0.9 C
London
Tuesday, December 10, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Steaua

Discussion in 'EVENIMENTE' started by sirtiger, Feb 22, 2013.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    ,,m-am crucit cati tarani si tigani am vazut pe langa stamford bridge cu fularul stelei si ce limbaj foloseau,,

Pai ce este gresit aici ? De cand a devenit , taran si tigan cuvinte jignitoare ? Daca mie imi zice ca sunt de la oras , trebuie sa ma simt jignit ?

2. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    De ce nu ti-ai scuipat in san?
    Cine are Steaua?
    Iobagu' jiji...

3. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    merci dromaderu ca ai postat linkul de mai sus. poate asa, mai multi vor intelege mai usor ce inseamna Universitatea Craiova pentru unii si cum e sa fi 2 ani fara ea. daca nu traiesti fotbalul cu pasiune, n-ai cum sa intelegi de ce nu poti sa ti cu dinamo, steaua sau rapid cand joaca in Europa si ca nu reprezinta Romania. Eu am explicat doar felul meu de a percepe lucrurile, nu oblig pe nimeni sa aiba aceiasi gandire.

ps.
    pe forumul asta am invatat sa ignor parerile negative si jignitoare ale celorlalti, si asta nu face decat sa-i infurie si mai tare si sa arunce mai mult venin, n-aveti decat fratilor, ma distreaza foarte tare. -ras2-

ps.
    Mutu, pentru mine steaua e o adevarata gluma de echipa, doar un subiect de bancuri. daca stau mai bine sa ma gandesc, ar fi rau sa se desfiinteze, unii dintre noi n-ar mai avea de cine sa rada. -ras2-
    pacat ca ai usernameul de oltean, nu te reprezinta.
    Fiecare padure are uscaciunile ei, si Craiova are suporteri mai rau famati, dar parerea mea e ca majoritatea fanilor stelei sunt precum cei care i-am vazut pe stamford bridge.
    am fost pe destule stadioane atat in strainatate, cat si in Romania, asa ca vezi cam prost, nu e recomandat sa faci niste presupuneri despre alte persoane cand habar n-ai de trecutul lor.

Craiova in primul rand are suporteri in toata tara pentru ca a fost singura echipa din Romania care a rezistat sistemului comunist in fotbal, a reusit sa castige titluri in fata echipelor din bucuresti sustinute puternic de PCR. steaua si dinamo aveau si ele rezultate, dar lumea indragea mai mult Craiova. De ce? Pentru ca era o echipa curata si care avea succes. Asta e diferenta. Pacat ca nu iti dai seama, inca o dovada ca nu esti oltean pana in maduva oaselor.

Cand ne bateam mereu la retrogradare stadionul era plin, noi nu avem suporteri de rezultat, stadionul mereu se umple, iar iubirea pentru Craiova se transmite din tata in fiu, putine echipe din Romania se pot lauda cu asta, poate doar Timisoara.

Eu zic sa te opresti sa etichetezi oamenii, te asigur ca nu te pricepi.

4. olteanul

olteanul New Member

Trophy Points:
    0
    Eu zic mai intai sa citesti istoria echipei de fotbal si apoi sa vorbesti despre Craiova.
    Craiova a fost indragita in anii '80 in perioada Craiova Maxima. In acea perioada veneau autoacare cu suporteri din toata tara, am vazut din suporteri din maramures, iasi, suceava etc. Acelasi lucru nu pot spune despre craiova lui minciunelu. Dar tu nu ai de unde sa stii toate astea, inca nu se inventase forumul si suporterul de pe net.
    Te intreb ceva. Cate meciuri ai vazut tu pe Central? Si cate deplasari ai tu facute pt Craiova?

5. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    am fost la destule meciuri. eu spre deosebire de tine nu spun ca am fost la mai multe meciuri ca tine. nu e de bun simt sa spui unui suporter de breasla ca esti mai suporter decat el. dar vad ca ti-ai schimbat mentalitatea de cand esti in UK si simti nevoia sa te lauzi.

n-ai decat sa traiesti cu satisfactia asta, nu imi face placerea sa dialoghez cu un oltean impostor, mai bine vorbesc cu un stelist.

6. olteanul

olteanul New Member

Trophy Points:
    0
    Eu nu m-am laudat cu nimic. Am vrut doar sa iti dovedesc ca esti un ultras de internet. Tu simti nevoia sa faci pe ultrasul pe un forum de cetatateni, nu eu.

Ma amuza faptul ca sunt facut oltean impostor de cineva care crede ca oltenia inseamna mititelu si univ craiova.
    Spor la discutii cu stelistii, pt ca mergi mai des la ei la meciuri decat la stiinta. -ras2-

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
  8. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    n-ai demonstrat nimic prietene, argumentele tale au fost extrem de slabe si fara niciun sens. Oltenia inseamna cu adevarat U Craiova, iar mititelu trebuie bagat la inchisoare.

nu te mai obosi sa-mi raspunzi, nu meriti bagat in seama.

9. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page