5.8 C
London
Thursday, April 02, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Servicii Consulare Excelente La Edinburgh! Felicitari!

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by AugustinC, Apr 3, 2017.

1. AugustinC

AugustinC New Member

Trophy Points:
    1
    In luna martie a trebuit sa imi reinnoiesc cartea de identitate. Am mers la Edinburg cam cu ezitare, deoarece comentariile de pe forumuri nu sunt grozave. In acelasi timp, experienta mea cu birocratia din Romania nu a fost una pozitiva.
    Acum, la cateva saptamani dupa, in sfarsit am ocazia sa imi public opinia.
    Deci, seara am cerut prin email sa ma programeze pentru o noua CI. A doua zi, inainte de pranz, am primit programarea. Ulterior, am primit un email cu instructiuni detaliate.
    Am ajuns cu douazeci de minute mai devreme, receptionista a sunat sus la consulat si am fost invitat sa urc.
    Inauntru, am fost intampinat cu atentia necesara, in mod absolut politicos si profesional. Asta in timp ce, in mod evident, erau super aglomerati.
    Deoarece pozele facute dinainte nu au fost conforme cu instructiunile, am mers la un atelier foto din apropiere. La intoarcere am finalizat procedura si am plecat. Totul a fost clar, precis, rapid si eficient.
    Personalul consulatului, inclusiv Consulul, au fost cu totii de nota zece!
    Inca o data, FELICITARI!

PS: daca mai ajung prin Romania si mai am de-a face cu birocrati nesimtiti si nepasatori promit ca le spun sa mearga la reciclare la Edinburg!

Share This Page