10.7 C
London
Saturday, May 30, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Steaua

Discussion in 'EVENIMENTE' started by sirtiger, Feb 22, 2013.

1. kelu82

kelu82 New Member

Trophy Points:
    0
    Asa e cand echipa pe care o sustii e varza sau nici nu exista.
    Frustrarea te transorma in fan Chealsea, fan Ajax, fan Stuttgart etc. . Sunteti penibili. Cand o sa va bucurati si voi pentru performantele echipelor voastre?
    Mandru ca sunt stelist!

2. olteanul

olteanul New Member

Trophy Points:
    0
    @ ady_azzuro
    Imagineaza-ti un meci Chelsea - Craiova si stelistii sa faca ce ati facut voi aseara. Ce ai fi zis? Ca sunt frustrati, rai, invidiosi, ratati etc. Ca nu isi vad de echipa lor si simt si ei nevoia sa iasa in evidenta cu ceva. Si ai fi avut dreptate. Acum pune-te in locul stelistilor si ai sa vezi ce simt ei.

Toata viata am fost crescut anti steaua si anti bucuresti insa cand esti in tari straine uiti de asa ceva. Aici, inainte de a fi oltean, moldovean, banatean, suntem mai intai romani. Nu zic sa tii cu steaua acum, insa puteai macar sa fii neutru, cum am fost eu aseara.

3. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    cred ca astea au fost cele mai impresionante momente de pe stadion. mai presus de fotbal, mai presus de goluri samd cred ca a fost galeria Stelei (RESPECT!) si apoi cand intreg stadionul striga Romania! Romania! "galeria" chelsea a fost o gluma din punctul acesta de vedere.

Sunt mai mult decat sigur ca poate altul ar fi fost rezultatul daca se mai dadeau macar vreo 5000 de bilete pt romani (adica jumate din locurile ramase goale).

Bravo galeriei si celor care au fost la meci, bravo Steaua!
    -bravo- -bravo- -bravo- -bravo- -bravo- -bravo-
    -bravo- -bravo- -bravo- -bravo- -bravo- -bravo-

4. Super trooper

Super trooper New Member

Trophy Points:
    0
    Cel mai tare moment, din punctul meu de vedere, a fost atunci cand, ca raspuns la pustiulica ala de-a intrat pe teren, galeria a inceput sa scandeze Romania, Romania cativa romani din West Upper Stand s-au ridicat instant in picioare si au scandat si ei impreuna cu galeria.

In rest, pacat ca n-au fost baietii mai atenti ca puteau scoate un rezultat mare.

5. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Am stat in standul celor cu copii de la Chelsea, in fata mea mai erau 4 romani, toti antistelisti dar, rezervati si OK.
    Englezul din stanga mea m-a intrebat daca sunt cu Steaua/Chelsea, i-am explicat ce si cum,
    apoi, ma ruga sa-i traduc ce scanda galeria noastra, aflata la cativa metri in stanga .
    Nu prea a inteles exact ce si cum la chestia cu urarile pentru Dinamo, in rest numai de bine!

La golul de 1-1, dupa ce s-a luat cu mainile de par, m-a batut pe spate si mi-a zis..."well done mate"! -asa-asa-

M-a mai intrebat cum ar fi fost tratati eventualii suporteri englezi, rataciti eventual prin galeria adversa, pe un stadion in Romania. -ras2-

A fost o atmosfera superba, multi romani la dus/intors in metrou, toti civilizati, nici o problema pe nicaieri!

Mi-a parut enorm de rau de Steaua dar, s-a vazut diferenta de clasa, s-a vazut ca Fernando T , doar daca joaca la jumatate de capacitate si, tot poate face varza aparari. Ce sa mai zic de Mata?
    Steaua a iesit dar, a facut-o cu fruntea sus! Respect!

@adi&praz

Esti cel mai in masura sa ne spui si noua, unii zic ca doare, e adevarat?

Am uitat!
    Singurul inconvienient, tipic englezesc de altfel, pe langa trezitul din somn al membrilor echipei cu alarma falsa la hotel,
    a fost faptul ca, la prezentarea oficiala, crainicul englez ne-a urat bun venit, noua, celor din ...Praga, la meciul lui Chelsea cu...Sparta Praga -ras4-

6. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Respect! (chapeau) -bravo- -felicitari-

Pentru Ady- Felicitari! Inca o data demonstram lumii intregi cat de dezbinati putem fi! Tu si multi ca tine constituiti motivul pentru care multi romani au plecat din tara...as vrea sa ma insel... -trist-

7. alexcelgroaznic

alexcelgroaznic New Member

Trophy Points:
    0
    eu am fost exclus de pe acest forum pentru ca imi place sa critic idiotii... dar pe eunucul asta de ady_azzuro nu-l striveste nimeni...
    eu sunt suporter infocat stelist dar nu pot sa fiu atat de cretin sa tin cu echipe din strainatate cand joaca impotriva echipelor romanesti. Eu sunt in primul rand roman si pe urma stelist.

Mandru ca sunt roman, dezamagit de prosti si FORTZA STEAUA!

8. kelu82

kelu82 New Member

Trophy Points:
    0
    Din pacate unii Romani, in afara de faptul ca au aratat din nou cat de dezbinati suntem ca natie, mai sunt si foarte prosti. Atat de prosti incat nici nu au realizat in ce hal s-au facut de cacao si fata de fanii englezi. Va dati seama ce parere si-au facut aia cand au vazut un grup de romani retardati care strigau pt. Chelsea. Singura explicatie in afara de prostie extrema ar fi ca au primit de la englezi cate 100 de lire sa strige cu ei. Inca o data: PENIBIL! Romanii care au strigat pt Chelsea au dovedit exact mentalitatea aia de slugi pe care din pacate o mai au unii romani.

9. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

A fost o seara interesanta dpadv, pt mine,
    tipul englez de langa mine, observand desigur ca ma inteleg in alta limba cu cei din fata mea, a realizat ca sunt romani deci, a ridicat a intrebare sprancenele cand i-am explicat ca, sunt romani pe stadion care sunt contra Stelei!
    Adica, pentru dansii , asa ceva este de neconceput, sa se duca de ex la un meci a lui MU, in Polonia sa zicem, doar spre a incuraja partea poloneza:)))

Cred ca singurul roman de acolo fan 100% Chelsesa, a fost fiul meu!
    Dar, eu nu-s tampit la cap sa-l fortez sa devina stelist peste noapte! -ras2-

10. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    nu ma deranja daca stelistii ar fi facut ce am facut noi aseara, e normal sa faca asta, noi suntem total diferiti de ei!

mai lasati-ma vere cu steaua = romania, ati innebunit? steaua reprezinta steaua, bucurestiul, ciobanul bucur, gigi becali. de asemenea inseamna hagi, piturca, ienei, etc. dar nu inseamna ROMANIA. Echipa nationala inseamna ROMANIA, intelegeti?

Cat de ingust la minte poti sa fi sa strigi numele de ROMANIA cand joaca steaua? ati auzit voi fanii Chelsea sa strige England? a fost un meci intre 2 echipe de club, iar stelistii au strigat mai mult romania decat numele echipei lor. si v-ati intrebat oare de ce? va spun eu, din frustrare, din cauza complexului de inferioritate si urei care au strans-o in suflet. am vazut ca romanii s-au plans prin ziare ca au fost interzisi in barurile din preajma stadionului. pai nu e normal? la orice meci al lui chelsea, scrie clar ca HOME SUPPORTERS ONLY. Asa sunt unii romani, cred ca toate relele li se intampla numai lor...

multi care posteaza aici habar n-au ce inseamna iubirea pentru o echipa de fotbal si ce inseamna rivalitatea. multi sunt suporteri de rezultat, care se bucura ca steaua mai scoate capul in europa, si trebuie neaparat sa ne adjudecam succesul, sa ne simtim toti romani datorita stelei, o adevarata prostie.

m-am crucit cati tarani si tigani am vazut pe langa stamford bridge cu fularul stelei si ce limbaj foloseau, s-a dovedit inca o data ce fel de suporteri are aceasta echipa...

mi-e rusine ca impart acelasi pasaport cu asemenea oameni...

11. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Traiesti cred intr-un univers dezlipit de realitatea inconjuratoare.

Cand echipele englezesti ajung cate 6/7/8 in primavara europeana, normal ca nu vor striga suporterii unora, "hai Anglia!"

Cand echipele romanesti ajung cum ajung,
    normal ca suporterii vor scanda si numele tarii!
    Dar, cred ca asta e un proces de gandire deja dificil pentru cineva ca tine.
    Tu vezi doar Craiova/Oltenia/praz/etc/etc...

12. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    decat sa ajungi in primavara europeana cu mafia in spate, mai bine lipsa.

tocmai, ca multi de aici sunteti total desprinsi de realitatea din fotbal, voi sunteti ocupati mai mult cu problemele sociale ale romanilor din UK, drepturile de munca, etc. lasati fotbalul in pace, nu amestecati una cu alta...

13. kelu82

kelu82 New Member

Trophy Points:
    0
    Bine da recunoaste ca ti-ai luat 100 de lire sa strigi Chelsea.

14. alexcelgroaznic

alexcelgroaznic New Member

Trophy Points:
    0
    @ady_azzuro

ce mafie bai eunucule? e simpla ecuatia... investesti bani, faci echippa buna si bati Ajax...
    daca esti prost.. te desfintzeaza autoritatile cum a patzit craiova. E bine ca esti mandru ca esti oltean dar nu trebuie sa fi mandru ca esti prost.
    Cum poate mafia ajuta o echipa din Romania sa bata o echipa din Olanda:)))

15. olteanul

olteanul New Member

Trophy Points:
    0
    si la craiova ce fel de suporteri crezi ca sunt? -ras2- .asta este suporterul de fotbal in romania.
    se vede ca stai mai mult pe forumuri decat pe stadion.
    tu ii acuzi pe oameni ca tin cu steaua pt ca are rezultate. e normal sa fie asa. craiova de ce crezi ca are suporteri in toata tara? tot din cauza rezultatelor. Tu crezi ca noi aveam suporteri in toata tara daca ne bateam mereu la retrogradare? Tu ai idee cum s-a format Craiova Maxima si de unde au fost adusi acei jucatori? Toti olteni get-beget nu?
    Eu zic sa te opresti ca deja te-ai facut de ras destul. Pe forum de cetateni tu esti ultras si pe stadion fac pariu ca esti cetatean. -ras2-

16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
  17. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Football, the life changing bee's knees.

18. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Esti exilat definitiv pe Marea Unire.

Daca vrea cineva sa-l contacteze, cred ca nick-ul lui acolo e malasorte.
    bye

19. GeoGrig

GeoGrig New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Manager
    Pai si cu azuro asta ce facem dak pe Groaznicu l-am exilat? Ceva mai sus zice de tarani si tigani, topicu cu rasismu e altu..........da chiar si asa cu ce drept judeca el oamenii? Fiecare cum la lasat D-zeu, tii cu ce echipa vrei tu da nu arunca cu noroi pe un forum public pt ca tu consideri ca ti sa facut o nedreptate, care a fost pana la urma, da nu e treaba noastra. Nu it convine ...nu comenta si jigni in acelasi timp.

20. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Auzi, colegii de forum nu's de acord cu limbajul tau.
    Te rog sa ti-l revizuiesti.

@GeoGrig - pe groazniku aka Deceneu l-am exilat pentru ca in fiecare zi trebuie sa citesc jigniri in toate colturile forumului. Numai azi i-am sters vreo 2 reply-uri in care injura diversi pentru ca nu erau de acord cu el sau ca asa se trezise el, cu chipul la cearsaf.

Ady_azzuro din cate stiu "a luat foc" doar pe topicul asta. De asta ii cer politicos sa ii respecte pe ceilalti, indiferent de opinii.

Share This Page