3.2 C
London
Wednesday, November 20, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

taxe - care assistant

Discussion in 'ARHIVA' started by miha33, Aug 1, 2008.

1. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Oana, vrei sa spui ca te-au pus sa platesti taxe in plus ca si cand nu ai -platit destul...ca daca ma pune sa mai si dau banii din mana stau in banca mea...si numai cer return...
    Voiam sa mai stiu daca la primul tax return iti da si UTR ca sa il ai la urmatorul tax return...Multam

2. oanac

oanac New Member

Trophy Points:
    0
    A, nu...m-ai inteles gresit....
    pe nul 2006-6007, am cerut tax back, ei mi-au trimis formularul si dupa toate astea mi-au trimis un cec acasa cu valoarea care m-au suprataxat, cam 165de lire.
    pe 2007-2008, am schimbat 2 joburi, l-a primul mau suprataxat, l-am lasat pe primul si am inceput pe al 2 lea....cand am dus P45 la al 2 lea job, mi-au dat automat tax back, iar la sfarsit de an financiar, adica 2008 aprilie, sa-mi spuna ca am de platit vreo 100 de lire, ptr ca nu am platit indeajuns taxe.
    tu stai fara nici o grija, daca ai de dat.iti trimit ei scrisoare fara a astepta ei sa ceri tu tax back....
    in al 2 rand, asa cum am avut eu de dat inapoi, nu am dat cash, sau pe toti deopdata, am fost impozitata mai mult ca sa poate ei recupera valoarea
    un sfat.astia te jupoaie de viu cu taxele lor.
    sanatate si multa bafta

3. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi, Oana , in cazul asta trebuie sa trimit amandoua P60 in plic pe ultimii 2 ani si sa astept...Cam in cat timp ti-au venit banii si sub ce forma?
    Trimit ceva la locul de munca , ca eu imi schimb jobul si pe P60 am adresa de la jobul vechi.????

4. miha33

miha33 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: taxe

Se apropie sfirsitul anului financiar pentru cei care platesc taxe uriase,poate sa-mi spuna si mie cineva cum trebuie sa fac aplicatia pentru TAX REFUND.Am intrebat angajatorul meu si mi-a spus ca o sa primesc P60 impreuna cu pay slipul,dar pe HMRevenue scrie ca angajatorul meu trebuie sa faca aplicatia ptr. mine.Va rog,care a avut aceasta experienta,sa ma lamureasca si pe mine.multumesc

5. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page