14.2 C
London
Saturday, October 31, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

teacher in UK?

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by elisavoiculescu, Jul 29, 2013.

1. elisavoiculescu

elisavoiculescu New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ...ma numesc Elena oiculescu am 35 ani si sunt profesoara de engleza in Romania. As vrea sa vin sa muncesc in Anglia ca educator sau profesor..Ce ar trbui sa fac mai intai? Care ar fi pasii de urmat? Multumesc

2. gella

gella Member

Trophy Points:
    16
    Imi permit sa ti povestesc din experienta mea inainte de a veni aici ca raspuns la intrebarea ta....Nu aveam nici cea mai mica idee de ce e pe aici si nici nu voiam sa mi fac iluzii de cum va fi fiindca stiam ca nu va fi deloc asa cum imi imaginam...insa am inceput sa caut pe netul asta mare si plin de toat einformatile posibile cite ceva depre viata de pe aici...am inceput cu citeva ore pe zi si cu o engleza uitata de de mult...era greu pina desluseam sensul unei propozitii si citeam de citeva ori o fraza, iar si iar pina pricepeam sensul cu unele fraze era mai usor erau mai simplute....am citi despre viata in Uk , apoi despre CV - uri, apoi despre transport, despre actele necesare, apoi am gasit forumul asta cu multe informatii necesare....si incet incet am inceput sa intru in peisaj...bineinteles am venit aici ceea ce mi a intensificat cautarile si mi-a inbunatatit engleza -ras4-
    Nu am avut nici un plan facut de acasa insa zic eu ca mi am facut temele inainte de a veni aici...sau cel putin am intrat in peisaj mai usor. Nu stiu ce ai citit pina sa postezi intrebarea asta insa tot ce ti pot spune e ca tu ca profeosr de engleza ai acces mult mai usor la informatii.
    Iar pe acest site gasesti multe informatii despre profesorat...trebuie sa ia rabdare sa cauti
    Succes

3. Theutza

Theutza New Member

Trophy Points:
    0
    Buna !!! Vreau sa imi cer mii de scuze de la inceput daca nu am nimerit bine sau daca s-au mai discutat intrebarile pe care le voi pune...Mii de scuze anticipat....sincer sper sa fi nimerit bine aici.... Ma numesc Theodora si vreau sa urmez Sport and Exercise Science la Coventry University....Implinesc in curand 20 de ani, voi incepe anul Foundation (asta daca ma decid, sincer nu sunt prea sigura ce sa fac, sa urmez sau nu o facultate in UK, avand in vedere taxele enooorme ) in septembrie, am terminat liceu sportiv sectia schi alpin si am fost sportiva de performanta - sanie....Intrebarile mele sunt :
    1. Sa urmez o facultate in UK sau nu??Se merita??Sau e ok sa fac facultate aici si dupa sa plec ca profesoara sau altceva acolo??
    2. Cat are salariu un profesor de sport acolo??Sincer nu am gasit pe nicaieri, nu spun insa ca nu mi-ar fi putut scapa.....mai am si alte intrebari, dar nu vreau sa deranjez prea mult, avand in vedere ca nici nu stiu daca este bine unde am postat....mersic frumos tuturor celor care vor raspunde....

Share This Page