9.1 C
London
Tuesday, December 10, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Solicitare Sprijin

Discussion in 'CARITABIL' started by SymbolyK, Dec 4, 2013.

1. SymbolyK

SymbolyK New Member

Trophy Points:
    0
    Ei dragilor ca am patit-o si eu cum spun Ardelenii , dar inainte de toate sa ma prezint !
    Ma numesc Alexandru am 24 ani si momentan sunt in Wemblay.
    Povestea mea incepe relativ cunoscut pentru majoritatea, termin liceul , ma apuc de facultate pentru care plec la 400 km de orasul meu mai exact in Bucuresti imi gasesc un loc de munca pentru a ma putea sustine si totul era bine si frumos !
    In ultimul an ma gandesc si eu sa pun niste bani deoparte pentru ca dupa ce termin facultatea sa plec si eu in strainatate sa-mi croiesc un drum .
    Imi fac 2 amici in londra , strang si vreo 700 lire intre timp si ma pregatesc de plecare ! Totul mi se parea normal dar bineinteles ca socoteala din targ nu da cu ce-a de la piata !
    Ajung in Londra merg la o cafea cu amicul meu ii dau 500 lire pentru chiria pe o luna si cheltuieli iar eu raman la cafea linistit pana rezolva el problema , problema care nu sa mai rezolvat , puteam sa stau si 1 saptamana la cafeaua aceea ca amicul meu nu s-ar mai fi intors, si de aici incepe micul meu cosmar !
    Nu cunostiinte , nu prieteni , doar eu cu mine singur singurel ! Cateva zile la hotel sa pot sa-mi fac planul , incep sa caut loc de munca dar constat ca fara acte 100% sau cineva care sa garanteze pentru mine egal 0 sanse loc de munca indiferent de domeniu chiar si pentru spalat vasele .
    Si asa incet incet am ajuns efectiv in strada, plimbandu-ma zilnic 10-15 km in cautarea unui loc de munca (mai exact cat ma tin picioarele).
    Acasa nu am apelat , nu doresc sa cauzez si mai multa durere si necaz , situatia nu fiind tocmai roz nici acolo !
    Iar acum ma descurc la limita , dorm maxim 3-4 ore si acelea pe un scaun , ceva imi spune ca educatia celor 7 ani de acasa nu se poate uita si tot ea este ce-a care nu imi da voie sa devin un om al strazii care doarme pe o banca sau mai stiu eu pe unde, am decis in concluzie sa nu renunt! De furat nu o voi face , nu am facut-o niciodata nemaipunand ca nu am talent la asa ceva , frica de Dumnezeu e mult mai mare decat satisfacerea nevoilor mele zilnice sau personale nemaipunand ca nu as dorii sa atrag atentia autoritatilor intr-un mod negativ deoarece si asa nu suntem noi romanii foarte iubiti aici !
    Acum 3 zile am dat de o biblioteca ce-a de la care va scriu acum care spre mirarea mea aduce multe avantaje si anume 1 ora de internet chiar 2 cateodata si o biblioteca astfel revenind la vechea mea pasiune cand am timp si anume cititul .
    De ce am scris aceasta povestioara este simplu !
    Nu doresc bani sau sa imi fie ridicata o statuie pentru ca nimeni nu o va face , doresc un loc de munca indiferent unde pentru a ma putea intretine si pentru a revenii pe linia de plutire !
    Tatal meu inainte sa moara spunea ca daca ai 2 maini si 2 picioare poti face si poti ajunge oriunde iti doresti !
    Bunavointa si suflet stiu ca aveti toti dar asta nu inseamna ca aveti posibilitate toti , pana la urma toti suntem aici din nevoia de a face bani pentru un trai mai bun dar daca cineva poate sau are cunostiinte sa ma ajute cu un loc de munca i-as fi profund indatorat pe viata !

Doresc sa inchei printr-un Craciun Fericit tuturor si Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi voua si alaturi de familiile voastre si Dumnezeu sa va Binecuvanteze iar pentru cei care sunt Atei , Pacea si Dragostea sa fie in sufletele voastre !

Va multumesc Anticipat chiar si in ideea ca v-ati obosit sa imi cititi lunga mea povestioara care are si o morala totodata !
    V-am pupat !

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @rebeca - presupun ca merge si viceversa, adica sa pun links catre ROMANi ONLiNE pe rolife.
    Daca nu merge acolo, nu merge nici aici.
    Testam?|

4. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Da, eu chiar pun si pe chat si pe forum.
    Te rog.

Uite dovada:
    11/28 12:02Visitator1385639180

asa e rebek si eu m-am hotarat greu sa pelc cu agentie

11/28 12:02rebecca_UK

http://www.romani-online.co.uk/forum/ex ... -uk-2-4729

11/28 12:02Visitator1385639180

dar park mi-e si mai greu sa plec in neant

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Alex, si toti care cauta munca, oferte gasiti chiar pe acest forum:
    http://www.romani-online.co.uk/forum/oferte-de-munca

Mi-am amintit si de acest sprijin. Vezi daca-ti e de folos, macar sa mananci si sa nu dormi pe scaune:
    http://www.romani-online.co.uk/forum/in ... reala-2972

PS N-as zice ca topicul apartine de caritabil. pentru ca nu soliciti bani, de aceea am rugamintea ca atunci cand se gaseste un pic de timp, acest topic sa fie mutat, nu stiu, poate la o categorie privitoare la munca. Multumesc.

6. SymbolyK

SymbolyK New Member

Trophy Points:
    0
    Da mi-am dat seama ulterior ca am gresit sectiunea dar ce sa fac ... imi pare rau !
    Greu tare cu locurile astea de munca ... mama ei de treaba !

Share This Page