25.6 C
London
Saturday, August 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sarbatori fericite!

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by desteptrau1, Dec 23, 2013.

1. desteptrau1

desteptrau1 New Member

Trophy Points:
    0
    Azi m-am decis sa intru pe forum sa mai vad ce debiteaza lumea. Am citit niste posturi idioate cu privire la 1 Ianuarie 2014. Am obeservat ca multi isi dau cu parerea, se indoiesc inca de neputinta englezilor sa ia o decizie contrara regulilor EU. Eu v-am spus de cel putin un an ca nu exista nici o sansa sa se mentina restrictiile. Bucuria mea cu privire la ridicarea restrictiilor este alta... aceea ca in UK vor veni romani foarte bine pregatiti, educati...romani pe care structura lor intelectuala nu le-a permis sa se umileasca fara acte.. sau cu birocratia acordarii lor... si nu au venit in UK pana acum. Imi exprim convingerea ca o data cu ridicarea restrictiilor parerea britanicilor despre romani se va schimba odata cu venirea romanilor de calitate. 99% din romanii din Anglia , in acest moment, sunt praf... iar din cei 99% 98.9% lucreaza in constructii cu carca.

Va urez sarbatori fericite, un an nou cu impliniri si multa sanatate...

DESTEAPTA-TE ROMANE!

2. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    deceneu? -nas-

3. desteptrau1

desteptrau1 New Member

Trophy Points:
    0
    ca sa evit comentariilor latrailor vreau sa fac o corectura la ceea ce am scris. Habar nu am de ce nu exista optiunea sa-ti editezi propriile posturi. am scris "romani pe care structura lor intelectuala " si trebuia sa scriu "romani carora structura lor intelectuala ". Vad ca au citit 18 persoane postul dar nimeni nu a observat:)))

4. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Imbarligator mic si rau care esti tu... -ras2-
    Cum nu te-a apostrofat nimeni din cei 18 care deci sigur habar nu are ce si cum... -asa-asa-
    Hai, sarbatori fericite si tie,
    casa de piatra daca deja ai sunat la doamna de la Ungaria cu pisica cu blana lucioasa si..La Multi Ani!

5. desteptrau1

desteptrau1 New Member

Trophy Points:
    0
    bai , eu sunt in Romania de vreo 2 sapt si abia astept sa plec inapoi. Nu e tara perfecta Anglia dar e o diferenta mare de tot. Am fost dezamagit profund de ce am gasit in Romania. Dezordine, galagie, netrebnicie si oameni saraci. Am fost azi la piata la Obor si s-a apropiat o batranica de mine. Batranica arata ca o babutza stilata... nu tzaranca ... si am auzit-o soptind ceva... la inceput nu mi-am dat seama ca vorbeste cu mine... dar uitandu-ma la ea.. s-a apropiat de minne si mi-a zis cu o jena vizibila "auziti, imi este atat de jena ca am ajuns in situatia asta..sa cer bani la lume, dar... credeti ca m-ati putea ajuta sa iau si eu 100 de grame de prune uscate".... vreau sa zic ca m=am simtit oribil... m-am simtit gol pe interior... mi-a fost rusine ca sunt roman...i-am dat niste bani... este absolut lamentabil ca au ajuns batranii sa se umileasca in halul asta... chiar noi suntem atat de tampiti?? chiar ne uitam inghetati la nemernicii astia cum jefuiesc tzara in timp ce oamenii moor de foame??? pana cand ne vom vinde voturile, viitorul copiilor, pe un litru de ulei???
    Am fost un week-end pe Valea Prahovei, mai precis la Predeal. TOTUL este mort... lamentabil... am vorbit cu cativa localnici care mi-au zis ca este jale de prin 2009. Plictisit la maxim in prima zi in Predeal, am plecat a doua zi la Sinaia..era pustiu la maxim... in ziua in care am fost eu acolo aveau o petrecere in "centrul" orasului urmand sa dea drumu la decoratiile luminoase de iarna... nu cred ca erau mai mult de 70-80 de persoane...
    Am venit super optimist... abia asteptam sa vin in RO dar .... singurul lucru util pe care l-am facut a fost ca mi-am vazut parintii...
    sunt convins ca daca-i chemam pe ei acolo cheltuiam de 2 ori mai putini bani si aveam mult mai putin stres...
    Bucurestiul, orasul in care m-am nascut,a ajuns o maxima tiganie.... tot tzaranii vin aici sa manance shaorma... este mizerabil... si foarte foarte dezordonat...fiecare parcheaza unde i se scoala.... injuraturi..claxoane... uhhhh...

6. Anonymous

Anonymous Guest

Si s-au mai pricopsit saracii bucuresteni si cu un marlan in plus de sarbatori, offff, unde o sa ajunga orasul ala!!!!????

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Exact aceeasi impresie o am si eu cand ma intorc in Romania .
    Si da, am vrut si eu sa duc anul trecut copiii la cota 1400 , mi-au cerut aia la telecabina lor bani de ziceai ca sunt in Alpii Austriei, am decis sa merg cu masina...pana am ajuns la o groapa exact in mijlocul soselei si asa proaste, am inteles ca groapa a fost "ordonata" de smecherii cu 4x4 irlandeze care iti "ofera" excursii de neuitat cu jeepu',
    Welcome back, dar, fii decent! -asa-asa- -asa-asa- -asa-asa-

8. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Daaaa! Sarbatori fercite si tie, Deceneu!

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  10. Gellu

Gellu New Member

Trophy Points:
    0
    La Multi Ani ,prieteni!

11. Anonymous

Anonymous Guest

La Multi Ani, dragii mei!!!

12. lucita

lucita New Member

Trophy Points:
    0
    Un An Nou Fericit tutoror, sanatate, binecuvantare si macar 2014 dorinte implinite! :)

Share This Page