11.9 C
London
Wednesday, August 21, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sa ii spun sotiei?

Discussion in 'Pentru ea' started by maria30, Aug 23, 2015.

1. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    De cand a fi copil e o cantitate neglijabila ? (ma rog, scartaie exprimarea, dar te-am parafrazat si revin mai tarziu la idee)

Maria, daca esti reala si nu vreun troll responsabil cu ratingul pe forum, ti-as raspunde la intrebarea primului tau topic, "da, esti egoista, exagerezi ". Pentru ca naiva nu cred ca ai fost. Nu stiu daca 30 reprezinta varsta ta, dar cred ca esti suficient de matura si suficient de mobilata la mansarda, ca sa nu actionezi ca o copila care crede in povesti cu printi sositi din tara lui Virtual-Imparat. Camera aia de hotel apare prematur in poveste si cat se poate de deliberat . El nu ma surprinde, asta i-o fi fost scopul din capul locului, dar ma surprinde surprinderea ta la vestea ca el nu e singur pe lume. Pai nu era mai simplu sa afli mai intai minime detalii despre domnul ?.. povestile cu "nu mai dormim in aceeasi camera" ar fi trebuit sa iti trezeasca suspiciuni, mai ales ca nu poti capata incredere deplina in cineva dupa 3 sapt de "uatzap"

Si daca tot ai fost atat de surprinsa si cu orgoliul franjuri, a face pe justitiarul, era solutia optima ?...la victime colaterale nu te-ai gandit?.. Ai vrut sa indrepti strambaciunea lumii ?...mai sunt cateva sute de milioane de adulterini pe fata pamantului...dar unul a fost demascat , slava domnului ! Si blocat pe deasupra !( In felul asta o sa fii protejata, nu vei mai afla daca niste copii vor mai avea tatal alaturi de ei.)

Pari ca iti doresti foarte mult sa ai copii. Dar nu pari sa iubesti copiii la modul general (vezi ambele topice). Pe de alta parte, panica asta de a nu avea inca o familie, te impinge la diverse greseli. Eu cred ca ti se va intampla asta, firesc, natural, atunci cand ai sa te deblochezi mental din panica asta si ai sa te relaxezi, dandu-ti un reset. Si de ce nu, iubind mai mult oamenii ...

Share This Page