16 C
London
Tuesday, August 04, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Scrisoare de recomandare pt Blue card

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by iulia88, Nov 21, 2011.

1. iulia88

iulia88 New Member

Trophy Points:
    0
    Imi puteti zice ce anume trebuie mentionat in scrisoarea de la familie,sau daca aveti la indemana,imi puteti lista modelul de scrisoare pe care ati avut-o voi,sa ma pot inspira si eu...?
    Tipa mi-a zis sa scriu eu scrisoarea si ea doar o semneaza!
    Apparently nu are nici un fel de parere despre mine dupa un an si ceva de "sclavie"...Ma rog,inca putin si trece!

2. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    iulia, incarci site-ul degeaba -nu-stiu- (cu o mie de topicuri degeaba)
    Puteai continua tot in topicul tau, si ala deschis in plus, dar in fine!
    Scrisoarea aia trebuie sa contina numele tau, datele de indentificare, faptul ca ai lucrat pentru ei, numele familie, datele de identificare, datele de contact FOARTE IMPORTANTE, data, semnatura si e suficient!
    daca mai bagi ceva de la tine e ok, daca nu, nu!
    Da o cautare pe site, mai erau modele de scrisoare, surprinzator tot la un topic despre au-pair!

3. iulia88

iulia88 New Member

Trophy Points:
    0

Nu credeam ca l-am deschis aiurea,pt ca ceea ce am facut in ultima zi a fost sa caut chestiile legate de Blue Card etc...
    Intr-adevar nu trebuia deschis un alt topic,doar ca eu de exemplu dau search la ceea ce ma intereseaza si imi apar majoritatea topicurilor si trebuie sa caut o vesnicie pt ceea ce vreau,dar nu e problema,o sa scriu informatia legata de scrisoare pe topicul trecut,asa incat cine are nevoie de informatiile astea,le poate lua de acolo!
    Good point :) Multumesc pt raspuns

Share This Page