6.3 C
London
Monday, November 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Student in uk sau in ro

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by Ioanaioana82, Oct 29, 2015.

1. Ioanaioana82

Ioanaioana82 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna dragilor! Am nevoie de sfatul vostru, de aceea va rog din suflet sa ma sfatuiti ca si cand ati face-o pentru dumneavoastra. Si acum, sa imi spun povestea.. Sunt venita in uk de cateva luni, aproximativ sase, am venit aici cu gandul si cu tot elanul sa studiez. Eu nu vorbesc prea bine engleza si la Colegiu m-au bagat sa fac cursul Esol un an si abia apoi sa incep cursurile de specializare. Acum, ce vreau eu sa stiu e daca exista si alte cursuri pe care ar trebui neaparat sa le urmez. Cum e cu bursa? Voi ce a-ti face in cazul meu, a-ti merge sa va terminati studiile in tara sau a-ti continua aici, in uk? Va rog, orice sfat si indrumare e binevenita. Multumesc!

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    nici cu limba romana nu prea esti prietena (ati face e perfectul compus, a-ti doar cand ti e pronume, singular) ...

daca nu te descurci cu limba engleza, concentreaza-te pe chestia asta, fa cursuri suplimentare in afara de ESOL (online, mergi la biblioteca, samd) apoi vezi cum te descurci la final si decizi ce faci mai departe.

3. livius

livius New Member

Trophy Points:
    1

Share This Page