3.1 C
London
Thursday, December 12, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Soțul are Nino eu nu...un sfat va rog

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by teony, Jun 14, 2017.

1. teony

teony New Member

Trophy Points:
    1
    suntem in Anglia de 2 luni soțul are deja Nino si lucreaza la un depozit problema ca e ca atunci cand a aplicat pt Nino am aplicat si eu dar fiind insarcinata in 7 luni mi-a fost refuzat si soțului acceptat ce as putea face pt avea acte aici?urmeaza sa nasc si mi-e frica ca o sa trebuiască sa platesc nașterea sau mai rau nu o sa fiu băgată in seama la spital cand voi naște deși sunt luată in evidentă la doctor aici.persoane care au trecut prin asa ceva un sfat va rog

2. Savage87

Savage87 Member

Trophy Points:
    8
    ar fi cazul sa te grabesti, de ce ti-a refuzat aplicatia? poti sa spui ca iti cauti de munca ori ca tre sa primesti benefituri si iti trebuie insurance number pentru ca locuiesti aici. ar fi bine sa mergi sa te integistrezi si la gp. La spital trebuie sa te ajute, ii spui ca locuiesti aici permanent si ca nu esti in vizita. succes!

3. teony

teony New Member

Trophy Points:
    1
    Pai banuiesc ca m-a vazut insarcinata ca mi-a si zis atunci ca nu pot lucra daca sunt insarcinata si ma așteptam sa refuze si am primit scrisoare de la ei in care zice ca daca se schimba situația pot veni sa aplic din nou adica dupa ce nasc.sunt deja înscrisă la gp.o întrebare as mai avea dupa ce nasc soțul ar putea face el pt alocație la copil sau trebuie neaparat sa am si eu number ca sa poată face?eu voi aplica din nou pt number dupa ce nasc dar va dura pana vine răspunsul.

Share This Page