14.3 C
London
Friday, September 20, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Scotia -- Aplicatii HO in persoana !

Discussion in 'ARHIVA' started by policeofficer, Jan 31, 2008.

1. crisunelu

crisunelu Member

Trophy Points:
    6
    Cred ca nu ai inteles postarile mele. Eu nu am nici o problema cu appointmentul, e deja facut de cateva saptamani pt Croydon. Problema era ca ai afirmat ca informatia ta e verificata 100%. Eu am sunat la 2 zile dupa ce ai postat, am trimis si un mail si am primit acelasi raspuns care infirma ce sustineai tu. Asta inseamna ca informatia ta nu e chiar 100% verificata. Daca ai impresia ca mi-ai facut un serviciu mie sau acestui forum, te inseli pt ca informatia ta nu mai este de actualitate. Asa incat ar tb sa te conformezi si sa faci modifcarile de rigoare. Pe forum se mai discuta subiectul si nu am vazut pe nimeni alergand spre celalate birouri ale HO... se pare ca tu esti singurul care le cunosti...
    iar restul lumii traieste in ignoranta...
    P.S.: Aerul caragelian nu prea te prinde.Mai bine ai incerca altceva.

2. aicititregulamentulʔ

aicititregulamentulʔ New Member

Trophy Points:
    0

nu va ma certati si va reprosati cate si am cate ...omul a incercat sa dea o informatie care este si pe site ho-ului, dar problema e ca se aplca pentru altceva decat yellow, accession worker card, blue , asta spun deoarce eu mi-am facut appoiment pentru yellow si am cerut in Birmingham la Domino court si mi s-a spus ca ce este pe site este pentru alt ceva nu pt aceste carduri , numai ca la mine problema este ca m-au programat deste 1 luna si nu are rost sa mai merg ca am trimis actele prin posta cu sperantza sa vin intr-o luna.

in conzluzie aplicatiile pt yellow, etc se fac doar in Croydon restul este pentru alt ceva
    -staycool- taycool-

3. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Am incercat si eu sa ii fac sotului programare in Glasgow si mi-au zis ca nu se poate...Poate prietenul lui PoliceOfficer a fost un norocos...

4. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Deci ca sa clarificam odata pt totdeauna chestia asta !

AM sunat la Home Office ca sa ma conving si eu ca nu se poate face aplicatii in persoana in Glasgow pt blue card. Mi s-a spun ca ACUM (=> ca in trecut era altfel) aceste aplicatii se fac numai in Croydon.

Am sunat prietenul meu, el mi-a zis ca a fost programat si rezolvat in Glasgow. Informatia inca este pe siteul lor pusa ca se poate aplica in Glasgow, cei de la HO mi-au zis ca ACUM se aplica numai in Croydon, concluzia o trageti voi.

5. bivo

bivo New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am sunat pe 23 februarie sa ma programez, am pe 19 martie programarea...am insistat la telefon ca stau in Manchester si ca mi-ar fi mult mai usor sa merg la biroul din Liverpool care e la o ora distanta de Manchester...dar tipul de la telefon a spus sus si tare ca NU , PT ROMANI SI BULGARI SE POATE APLICA NUMAI LA BORDER AND IMMIGRATION DIRECTORATE IN CROYDON !!! sau...prin posta desigur :)) Toate cele bune , Bivo -staycool- taycool-

6. crisunelu

crisunelu Member

Trophy Points:
    6
    Salutare!

Tocmai m-am intors din Croydon, cu yellow-ul!
    Appointmentul era facut cu 3 sapt inainte, perioada in care Police sustinea ca prietenul lui va merge la Glasgow. Eu am sunat la 2-3 zile dupa ce prietenul lui isi aranjase interviul. Cum e posibil ca HO sa schimbe legislatia in weekend? Sau poate ei fac over-time de dragul nostru?
    Dupa interviu am intrebat daca s-au tinut vreodata interviuri in alta parte decat in Croydon. Raspunsul a fost acelasi pe care l-au primit si ceilalti forumisti:NU.

Concluzie: atunci cand mai avem cate o revelatie sau vreun prieten imaginar ar fi mai bine sa ne abtinem...sau pur si simplu sa avem puterea sa recunoastem ca am gresit.

7. ioana29

ioana29 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! As vrea sa stiu daca si-a facut cineva programare recent in Glasgow pentru BR1...Nu sunt sigura daca e posibil. Nu am gasit informatii recente in acest sens. Multumesc.

Share This Page