4 C
London
Wednesday, February 19, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sfat chirie in vederea angajarii

Discussion in 'AVOCATUL RASPUNDE' started by KADDEN, Apr 7, 2015.

1. KADDEN

KADDEN New Member

Trophy Points:
    0
    Salut.Sunt de 2 sapt in UK ,nu o sa mint am muncit la o spalatorie, cunosc engleza nu am probleme in a ma intelege sau comunica cu careva. Acum stau in Rotherham in casa unui pakistanez deci nu am nici un contract de inchiriere nimic.
    Vreau sa ma duc la industrial personnel la agentia de munca sa imi gasesc la o fabrica locala unde au mai fost romani. Dar pt asta imi trebuie o dovada ca locuiesc undeva ca nu sunt homeless,am incercat sa inchiriez prin o agentie un apartament dar neavand loc de munca mi-au spus ca imi trebuie garant iar eu nu am pe nimeni in zona asta care sa imi fie garant.Cum naiba fac sa am o dovada de domiciliu?!AStept deja de 2 saptamani sa imi vina insurance number-ul prin posta pe adresa la care stau acum.DUpa ce imi vine ,imi pot deschide cont in banca cv pe adresa asta la care stau fara nici un contract de inchiriere , sau hartia in sine care trebuie sa imi vina pe adresa asta imi poate folosi ca dovada de domiciliu?! Va multumesc anticipat!

2. KADDEN

KADDEN New Member

Trophy Points:
    0
    Puteti inchide topicul , multumesc de sfaturi si de ajutor si la la la .Pana la urma tot singur ma descurc decat cu ceilalti "romani" sute de vizualizari nici un reply.

3. wealth

wealth New Member

Trophy Points:
    0
    Cu o atitudine ca asta nu o sa ajungi prea departe.Ai postat mesajul ieri,nu acum 2 saptamani.Sunt sigur ca daca ai putina rabdare cineva te va ajuta

4. TFB

TFB New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    mint rubbing
    incearca sa mergi la banca cu hartia de la NiN sa-ti faci cont pe adresa ta...posibil la Barclays...incearca la mai multe.
    cu hartia de la banca si NiN pe numele/adresa ta,probabil vei reusi sa te angajezi acolo.
    succes.

5. mdragut

mdragut New Member

Trophy Points:
    0
    Daca proprietarul este de acord, recomand sa incercati varianta unei scrisori de confirmare a adresei.

Mai jos gasiti un model care poate fi folositor.

Name: ________________________
    Address: ______________________

Date: ________________

To whom it may concern

Re: Proof of residency of Mr____________________________

Dear Sir or Madam,

I, name...., of address....., hereby state that Mr ___________________ is a friend of my family and resides with me at the address.....

This letter serves as a proof of residency for Mr__________________

If you have any further questions please feel free to contact me.

Thank you very much.

Yours faithfully,

Share This Page