6.4 C
London
Friday, December 13, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Suna in Romania cu £0.04/min mobil & £0.00/min fix

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by Mutu, Nov 24, 2009.

1. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Buna...
    Stie cineva un nr de sunat in Ro, de pe landline BT Uk pe mobil, mai ieftin de 5p/min...eu am 08445660005, si am unul de 1p/min, dar este ptr telef fix, si cum sun mai mult pe mobil decat pe fix in Ro, 5p/min mi se pare mult, mai ales cand vb mult si des...Multumesc

2. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    Eu nu mai folosesc numerele cu 08.... de foarte mult timp.
    Cu 12Voip folosesc minutele incluse in abonament si vorbesc la acelasi pret ca de la PC.

julianne a scris:

3. Cip

Cip New Member

Trophy Points:
    0
    eu am incercat sa ma inregistrez la 12Voip , dar nu se poate, spune ca nu se poate conecta, stie cineva care ar fi buba ???-plans-

4. Czika

Czika New Member

Trophy Points:
    0
    eu am alta ideea £0.01 pe minut/mobil....si nu este nici o smecherieo folosesc de aproape un an de zile...intrebari...ma gasiti pe forum....me repet, nu este cam, nu este nimic ilegal,este doar ceva normal,atata tot...si apropo , nu voi castiga nimic din asta...fac referire la romanii care se gandesc doar la cum sa poti scoate bani din "orice"....ma repet, totul este legal....mai exact platesti doar o taxa de conectare de £0.75..si poti vorbi 59 minute....gratis....

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ce companie, pls? Si care-s condtiile?

6. Cip

Cip New Member

Trophy Points:
    0
    Czika wrote:
    eu am alta ideea £0.01 pe minut/mobil....si nu este nici o smecherieo folosesc de aproape un an de zile...intrebari...ma gasiti pe forum....me repet, nu este cam, nu este nimic ilegal,este doar ceva normal,atata tot...si apropo , nu voi castiga nimic din asta...fac referire la romanii care se gandesc doar la cum sa poti scoate bani din "orice"....ma repet, totul este legal....mai exact platesti doar o taxa de conectare de £0.75..si poti vorbi 59 minute....gratis....

nu vrem chiar moka, dar fii te rog mai explicit sa vedem si noi metodele tale inedite de a folosi acea linie telefonica mai pe larg daca nu e un secret (?) si care ghici cum se cheama ???

7. valentin

valentin New Member

Trophy Points:
    0
    De ce nu folositi TalkTalk? Pentru £2.00 / luna aveti convorbiri gratuite cu vreo 40 de destinatii internationale, printre care si Romania.

Se mai plateste, ca si la oricare alt provider, abonamentul de internet (£6.99) si linia inchiriata (abonamentul), aprox. £11.50. Dara oricum platiti aceste sume la unul sau la altul dintre furnizorii de telefonie / internet.

8. raul79

raul79 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor.
    Ce oferte asa de bune sunt la TalkTalk? si cate minute internationale cuprind?

9. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Site-ul lor ofera informatii despre absolut toate ofertele pe care le au.
    Totusi, am auzit o groaza de persoane nemultumite de calitatea serviciilor, de semnal si de facturile umflate

10. canishu

canishu New Member

Trophy Points:
    0
    sal.
    eu folosesc tot 12voip.
    direct de pe telefonul mobil, fara a trebuii sunat nici un numar intermediar. in functie de ce mobil detii, se gasesc o gramada de aplicatii de voip, in care introduci contul de la 12voip si suni direct de pe mobil, folosind conexiunea la internet a mobilului.
    mai mult, poti avea si numar de fix pe acel mobil. la mine incepe cu 05... si cine te suna la acel numar , plateste tarif de fix uk.

11. valentin

valentin New Member

Trophy Points:
    0
    Am folosit si eu servicii de tip VoIP (Budgetcom, inca unul cu care sunam cu £0.02 / minut) dar nu am prea fost multumit de calitatea convorbirii; foarte des imi auzeam ecoul.

Despre TalkTalk, sunt de 11 luni cu ei si, sincer sa fiu, nici macar nu stiu numarul de telefon de la relatii cu clientii - nu-mi amintesc sa fi avut vreodata vreo problema. De facturi umflate nu am ce spune pentru ca, kuna de luna, imi verific on-line contul si pana acum nu am observat nimic suspect.

12. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    Un nou update. 12Voip si-a extins modalitatiile de plata.

Mai nou au introdus PaySafeCard. O metode foarte sigura de plata online fara CC ori alte date personale. E usor mai ales pentru cei care aveti copii in tara si un PC la indemana.

Mai multe despre PaySafeCard aici:

www.paysafecard.com/uk/

13. virusss

virusss New Member

Trophy Points:
    0
  14. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    Am reactualizat topicul si tin sa va informez ca ofertele au ramas aceleasi ca si in titlul de inceput.

Serviciul 12Voip nu s-a desfiintat, dupa cum preconizau anumite persoane.

15. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Confirm. Tocmai am reincarcat si am 90 zile gratis cu Romania pe fix.-dans-

16. ionu

ionu New Member

Trophy Points:
    0
    Mai are cineva probleme cu 12voip?

L-am folosit de 2 ani si a fost ok, cu toate ca calitatea sunetului e slaba(e posibil sa fie de la laptop-ul meu).

Dar mai recent mi se blocheaza programul cand incerc sa sun, nu zic ca ma si taxeaza 8 centi cu fiecare blocare.

Am luat legatura cu ei mi-au scris sa-mi verific fire wall-ul. Nimic gresit in configuratia acestuia. Le-am scris din nou si nu am mai primit nici un raspuns de asta data.

Cred ca trebuie sa caut alt mod de a telefona acasa.

17. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu vorbesc pe telefon acasa. Nu am probleme de conexiune.
    Pe internet folosesc Skype.

18. ionu

ionu New Member

Trophy Points:
    0
    Rebecca sune-mi te rog ce serviciu folosesti sa suni pe mobil in ro. si/ori pe fix.

cheers

19. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Eu sunt de pe landline la numerele
    08447202512 pt ro fix la 1.02 centi
    08449043419 pt ro mobil la 4.09 centi

La fiecare apel se adauga conection charge de 12.5 centi
    Dar e super pentru a suna pe mobil deoarece un minut si cu conection charge e la fel ca si cum ai suna de pe lebara pe mobil in romania, iar dupa doar platesti 4.09centi ceea ce e chiar ieftin, folosesc serviciu de peste 3 ani si merge super.

20. ionu

ionu New Member

Trophy Points:
    0
    Ok am download-at varianta pentru adroid si o sa incerc sa sun de pe mobil folosind aplicatia lor.

Va tin la curent daca merge.

Buna informatia de la tine pop, dar e mai ieftin cu 12voip, e gratis pe fix 3 luni(cand incarci 10 euro), no connection fee, si pe mobil e 4 euro centi,nu taxeaza connection fee.

Share This Page