9.7 C
London
Saturday, March 28, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Se deschide un restaurant romanesc in Southampton!

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by Aurora1982, Jan 19, 2012.

1. Aurora1982

Aurora1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Se deschide un restaurant romanesc in Southampton in Canute road! Aproape de Ocean village! Pentru informatii referitoare petreceri, program, nunti,botezuri,aniversari sunati la nr.07949552873

2. danielpix

danielpix New Member

Trophy Points:
    0
    Cand se va deschide? Cum se numeste? Cele bune!

3. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Iar?? Cu cel vechi ce s-a intamplat?

1 min later edit: acum vad ca esti aurora. Tot tu ai mai postat o data acelasi lucru ... sau, poate ca asta e alt restaurant? al 2- lea?? Se merita sa bat drumul pana acolo? Ajung viu inapoi, acasa??

Ia da-ne niste extrase din meniu. Sau, mai bine, publica tot meniul aici. Si mancarea si bautura. Poze ai ???

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0

e cam vechi topicul, dar ce sa fac daca eu abia am descoperit restaurantul?

pai sa te lamuresc, albea:

experienta mea cu Amurg - restaurantul cu pricina.

am auzit de la niste amici si am zis si noi sa mergem sa vedem ce si cum.
    si avand liber, intr-o zi de luni mergem sa luam pranzul acolo - am zis ca ne orientam la fata locului ce vom servi.

intram frumos inauntru, decor rustic, nimeni la mese - semne bune peste tot ..
    dupa ce ne ofera o masa pentru doi ii cerem sa ne acorde 5 minute sa ne dezmeticim - sa vedem ce ofera in meniu.
    o varietate destul de mare de aperitive, ciorbe si feluri principale din cele obisnuite acasa, plus cateva oferte de paste, ca restaurantul cica, e italian-romanian -so... sa ne comportam ca atare.

nu se indeparteaza bine de masa noastra chelnerita, ca se si intoarce zicand:

'cam ce vreti, ca nu avem chiar de toate azi?' ups.. am zis noi.. si incepe sa ne elimine optiunile una cate una pe motiv ca nu au gatit in ziua aceea ce vroiam noi... 'ghinion mare' ne zicem...

apoi dupa cateva minute de 'aia nu avem, nici aia, nici aia' , a concluzionat - 'de fapt azi nu avem smantana si deci orice veti comanda care trebuie sa fie servit cu smantana, nu va putem oferi...

bun. noi am luat-o ca pe un 'va rugam frumos, iesiti afara'

apoi a inceput cu scuze ca nu poate cumpara smantana de la magazinele locale ca e prea scumpa (WHAT????) si ca ei au contract cu o firma bla bla, ei doar smantana romaneasca folosesc.. oricum, stomacul meu era tare suparat.

ca sa termine cu 'azi e luni si de regula lunea nu avem mare lucru in frigider' - BRAVO BAIETI!!!!

peste ceva timp iar mergem, ca mi se pusese pata pe bulz, ceea ce nu mai mancasem niciodata. si mergem si era inchis. era MARTI.
    deci luni frigiderul e gol de duminica, dar inchid abia marti?????

oricum. peste vreo luna mergem iar. ca poate-poate.
    de data asta a fost o miercuri, deci fara scuze de smantana, ca e marti, ca e bucatarul gripat.

mancarea e buna. nu fantastica. ciorba cam lunga.

ghinionul facu sa fie un grup de manelisti invitati si adio buna dispozitie. noroc ca ne-a fost foame tare. plus ca eram un grup mai mare si am zis ca 'treaca de la noi'.... chelnerii dansau din buric, deci daca asta e 'acasa'....

a doua oara nu ne mai prind pe acolo..

5. catalinbaneasa

catalinbaneasa New Member

Trophy Points:
    0
    Doamna draga! te rog sa-mi spui daca maine aveti ;ciorba de fasole ,sarmalute cu mamaliguta si 4 mici cu mustar romanesc din ala ieftin!
    Daca aveti toate astea maine vin 100%
    Va sarut ! multumesc!

Share This Page