11.8 C
London
Friday, October 23, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

taximetrist anglia

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by marius z, Apr 17, 2012.

1. dragpop333

dragpop333 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am spus deja ca nu castig prea mult de asta ma gandesc sa ma mut. Oricum multumesc, orice informatie ma ajuta. As mai spune totusi ca daca banii astia iti raman dupa toate cheltuielile inclusiv casa, masa, etc., atunci jos palaria. In caz contrar nu sunt foarte impresionat.

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Auzi, prietene? Fiecare cheltuieste cat vrea sau cat isi permite. Astfel, eu dupa ce cheltui pe mancare, bautura, femei, haine, distractii, chirie, billuri, concedii, etc. raman cu mai nimic.

Cum dracu sa scazi banii de mancare?? In Ro, cand aveai nevoie de o adeverinta de salariu, te intreba cat dai pe chirie si mancare, ca sa scrie acolo cat castigi? Doamne fereste, ce conceptii idioate.

De aia le merge treaba la smecheri, fiindca fraieri sunt o gramada. Cam ce te-ar impresiona pe tine? £500 nu? Eu sunt FOARTE multumit. Si, atentie! Eu muncesc mai batraneste. Am colegi care castiga si mai bine.

3. dragpop333

dragpop333 New Member

Trophy Points:
    0
    Ok nu trebuie sa te enervezi. Am intrebat numai pentru ca unii mai fraieri asa ca mine care pleaca din tara sa faca un ban se mai uita si la asa numitul "cost of living" despre care am auzit ca in Londra ar fi mai mare. Degeaba castiga unul £10000 daca da £9000 pe chirie. La asta ma refeream eu nu ca mi-ar pasa pe ce cheltui tu banii. Fiecare cheltuie pe ce vrea. Ideea e sa ai ce cheltui. Si cand spuneam ca nu sunt impresionat nu ma refeream la suma, care e impresionanta intr-adevar, ci la diferenta fata de cea ce fac eu. Ziceam asa de dragul discutiei ca se pot face bani si in afara Londrei , chiar daca ceva mai putini.

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    In fine, tu ai venit aici ca sa "faci bani"? Eu nu. Eu am venit aici pentru un trai mai bun, nu sa pun bani la saltea. Si cu "cost of living" care-i problema? Chiria pe o camera single in Londra e £250 pe luna. Daca vrei sa stai boiereste in camera dubla dai vreo 400. Tu dai minim 60 pe saptamana si nu bag mana in foc ca stai singur in camera. Cat despre mancare, bautura si haine, crezi ca sunt mai scumpe in Londra decat in alta parte? Stai linistit si nu te mai complica in socoteli. GARANTAT este mai bine in Londra.

5. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Mda , 2000-2200 pe luna pentru unii nu este foarte impresionant , vorbim de pounds nu de lei vechi ardeleni din nordul Transilvaniei

Eu stiam ca in general esti platit in functie de ceea ce stii sa faci , cu cat esti mai calificat cu atata primesti mai mult , se pare ca munca de sofer ti se pare un job foarte complicat si munca ta merita cel putin vre-o 3000-4000 pounds pe luna

E bine totusi ca mai sant cativa care considera ca munca lor valoreaza mult mai mult , se numeste optimism , speranta .....

Anyway , sa stii ca mai sant si pe aici romani care lucreaza in constructii cu 33 pounds pe zi , full day

6. dragpop333

dragpop333 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu castigam in tara £50 pe samptamana. Mai are rost sa vorbim de cine si cat e de impresionat? Discutia era de venituri si cheltuieli in diverse parti ale Angliei. Cat despre bani si eu am venit pentru o viata mai buna, dar in acelasi timp vreau si sa "pun la ciorap" ceva , daca nu din alt motiv atunci doar pentru ca, spre deosebire de Romania, aici pot.

7. llaury

llaury New Member

Trophy Points:
    0
    M-ar interesa foarte mult niste detalii legate de acest Derek Merry,intrucat pe 1 octombrie voi sustine acel examen in bucuresti,urmand ca dupa aceea sa plec.Din ce am citit pana acum pe acest forum,pare a fi cam ciudata treaba,insa ceea ce ma indeamna este faptul ca nu mi s-a cerut sa dau vreun ban pana acum.Exista pe acest forum vreun taximetrist care isi face veacul in Eastleigh?Sunt foarte dornic sa ajung acolo insa nici nu as vrea sa ma arunc in necunoscut fara sa stiu mai multe detalii.Va multumesc

8. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Prietene drag, Eastleigh, Hampshire aste un orasel ceva mai mic decat Mangalia, nu are rost sa te duci sa te ingropi acolo. mai bine fa-ti cazierul si vizita medicala acasa si vino in Londra. De cheltuit bani, vei cheltui indiferent unde te duci, dar macar in Londra ai si perspective. In plus, nu vei fi "legat de glie" cu nici un contract care sa te tina intepenit acolo. Pune mana si citeste topicul de la semnatura mea, daca nu intelegi ceva poti sa ma intrebi fara probleme. Nu iti face viata grea de unul singur.

Share This Page