14.4 C
London
Monday, July 13, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

sacked

Discussion in 'EXPERIENTA LA SERVICIU' started by paulnemesu, Sep 15, 2011.

1. paulnemesu

paulnemesu New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare! povestea e asa: am lucrat ca self pt un hotel timp de 10 luni fara nici cea mai mica problema, fara nici cel mai mic repros. acum 2 saptamani am plecat in vacanta si azi cand am aterizat pe luton am primit un sms prin care mi se spunea ca nu mai au loc pt mine. e ceva de facut?nu vreau jobu inapoi ci doar sa vad daca e vreo cale sa ii palmuiesc!

2. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    ai vreun contract cu ei? in care spune conditiile in care se termina colaborarea? daca nu cam asta e , ca self employed nu esti acoperit de lege, doar daca ai contract in care sa specifice conditiile de incetare a colaborarii.
    Imi pare rau sa aud ca inca se mai practica concedierea prin txt si fara preaviz

3. paulnemesu

paulnemesu New Member

Trophy Points:
    0
    nu am avut nici un contract cu ei din pacate, asta e! sper sa dea faliment!!! :))

4. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Asta e una din partile urate ale self employed person, ca si self employed ar trebui sa ai contract de prestari servicii de obicei pe care tu trebuie sa il faci ca prestator de servicii in care scrii cat sa-ti plateasc si perioada de instiintare pentru incetarea colaborarii. Dar fiind dat faptul ca romanii sunt aici ca self employed din necesitate nu ca doresc ei sa fie, multi angajatori se folosesc de acest fapt.
    Imi pare rau de experienta ta neplacua dar iti doresc bafta si succes in viitor

5. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    Nici un hotel nu-si doreste reclama proasta, asadar, cum se numeste hotelul? -ras2-

P.S. Asta a fost din seria: "Don't get mad, get even" :)

6. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0
    Din pacate, pentru ca relatia pe care tu ai avut-o cu compania aceea este una comerciala, nu poti face nimic mai mult decat sa iti iei banii care nu ti-au fost inca platiti.

Asta e un risc pe care trebuie sa ti-l asumi in aceste conditii. Este ca si cum mergi la cineva acasa sa faci curatenie... mergi in fiecare saptamana timp de un an, apoi intr-o zi bati la usa si afli ca au luat pe altcineva.

Share This Page