13.6 C
London
Thursday, June 27, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Spania creeaza un precedent. Ce urmeaza?

Discussion in 'in lume' started by Cafea, Jul 31, 2011.

1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Teama mai mare este de imigratia masiva din afara EU,
    stiu de ex ca s-au inasprit tare restrictiile pt nursele care doreau sa vina din India/Africa/Filipine,

si am citit si despre posibilitatea restrictionarii accesului la invatamant, prin inasprirea controalelor cumva,

am inteles ca multi veneau cu YC dar apoi, adio scoala, odata aflati aici pe taram britanic.

Pan' la coada, si aici se aplica o vorba veche britanica

"you abuse, you loose!"

2. Deiutz

Deiutz New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu legat de constructii, dar de romanii care lucreaza in it e normal sa le fie teama, pentru ca sunt foarte bine vazuti in afara in domeniul lor.

3. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Cafea, ai dreptate, Chinezii au interdictii multe si deja vin puhoi. NU fura ( adevarat), Muncesc la negru ( concret, numai in chinese shops, cu £1/ zi,(chiar n-ai vazut nici un program la TV called UK BORDER FORCE) si chestia cu taiatul in bucati, nu o stiu.. Intradevar, nu iau locurile de munca ale europenilor.
    Nu am incercat sa te contradic, am adaugat si eu ca sa fie mai corect. Doar atit.

4. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Re: Spania creeaza un precedent. Ce urmeaza?

S-a cam terminat cu aia bunii, ca i-a strans Bill in jurul windozului.
    Hai sa exageram putin si sa zicem ca ai nostri IT-isti sunt cei mai buni. Cu ce ma incalzeste pe mine treaba asta? Ca nu pot sa fac cumparaturi online in Romania, decat cu plata ramburs?
    La fel a fost si in Spania, ca sa revin la topic. Am avut cei mai buni capsunari din lume si ce folos? Tot 6-7 lire costa un kil de capsuni?
    Noi romanii suntem "the best", doar japonezii ne surclaseaza, insa ce folos? Planeta tot se supraincalzeste.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Share This Page