18.6 C
London
Tuesday, July 07, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Seriale TV

Discussion in 'ARTA, CULTURA SI HOBBY' started by motanik, May 15, 2006.

1. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Ai dreptate,sorry,uitasem ca n-a murit Claire. -slap- lap-

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Deci Jack a aflat ca era Claire sora lui, de asta nu a vrut sa vada copilul atata vreme.
    Ma intreb daca vom afla de ce au ascuns adevarul in legatura cu prabusirea si insula si supravietuitorii...si cine erau ceilalti, deci in Oceanic 6 l-au inclus si pe Aaron care e declarat oficial copilul lui Kate dar ei au spus ca pe insula au ajuns 8.
    Si ce e cu statia Orchid...oare pot muta insula cum a spus Ben?

3. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Cine a vazut sfarsitul sezonului 4? Comentam?

Deci...o multime de intrebari am acum desi multe raspunsuri ni s-au dat.
    In primul rand, tipa care a venit cu elicopterul, imi scapa numele ei, mai fusese pe insula, altfel nu se explica de ce Miles i-a spus "dupa ce te-ai chinuit atat sa ajungi din nou aici" - ceea ce inseamna ca ea o fi fost Dharma? Si s-o fi teleportat si ea cum a facut Ben?

Apoi Ben...deci cand a aparut el in desert cu geaca aia groasa pe el, din cauza mutarii insulei a ajuns acolo. Si conform spuselor lui, cine muta insula nu se mai poate intoarce pe ea. Totusi, la final cand vorbeste cu Jack langa sicriul lui Locke, ii spune ca toti trebuie sa se intoarca, inclusiv el.
    Ajungand la Locke, oare de ce avea alt nume si cum a iesit de pe insula? Ultima oara el a ramas cu Richard si ceilalti oameni ai lui Ben sa le fie conducator. Asadar reuseste cumva sa iasa de acolo dar minte in legatura cu identitatea sa pt ca Oceanic 6 au zis ca ei sunt singurii supravietuitori, nu?

Oceanic 6 am inteles cine sunt. Doar ca ei au declarat ca au fost 8 si 2 dintre ei au murit mai tarziu. Cei doi la care se refera inseamna ca sunt Frank pilotul si Desmond?

Insula unde s-o fi dus si ce s-o fi intamplat cu cei de pe insula? De ce sunt urmariti Oceanic 6 permanent? (Saiyd ii spune lui Hugo asta cand merge la el la spital - unde vrea sa il duca? inapoi pe insula?)

Sun i-a propus lui Whitmore sa colaboreze...cred ca vrea sa il ajute sa regaseasca insula in speranta ca Jin a supravietuit exploziei de pe barca. De altfel, se poate sa fie asa pt ca el era pe margine cand a explodat, putea sa sara in apa. Si-mi aduc aminte si de Sawyer...i-a soptit lui Kate ceva la ureche inainte de a sari din elicopter si i-a zis sa faca treaba aia pt el - ori acum cateva episoade cand Jack si Kate erau impreuna in afara insulei, cand a surprins-o el vorbind la telefon si apoi a lipsit ziua urmatoare, ea i-a spus lui ca a avut ceva de facut pt Sawyer. Oare ce o fi rugat-o Sawyer?

Si aparitia lui Claire in visul lui Kate, sa nu-l duca pe Aaron inapoi pe insula...oare ce inseamna asta? Ca nu le e bine celor ramasi? Si cum de tatal lui Jack apare peste tot (inainte sa explodeze barca ii apare lui Michael), care o fi legatura cu el la tot pasul?

Eh...cate necunoscute si cat mai e pana in ianuarie cand avem sezonul 5...

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Fani Prison Break, sunteti prin preajma? Ati vazut cele 3 episoade din noul sezon (4)? Comentam?

5. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Vai cat am cautat subiectul asta ! Cred ca nu m-am uitat prea bine ,chiar vroiam sa scriu ceva...
    Am vazut cele 3 episoade ,imi place la nebunie !!!
    E super tare,mai ales ca din sezonul 1 am sperat ca Michael sa fie cu Sara.Nu am crezut nici o clipa ca e moarta,auzisem inca pe vremea cand se difuza sezonul 2 ca in 3 o sa apara si ea.
    Incep sa inteleg multe chestii ,e foarte captivant si astept cu nerabdare urmatorul episod.
    Nu stiu de ce il tot arata pe detectivul ala ba cu verigheta,ba fara ba pe ganduri,ce-o fi patit,o avea si el patanii in trecut cu Compania?
    Despre ceilalti,ce sa zic,aseara mi-au dat lacrimile cand am vazut scena cu Alex Mahone ,pana la urma are un rol mai bun acum,parca nu mai e asa nenorocit...
    Cam atat,acum e un pci devereme,dar sper sa le vina de hac,aveti idee cate episoade are seria asta?O mai fi vreuna dupa aia?
    -takecare- akecare-

6. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Le-am vazut doar pe primele doua. Dar il caut pe al treilea.

Oana, daca sunt fani infocati vor mai gasi regizorii intrigi si alte "companii" ca sa le capteze atentia?

Deocamdata, am inteles ca descoperim abia prima felie din pizza numita "companie".
    Oricum, ma bucur ca Sarah nu si-a lasat capul intr-o cutie frigorifica si ca face echipa buna cu Michael. -p3- 3-

7. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Nicole nu mi-am dat seama daca te-a deranjat sau nu ca am zis ca Sara traieste....Sper ca nu,sorry n-am vrut sa stric suspansul nimanui -kiss- iss- (cu toate ca mereu vor fi persoane care inca n-au vazut si exista acest risc de a le strica"jucaria")
    Oricum cauta cele 3 episoade difuzate deja si cand ne ajungi din urma scrie si tu ce parere ai,abia astept.
    Cat despre Lost,oare cand apare ? Ma uit acusi pe site-ul Fox sa vad,poate scrie ceva ...

Va pup fetelor si sa auzim numai de bine !!!
    PS: Felicitari pt sarcina, am uitat sa iti transmit!!

8. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Am vazut cand a aparut Sara in al doilea episod.
    Acum trebuie sa vad al treilea episod aparut cand banuiesc ca se intregeste echipa cu oaia ratacitoare care are carnetelul, niste chei si ID-ul lui Wistler.Noi indicii pentru a reintregi pizza.

-handsrubb- andsrubb-

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Sara a aparut din primul episod, Nico. Si ma bucur tare, desi sunt persoane care spun ca serialul asta nu are nevoie de romantisme :) Eh, oricum am fost cam dezamagita ca scenaristii au vazut revederea dintre ei atat de rece, ma asteptam la ceva mai pasional :))

Cat despre T Bag si Gate Corporation, nu cumva ala o fi sediul unde trebuie adusa pt citire Scylla? Ca altfel, care ar fi legatura cu restul grupului? (Mai e pana da de grup)

Cat despre Don Self, mi se pare total nepotrivit pt rol. Poate si pt ca l-am vazut mereu in War at Home, serial comedie unde juca rolul unui tata zapacit, rol care ii venea ca o manusa. Acum parca ceva nu se leaga cu el.
    Ma gandeam ca seful lui o fi unul dintre cei sase cardholders dar se pare ca nu. Nu ar fi exclus insa sa mai revedem pe cineva cunoscut.

Mi-e mila tare de Mahone, m-am jelit de-a binelea la finalul episodului 3.

Oana, sezonul asta are deocamdata 10 episoade, ultimul apare pe 27 octombrie. Nu stiu daca se mai filmeaza inca sau atat de scurt e sezonul asta.
    Lost se lanseaza in ianuarie 2009 abia.

10. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Mota, si mie mi s-a parut foarte rece regasirea dintre Michael si Sara. Insa, avand in vedere circumstantele cred ca era prea mult daca se punea accent pe moment.

Don Self mi se pare ok, insa despre seful lui am banuieli cum ca ar avea legaturi cu cei 6. Initial am crezut ca ar fi unul dintre e, dar o sa vedem.

Ah, am vazut si al 3-lea episod.

Gate pare a fi intr-adevar piesa de legatura intre cele 6 carduri. Nu stiu insa cum o sa nimeresca T Bag care nu are habar si pe care-l intereseaza doar "bonusul".

Imi pare rau de Alex care trebuie sa indure moartea baietelului. Asta il motiveaza si il apropie si mai mult de ceilalti.

Ma ingrijoreaza gorila aia mare care poate ajunge la ei prin Sofia si TJ(daca istoria se repeta), sau prin Gletchen.

Mhm, o sa vedem.

11. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Tocmai am vazut si episodul 4. De acum sunt si mai convinsa ca Gate Corporation e sediul pe care il cauta baietii pt citirea cardurilor.

Ce parere aveti despre numerele alea oferite de catre general detinatorilor cardurilor? Acel 10000 de la inceput...si adaugat dupa el "people", 10mii de oameni - ce o fi cu ei? Acum din nou 10000 si cand se ajunge la 15 detinatorul tb sa plece de urgenta...any guesses?

Era de asteptat si ca locatia nu o sa ramana sigura la nesfarsit - promitator final, huh?!

12. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Inca n-am vazut episodul 4.

Raspund dupa.

13. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Vazut si 5, nu cititi mai departe daca nu ati vazut inca.

Se pare ca fiecare episod ne mai aduce un card, in timp ce T Bag descopera locatia unde tb dusa Scylla. Ma bucur ca au dat de capul companiei, generalul, dar ma intreb daca nu cumva descoperindu-l nu ne apropiem de finalul filmului. Stiti ceva daca mai urmeaza vreo serie?
    Uh...a dat de belea Don Self.

14. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Vazut si 6, nu mai comenteaza nimeni?

Episodul 6 e cel mai tare de pana acum, suuuuuupeeeer!
    Deci Gretchen are o fetita...oare cine e tatal? Si Self ce reactie faina a avut la intalnirea cu matahala aia de Wyatt. Iar Roland oare ce urmareste de a luat din cos biletelul aruncat de Alex cu nr lui Wyatt? Mi-e teama ca face vreo prostie.
    Ma bucur ca i se infunda lui T Bag si sper ca Gretchen sa se alature echipei.
    Eram sigura ca nu-l lasa pe Alex in puscarie, mai ales dupa telefonul dat lui Michael. Wow, abia astept urmatorul episod!

15. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Mota, ma faci sa vreau sa-l vad imediat.

Mi-era teama ca o s-o sfarseasca si Self.

Eu nu cred ca se apropie sfarsitul prea curand.E destul de incurcat si mereu ma tine cu inima cat un purice. Cand era s-o prinda pe Sara, am zis ca nu ma mai uit. Emotii mari!

16. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Fani PB, unde sunteti cu episoadele? L-ati vazut si pe 7? Comentam?
    Luni nu am avut episod, cred ca Fox a dat un meci ceva, dar episodul 8 apare lunea viitoare, pe 20 si am vazut preview la ei pe site, se anunta extraordinar!

17. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Comentam Mota.

Oricum ar mai fi 5 episoade, nu?

Cum recupereaza ei device-ul? Mai au un card de copiat.
    Buna treaba ca au pus mana pe T-Bag si cartea cu pasari. Ai avut dreptate cu Gate Co., ca este locul unde se pot descifra cardurile.

Dar, ma intreb ce surprize o sa mai avem? Se alatura Gretchen echipei? Nu are motiv sa n-o faca. Asta facea si ea cu Wistler de fapt.
    Ce hram poarta chinezul? In afara de lacomia pentru bani simt ca mai ascunde ceva. -slap- lap-

18. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nicole, in preview am vazut ca merg dupa al saselea card, care e la general. Sucre si Linc sunt intr-o masina, gata sa faca un accident voit cu masina generalului iar Sara, Michael si Bellick asteapta pregatiti intr-o ambulanta, Sara pune intr-o seringa ceva, presupun ca un drog.
    Si da, Susan B, alias Gretchen, bate palma cu Michael si Don, pt ca fara ea nu se poate, are restul paginilor din cartea cu pasari.

Sper tare ca nu moare Michael, eram sigura ca e ceva legat de geniul lui cu ametelile si sangele curs din nas.

Desi aveam titluri doar pt 10 episoade, am gasit ca sunt 14. Urmeaza 8 - The Price, 9 - Greatness Achieved, 10 - The Legend, 11- Quiet Riot, 12 - Selfless, 13 - Deal or No Deal si 14 - Just Business.
    Oare in ala Selfless moare Self (joc de cuvinte)?

19. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0
    Recunosc ca la asta mi-a fugit gandul cand am citit titlurile.
    Cred ca da!

20. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Wow, super episodul 8! Nicole, vazut? Ne despartim de un personaj, era timpul...

Share This Page