14.3 C
London
Saturday, August 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sfaturi - Emigrare familie cu copii

Discussion in 'FAMILIE' started by MagdaMC, Oct 4, 2011.

1. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    in vacantele de cate o sapt stau si parintii acasa, in "lunga" vacanta de vara mamaia sau majorca

2. MariaElisabeta

MariaElisabeta New Member

Trophy Points:
    0
    Buna
    Ma numesc Maria si am nevoie de sfatul oricui mi-l poate da.
    Am trei copii , doi inca sunt in intretinerea mea, fica mea cea mare este studenta in Glasgow si este sustinuta in totalitate de tatal ei.
    Acum sunt in Canada- ca turist si nu intentionez sa ma reintorc in romania. Am citit si inca citesc toate sfaturile legate de viata si de munca in UK.
    As dori sa ma stabilesc cat mai repede in UK, copiii mei trebuie sa mearga la scoala. am inteles si cum este cu locul de munca. Pentru inceput am si unde sa stau, dar tempotrar. Ce vreau sa stiu?
    Cum fac rost de o locuinta si din punct de vedere al unei mame singure cu 2 copii minori si o studenta de unde sa incep pt a primii sprijinul necesar. Sunt psiholog si in domeniul meu am gasit locuri de munca bine platite.

Nu am pretentii la pomana, sa nu intelegeti asta... pur si simplu vreau sa stiu cum stau lucrurile si ce am de facut sa ne fie bine.
    Un om bine informat este mai bogat ... Nui asa?

Multumesc

3. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Singura sansa este sa inchiriezi privat. Pentru locuinte sociale se asteapta cu anii. Multi ani. Mai pe scurt: vii in UK, iti gasesti servici, iti inchiriezi locuinta, aduci copiii si ii dai la scoala. Cam asa am procedat cu totii. De fapt, nu "cam", chiar asa.

Share This Page