6.8 C
London
Friday, November 15, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sanse la apprenticeship

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by akolin, Nov 23, 2015.

1. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    e plin de smecherasi din astia. asta e altul care o sa spele masini prin uk ca nu-l angajeaza nimeni mai mult de cateva zile din cauza atitudinii de atotstiutor. pustiulica lasa-ne si mergi de-ti cauta ucenicia viselor tale. si nu uita, manelele ie veata ta.

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    R3pr3zent akolin ia da ci ca nai servici

3. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    -ras4- -ras4- -ras4-
    Proasta impresie ti-ai facut despre noi. Eu cunosc vreo 3 dintre cei care au postat aici si toti au mai multa scoala decat tine. "Imbecilul" e doctor (de exemplu).

In orice caz, planul "vreau-sa-plec-din-tara-asta-de-cacat" e un plan bun din punctul meu de vedere, dar trebuie sa mai lucrezi la el. In primul rand umbla la atltidine. Esti tanar, necopt, irascibil. Una din cele mai importante lectii de viata, este sa inveti sa iei suturi in cur cand esti mic. Suturile in cur au rolul lor pozitiv in dezvoltarea ta ulterioara. Transmit un impuls, o energie care punele sangele in miscare, care sange iriga mai bine creierul si il face sa iei decizii corecte ulterior.

Lasa figurile de baiat destept si scolit, ca nu-ti ajuta la nimic. O sa vii aici si o sa vezi niste rau-mirositori fara prea multa scoala, imbracati la costum si pantofi de lac fara sosete in picioare, care stiu mai multa informatica decat poti sa inveti tu in 3 vieti. Cu astia o sa te "bati" tu in viata.

Invata sa fii moale, adaptabil, ca sa ajungi la un scop. Nu lua foc, ca iriti inclusiv pe cei care te pot ajuta.

4. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Din pacate, conditia principala e sa fii in UK.

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Jos palaria, Dio!

Akolin, si eu sunt de parere ca 'vorba dulce mult aduce'. Ai foarte mare grija la atitudine. Si eu am uneori problema ta, mai ales cu unii de aici de pe forum, dar si altfel.
    Totusi, uneori trebuie sa ne temperam. In cazul tau, degree este optiunea, daca in tara nu a mers si nu ai terminat, aici ai acces la imprumut platit in transe. Studiaza bine aceste site-uri:
    In tara Reviro sunt cei care fac asa ceva, dar au criterii de eligibilitate si mai degraba reintegreaza professionals reveniti din alte tari:
    http://www.reviro.ro/recrutare
    Aici:
    http://www.jobs.ac.uk/
    https://nationalcareersservice.direct.g ... Table.aspx

Eu as zice chiar sa incepi degree in UK, ca tot va trebui sa lucrezi part time si daca te pricepi, vei obtine job prin National Careers Service. Orice universitate are unul. Eu cu asta lucrez. (dar nu la universitate, sunt 'mica', ierarhic vorbind, mai am mult pana acolo)

6. Dan887

Dan887 New Member

Trophy Points:
    1
    Buna ziua, am nivel de engleza A1-A2. Am deja o licenta pe domeniul umanist, acum sunt anul 2 la Asistenta sociala dar as dori sa fac o experienta in UK unde să imi fie asigurat mancare și cazare sau îs dispus să lucrez sunt șofer profesionist B, C E și D, oriunde chiar și în Soția în partea ei de Nord, sunt casatorit, fara copii, as dori sa merg cu sotia. Credeți că ați putea să-mi ziceți unde aș putea găsi un astfel de intership sau un master pe asistență socială sau în mediu social?. Cu respect, Daniel.

Share This Page