-i asculte....
    Din fericire, Romania nu este a lor, ei nu-i inteleg zbaterile, isi reneaga originile, se convertesc la alte obarsii cam ca curvele parizience in al doilea razboi mondial.

8. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    @CT17MAR Vezi ca sunt mai multe natii pe aici, nu numai engleji. Eu zic sa-l mai pui de cateva ori, sa vada toti.

9. iQi

iQi New Member

Trophy Points:
    0

@Dr.evil daca imi permiti il pun eu aici ca sa vada toata lumea, tot mi-ai aratat cum se adauga un link de pe youtube aici pe forum...Thx.

www.youtube.com/watch?v=RR2SdvUTcNs

10. Anonymous

Anonymous Guest

E nasol cand nu pricepi ca ce-i prea mult strica!

11. iQi

iQi New Member

Trophy Points:
    0
    @"John_Nutt" da, asa-i dar omul nu a sters http:// -ras2- ... am o rugaminte la voi numai va bagati in seama atita, daca nu va convine sugerati la admin. Uite iti las adresa aici ... admin@romani-online.co.uk

cheers,

12. iQi

iQi New Member

Trophy Points:
    0
    este un topic si atit, mai devreme sau mai tirziu nu o sa mai fie nimeni pe aici trebuie cumva mentinut, este un portal bun pt. romani din Uk
    romi,albi,negri,prosti,destepti este al nostru tuturor.

P.S
    Now to this peace of mind the possession of wealth greatly contributes; and therefore I say, that, setting one thing against another, of the many advantages which wealth has to give, to a man of sense this is in my opinion the greatest.

cheers,

13. irinae

irinae New Member

Trophy Points:
    0
    Sincera sa fiu mie-mi pare rau ca nu putem fi uniti sa luptam pentru drepturile noastre. Spre exemplu, dupa anul nou, unul dintre colegii mei de la munca mi-a zis "Irina, welcome to the UK, when did you arrive on the 1st or the 2nd?". A facut si el o gluma dar concluzia este trista...
    cam asa ne privesc superficialii astia de englezi. Ei nu cunosc Romania dar isi formeaza impresia despre noi din ce aud prin ziare.
    Este pura demagogie campania asta a lor de denigrare a noastra. Singurul aspect pe care-l inteleg este cel legat de benefits. Eu nu as da benefits persoanelor NON-UK citizen. Parerea mea este ca ar trebui sa platim taxe 5 ani, sa devenim cetateni UK si abia dupa aceea sa ne putem califica pentru benefits. Mie nu-mi convine sa platesc 1200 chiria + taxe la stat pentru ca trantorii sa stea pe benefits.
    Din pacate noi nu suntem uniti si ma tem ca nici nu ne putem organiza in vrun fel pentru ca sunt mult prea putini romani in UK pe care te poti baza intr- o astfel de incercare. Exista asa zisii formatori de opinie, o groaza de siteuri pentru romani in UK, dar ce au facut de atatia ani de cand exista???? Vor doar membrii, bani din reclame si cam atat.

14. Anonymous

Anonymous Guest

Ai si tutun sau doar tigari? Camel ma intereseaza sau Marlboro

15. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Pai na, cum sa fie "elitele" unite cu niste "pierde vara" sau cu niste paznici?
    Sigur ca exista si formatori de opinie care nu vor bani, nu vor reclame sau membri. Ia legatura cu ei. Ultima data asteptau prin aeroport cu ceva pancarte.

16. irinae

irinae New Member

Trophy Points:
    0
    Dan, tu ai ceva frustrari? Tu nu ai observat ca te ignor? Imi cer scuze ca am incalcat regulile privind anunturile pe forum dar sincer nu inteleg ce ai cu mine? Vad ca esti admin pe aici, nu stiu ce sti tu despre UK fiind in Romania dar probabil ca ai altii care te informeaza.
    Tu ar trebui sa stai in banca ta, sa ai grija sa nu se incalce regulile pe aici dar parerea mea este ca nu ar trebui sa te implici sau poate ca ai crescut pe vremea lui Ceasca cand cei care faceau reguli erau si formatori de opinie. -obosit-

Poti sa-mi raspunzi si mie la o intrebare? Ce lucruri pozitive a facut acest site pentru comunitatea romanilor din UK pana acum?

Este o intrebare fara nici un fel de iz malefic.

17. irinae

irinae New Member

Trophy Points:
    0
    @john_nutt

nu stiu daca esti ironic sau nu. Am avut doar tigari , am fost in tzara recent si m-am gandit sa-mi scot banii de avion.

18. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu nu inteleg de ce continui cu aceleasi idei over and over again. N-ai gasit alt forum? Eu am frustrari, sau tu care nu reusesti sa te rupi de ROMANi ONLiNE?
    Cand ti se spune un lucru, de ce nu-l pricepi? Cum se numesc oamenii care nu pricep indiferent de cate ori le explici, ai idee?

19. irinae

irinae New Member

Trophy Points:
    0
    cum adica?

20. Anonymous

Anonymous Guest

Irina, si tutun si tigari ma interesau!
    Ideea e ca ...esti un traficant de tigari si n-ar trebui sa deschizi gura despre onoarea romanilor pe aici!

Shhhhhssshhhh

Share This Page