18.6 C
London
Tuesday, July 07, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Seriale TV

Discussion in 'ARTA, CULTURA SI HOBBY' started by motanik, May 15, 2006.

1. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Super super tare,a inceput sa-mi placa mai mult de Sara,imi place mult cum o trateaza pe Gretchen,asa ii trebuieSper sa nu fie Michael bolnav,si nu prea vad cum ar putea sa se termine seria asta....sper sa fie ultima ,ca e de ajuns,si Michael cu Sara sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti :)).
    Cat despre chinezul ala,incepe sa mi se para scenariul cam prost,pai dupa tot ce le-a facut Michael il tine de mana ???Il lasam acolo sa crape ,nici nu ma uitam la el ! Pai daca ii iesea lui combinatia,mureau toti,dar nuuuu,Michael are suflet mare,il tine de mana cand moare ... -evilcomp- vilcomp- Si abia astept sa vad urmatorul episod,sa vad cum il chinuie pe nenorocitul ala....
    Sunt fan Alex,de asemeni,pe cat de mult il uram inainte,acum mi-e tare drag de el,sufera mult,sper sa-l omoare pe ala ca sa-si razbune copilul.

In alta ordine de idei,Desperate Housewives nu urmareste nimeni? Eu le vad pe amandoua odata,si ala ma pune pe jar saptamanal ...

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Si mie imi place mult Alex si sper sa il bata pe maimutoi pana nu mai poate. Cat despre Roland, era de asteptat ca Michael sa nu il lase sa moara singur, el oricum se asteptase, de aia ii si montase cartela in laptop, stia ca urma sa ii tradeze insa fara sa stie i-a ajutat sa puna mana pe Wyatt.

Oare ce face generalul acum? A cerut mutarea cardului...unde? Cat despre Laos si intreaga operatiune, falsificau bani nu? Mai intai in Laos si acum urmeaza in State. Alea erau matrite pt bani, nu?

Tare ma tem pt Michael cu boala lui si a mamei lui, mai ales ca e incapatanat si nu asculta nici un sfat de la nimeni. Sper sa nu il omoare scenaristii pana la final.

Eu la disperate nu ma uit, desi am tras toate sezoanele si am zis ca imi fac timp si de ele. Am cam mult de recuperat insa, nu stiu cand se va intampla. Ce sezon e acum? 5?

3. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu am vazut episodul 8 inca!
    Suna promitator si abia astept sa-l vad! Multumesc fetelor ca mi-ati suflat cate ceva.Cine dispare? T-Bag pana la urma?

Despre desperate

Ma uit mereu. Nu pierd nici un episod. Fani ceva?
    Mota, incepe sezonul 5 astazi parca. Si mereu ma lasa cu sufletul la gura. E destul de intens si sincer imi place ca mereu gasesc intrigi si explicatii la care nu m-as fi gandit neaparat. -slap- lap-

fa-ti timp sa catch up!
    -weehee- eehee-

4. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Nico,Desperate Housewives sezonul 5 a inceput de o luna si o saptamana(cam de cand a inceput si sezonul nou din Prison Break),eu am vazut aseara episodul 4 si sunt super fan,pot sa spun ca e unul din cele mai interesante seriale urmarite de mine,are de toate...multa barfa in special.

Atiunea in sezonul asta se petrece in 2013,adica la 5 ani de actiunea din sezonul 4,si sunt niste schimbari drastice : Gabi are 2 fete overweight si nu mai e "the glamorous girl" ci o femeie de casa cu treburi obisnuite,fara coafat,putin mai plinuta,etc....Susan e despartita de Mike si au baietelul destul de mare (5 ani),e combinata cu un painter....Bree nu mai are copilul pt ca i l-a luat Danielle(si intre timp s-a facut vegetariana si s-a casatorit cu un tip care e evreu-de Danielle vorbesc),asaaaa...tot Bree e o mare bucatareasa acum,e numita femeia de afaceri a anului,cu interviuri si tot tacamul,e vedeta,casatorita tot cu Orson care a ispasit pedeapsa la inchisoare numai ca sa ramana impreuna cu ea(i-a promis in sezonul 4 ca daca isi face pedeapsa il iarta si ramane cu el),Lynette are copiii mari si fac numai belele in primele episoade,iar Edie se muta inapoi in casa ei cu un sot care de fapt e un psihopat,are o boala grava si el controleaza tot sezonul 5,planuieste ceva,nu stim deocamdata ce.
    Oricum e super interesant,daca apuci sa vezi episoadele mi-ar face mare placere sa discutam pe tema asta.Sper ca nu am divulgat prea multe,am zis doar asa,esenta,ca sa vezi cat de interesant e.Pe mine ma captiveaza.
    -takecare- akecare- -takecare- akecare-

5. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Mai priveste cineva Heroes pe aici sau sunt singura? -eyebrows2- yebrows2-

Daca tocmai voiati sa incepeti sa-l urmariti pt ca ati auzit ce super misto a fost prima parte (si pe buna dreptate!) nu va grabiti, pt ca incepe incet incet sa semene cu o telenovela: nu numai ca Noah nu e tatal lui Clare ci senatorul, dar acum Syler este unchiul ei pt ca mama lui Peter tocmai a marturisit ca l-a dat spre adoptie cand era mic (pe Syler nu pe Peter)mai intelegeti ceva? -scratch- cratch-

6. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Mota

am vazut episodul 8 din Prison Break. M-a enervat lacomia lui Roland pentru bani, care pana la urma i-a adus sfarsitul.
    Michael a fost tare cand i-a montat cartela aia in laptop. Normal ca se astepta sa-i vanda, ca doar el era singurul care avea ocazia s-o faca.
    Sara e un pic cam prea dramatica as zice. Cred ca mai bine era mai putin ostila si mai mult cu ochii pe Gretchen decat asa.N-o prinde ura si violenta.
    Ma enerveaza T-Bag si nu prea-i mai vad rostul.
    Pana la urma, de ce numai Gretchen stie despre ce este Scylla ? Cred ca e vorba de facut bani, dar cred de asemenea ca e mai mult decat atat.In cele doua cutiute erau matrite de facut bancnote de 100 dolari. Operatiunea trebuie sa fie mai complexa!

Unde muta cardul generalul? Cum recupereaza ei jucarica de la cazino? Parca nu au recuperat-o.Ce se va intampla de acum cand Roland a murit?Cine mai face scamatoriile pe computer?

Cred ca Alex nu o sa aiba sansa sa-i faca felul lui Wyatt. Asta l-ar transforma intr-un criminal, acum cand a devenit the good guy.

Oana

despre Desperate, am vazut episodul de miercuri. M-a surprins ca s-au inversat niste roluri.Nu am inteles pana la urma cine conducea masina cand au avut accident Michael si Susan? Si cine pe cine a parasit? Nu o inteleg pe Susan de ce nu poate lua taurul de coarne si sa se afiseze cu noua cucerire? E clar ca daca-l mai vroia pe Mike, facea ceva in sensul ala.

-scratch- cratch-

7. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Saptamana asta iar nu avem episod nou din PB. Dar puteti vedea un preview pe site la Fox.
    http://www.fox.com/prisonbreak/toyota/

Mi-e teama ca Susan B sa nu se alature din nou companiei. Si mi-e teama si ca se mai amana intrarea in companie cu boala lui Michael.

8. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Vai ce episod 9...am plans cu lacrimi de crocodil, de data asta chiar unul dintre ei moare, la naiba cu Roland data trecuta, de data asta unul se sacrifica pt a merge mai departe cu planul catre Scylla....of, of.
    Aflam ca generalul e tatal fetitei lui Gretchen si ca ea s-a intors sub aripa lui, sper eu doar ca sa afle mai multe despre Scylla.
    Super episod, am stat cu sufletul la gura pana la final.

9. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Motanikooooooooooooooooooooooooooooo,acum am venit de la munca si ma apuc sa-l vad.OOOOOfff se vede cine sta acasa si se uita la serial de cum l-a downloadat -madlol- adlol-

Vreau si eu o mare vacanta !!!!! Va pup

10. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Hai mai ca nu l-am vazut imediat, a trebuit sa culc fata mai intai! -handlaugh- andlaugh-

De curioasa ce sunt am accesat iar siteul Fox sa vad preview la episodul 10. Sa va spun, sa nu va spun? Sucre si Linc merg pe traseul catre Scylla si ajung intr-o camera unde trebuie sa demoleze un perete numai ca Sucre calca pe o bomba din aia gen mina antipersoana, daca misca, moare. Oare il scot si pe el din serial sau gaseste Michael o solutie sa-l scape?

11. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    mhmmmmmmmm

deja imi dai emotii. Crezi ca n-am destule?
    Cum sa-l scoata si pe Sucre? Chiar mi-e drag si daca regizorul rareste randurilein urmatoarea serie o sa-i avem copiii lui Sucre si Linc. -lol- ol-

12. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Daca n-ati vazut 10 inca, nu cititi mai departe.

Michael are aceeasi problema ca mama lui, o tumoare care creste si are nevoie de operatie imediat altfel poate muri oricand.
    Secretara lui T Bag e mana dreapta a lui Self...mmm, ma intreb ce mai ascunde Self.

La fel ma pune pe ganduri acea Lisa, una dintre detinatorii de card si cred iubita generalului.

13. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    M-am inselat, Lisa nu e iubita generalului ci...fiica lui!
    Si Self nu e deloc cine pare a fi.
    Super episod 12!

14. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    Imi place Regina si Ingerasii,plus 1001 de nopti Kanald.

15. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Am gasit pe Wikipedia cateva randuri despre urmatoarele episoade. Banuiam corect, Self vrea sa vanda Scylla. Pana la urma...it's all about the money [bang]

13 "Deal Or No Deal"
    Michael must hold the team together after they are betrayed by Self. T-Bag gets a new partner who blackmails Gretchen into finding a buyer for Scylla. Self makes the feds think that Lincoln killed him and the feds go after the team.

14 "Just Business"
    Michael and Lincoln race to get Scylla back from Gretchen and Self who are just as determined to get a missing piece of the puzzle from the brothers. Meanwhile, Mahone meets with an old colleague who is torn between friendship and duty, and T-Bag’s faith is put to the test while holding Gretchen’s family hostage.

Am gasit insa ca ar fi 18 episoade. Asa ca mai avem, super!

16. brc25

brc25 New Member

Trophy Points:
    0
    cele romanesti nu va plac?

17. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Eu in afara de PB si Lost nik.

Mai urmariti PB?
    Episodul 14 azi...
    Episodul 14 azi...la fel de antrenant ca pana acum doar ca ceva ma pune pe ganduri. In primul rand operatiunea Tombstone 2. De ce 2? Pt ca a mai existat un Tombstone? Si a fost implicat tatal lor?
    Si daca tatal nu ar fi fost tatal lor...nu stiu, mi-a trecut asa un gand cand generalul i-a zis Lisei ca si-ar fi dorit un fiu...si apoi l-am vazut cand a pus mana pe Michael cand el era inconstient...daca ar fi al lui? Poate e cam indraznet totusi.

In al doilea rand, chiar asa usor sa se lase Mahone? Sau i-a ajuns si lui atata alergatura?

Am aflat ca 17 se numeste Rest in peace, sper ca nu moare Michael.

Episode 4.15

Michael gets medical attention from the most unlikely of places, and Charles Westmoreland returns to help uncover the true meaning of Scylla. Meanwhile, Lincoln and Sucre race to stop Gretchen before Scylla is lost forever.

Episode 4.16

Lincoln and his new partners arrive in Miami to recover Scylla from its shocking new owner, and Sarah searches for a missing Michael who learns some surprising info about his past. Meanwhile, a double-crossing leads to a death and an arrest.

Am gasit astea...care o fi legatura cu Charles din Fox River? Si cine o fi noul proprietar, socant cum zice aici? Si ce info sa primeasca Michael despre trecutul lui....mmm, poate m-am apropiat de adevar :)

18. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Prison Break a intrat (iar) in vacanta pana pe 17 aprilie.
    Si se pare ca nu mai avemd e asteptat alt sezon pt ca asta ar fi ultimul.

In schimb, aseara s-a difuzat Lost, ajuns la sezonul 5.
    Am vazut cele 2 episoade si se pare ca pana nu se intorc cei plecati de pe insula, cei ramasi acolo sunt plimbati in timp la fiecare cateva minute sau ore. Iar John pare a fi pion principal, desi e cam...mort, cel putin pt moment.
    Cine mai urmareste? Comentam impreuna?

19. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Hai salut

Mota ai vazut Prison Break 16?

Eu disper ca nu mai stiu nimic. Este si 17 sau doar pana la 16?

Eu n-as crede ca Michael e fiul generalului insa....mama lui...este ceva misterios. Poate ca Lisa este fiica ei si a generalului. Lisa pare de partea mamei lui Michael.
    Ea este noul proprietar al Scylla si cred ca generalul il vrea pe Michael sa recupereze Scylla de la mama lui. El ar fi singurul capabil de asa ceva si imun la atacurile din partea mamei lui.

Tu ce crezi? -eyebrows2- yebrows2-

20. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    17 o sa apara in aprilie, avem de asteptat din pacate.

Intre timp am vazut 3 episoade din Lost, cu cine comentez? Hello, fani Lost unde sunteti?

Share This Page