12.7 C
London
Wednesday, October 23, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Salutari, tuturor!

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by Chatte, Sep 15, 2010.

1. Chatte

Chatte Member

Trophy Points:
    16
    Hello, everyone!-salut-
    Ma numesc Georgiana, am 21 de ani, in prezent studenta la Facultatea de Litere, Universitatea din Craiova, Centrul Universitar Dr. Tr. Severin, de unde, dupa cum v-ati dat seama, si sunt.

Lucrez de 3 ani la unul din cotidianele locale, ca tehnoredactor. Imi place jobul foarte mult, dar din pacate nu imi mai permite sa pot supravietui in tara asta, de aceea m-am gandit ca la anul, dupa ce termin facultatea sa ma indrept si eu usor usor spre Anglia, fapt ptr care, m-am inregistrat aici pe forum. :)

Asadar, salutari tuturor, de aici sau din UK!
    Va pup! -ma-iubesc-

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Buna, Georgiana si Bun Venit printre noi!

E minunat sa avem si o minte gazetareasca pe aici. Poate ne mai tii la curent cu ce mai e important prin tara sau ne ajuti sa dezbatem subiecte de interes...

Numai bine! -dans-

3. Chatte

Chatte Member

Trophy Points:
    16
    Multumesc de urare!
    Well rpin tara, din pacate, nu este bine deloc! :(
    Ce pot sa spun?... Din pacate, pentru cei care lucreaza in Media, e jalnic! Se lucreaza, pe langa carte de munca, si pe DDA-uri (Drepturi De Autor ) si ei bine, din aceste drepturi au taiat cam 20%... De la anul vor taia 35%... Deci daca se razgandesc mai ca fac 50%.
    Si unde pui ca unii lucreaza DOAR pe asa ceva...
    E trist, foarte trist :(
    De aceea vreau sa plec si eu din tara plus ca Regatul Unit m-a fascinat intotdeauna!

Numai ca, din pacate, sunt un pic indecisa...
    Stiu teoria, dar nu stiu practica...stiu cam ce iti trebuie in UK dar nu stiu cum sa fac atunci cand voi ajunge acolo..
    In fine, mai am un an, pana atunci am timp.

Multumesc inca o data de primire! -ma-iubesc-

Share This Page