12.1 C
London
Friday, October 18, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Seasonal Agricultural Workers' Scheme

Discussion in 'EMPLOYMENT' started by florys, Jan 31, 2008.

1. aronoele22

aronoele22 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!
    pt nicuata> am vazut ca m-ai cautat pe mess in legatura cu ceea ce am scris eu pe forum. acum sunt la calculator si ma poti intreba ceea ce ai neclar.

2. alexandu.fartade

alexandu.fartade New Member

Trophy Points:
    0
  3. lovelysmile

lovelysmile New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    RGN
    buna, eu am fost in 2009 inuk la munca in agriculrura impreuna cu sotul meu care nu era student. Noi suntem din iasi si am plecat cu CONCORDIA la o ferma de capsuni din Staford unde pot sa zic ca in mare parte sa respectat conditiile de munca mai putin ca trebuia sa avem o norma de ladite pe zi iar daca nu o faceai ori erai amenintat ca te trimite acasa ori nu te mai scotea la munca in ziua aia, si cazarea era in rulote dotate cu camere 2-3, bucatarie si salon + toaleta, in mare a fost bine pana sa hotarat fermierul ca nu mai are de munca ptr toata lumea si a inceput sa determine oamenii sa plece acasa. Sfatul meu e sa pleci cu Concordia sunt mult mai seriosi decat cei de la Hops, incearca sa obtii mai multe informatii inainte de a lua o decizie si iti dau un sfat EVITA FERMELE DE CAPSUNI e multa munca si putini bani

4. simo_21_f

simo_21_f New Member

Trophy Points:
    0
    Nu este teapa. Eu am fost la S&A in vara anului 2011. Contracul il semnezi in a doua zi dupa ce ai ajuns in Anglia,pentru ca in prima zi te cazeaza in caravane.

5. adela_petrea

adela_petrea New Member

Trophy Points:
    0
    Scuze pt deranj, dar as avea o intrebare. Unde anume este ferma si cu ce firma ai lucrat? As fi interesata pt. sotul meu de un loc de munca in agricultura.

6. Daes

Daes New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor...Ma numesc Ovidiu sunt in Birmingham impreuna cu prietena la a 2-a incercare de angajare....dupa multe promisiuni si chestii de genul am ajuns la concluzia ca nu pot face nmk in afara de a ma intoarce in tara dar nu inainte de a lasa si topicul meu in speranta de a gasi ceva de munca legal tinanad cont ca vine vara si se va incepe cu agricultura...rog persoanele in masura sa dea ceva detalii despre aceste munci sezoniere sa ma contacteze pe id ovidiu_for_ever@yahoo.com ...nu doresc dkt sa mi se dea un contact dak este posibil pt ca traiul aici a inceput sa devina din ce in ce mai greu tinanad cont ca suntem ambii fara munca...multumesc anticipat

7. alina87alice

alina87alice New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua tuturor, caut si eu de munca in agricultura, am vrut sa ma inscriu la firma S&A group dar nu am putut sa aplic findca deja s-au terminat inscrierile. Stiti cumva alte firme la care as putea aplica? Multumesc

8. FlorX

FlorX New Member

Trophy Points:
    0
    Salut as avea si eu nevoie de o parere despre ferma de fructe moi din UK Perthshire dacaa fost cineva ....sau daca se merita in general sa te duci la astfel de ferme ?

Multumesc frumos.

Share This Page