8.1 C
London
Thursday, November 26, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Self suficient in loc de au pair ?

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by cristina_alexa, May 31, 2011.

1. cristina_alexa

cristina_alexa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna , vreau sa intreb pe cei care stiu...
    Am reusit sa fac o programare telefonica la Croydon pt blue card, aplicatia BR1, dar tipa de acolo nu avea habar de statutul de au pair si la intrebarea cum aplic, ca si self employed, student sau self suficient, atata m-a imbarligat si cred ca m-a programat pt blue card ca si self sufficient. Nu prea sunt sigura ce e asta, eu am fost au pair...12 luni consecutiv...si asta imi da dreptul sa aplic pt ravnitul blue card.
    Credeti ca ar trebui sa revin cu un telefon la Croydon si sa le mai explic situatia sau e ok si sa ma prezint la interviu, in iulie fara probleme#, cu actele necesare.chiar daca tipa m-a incadrat la self suficient?!???
    pls, am nevoie de raspuns urgent...

Multumesc anticipat!

2. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,Cristina_alexa,

Self sufficient inseamna ca ai un cont bancar destul de bogat si ca te poti intretine fara sa muncesti undeva. Cu alte cuvinte daca aplici pt asa ceva la Croydon,poti obtine doar Yellow card dar care nu-ti foloseste la nimic in cazul asta.

In cazul tau,daca ai toate documentele necesare care sa ateste ca ai lucrat ca au pair timp de 12 luni,poti aplica pt acel Blue card.

Eu zic ca ar trebui sa lamuresti situatia,telefonand din nou acolo,le dai nr de referinta(programarea) si rezolvi incurcatura.

Share This Page