10.6 C
London
Friday, September 20, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romani in Wolverhampton sau Birmingham

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by zahradj, Sep 11, 2007.

1. zahradj

zahradj New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare la toata lumea!
    Eu locuiesc in Wolverhampton si as vrea sa intalnesc cat mai multi romani.Anglia e asa plictisitoare pentru mine cateodata si as vrea sa am putin sentimentul de acasa.Desi viata m-a dus atat de departe as dori sa regasesc aici relatiile de prietenie din Romania.
    Planuiesc ca in 2008 sa dau la Universitatea din Birmingham si m-ar ajuta foarte mult sa vorbesc cu studenti romani in uk sau cineva care doreste sa aplice.Doresc sa intelg cat mai bine sistemul pentru a compleca corect aplicatia pentru UCAS.
    Va multumesc mult si daca se organizeaza intalniri in Birmingham as fi bucuroasa sa particip.

2. Anonymous

Anonymous Guest

zahradj

pentru inceput intra pe site-ul :
    http://www.international.bham.ac.uk/

Mult noroc si daca mai ai ceva nelamuriri...scrie. Sunt in Birmingham, dar nu am auzit de reuniuni sau alte intalniri.

Nicole -sunny-

3. zahradj

zahradj New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Nicole!
    Iti multumesc pentru link desi am fost la el,dar nu am ajuns sa scriu un e-mail la ei.Oricum cei de la UCAS sunt culmea,nici nu au raspuns.
    Ma bucur ca stai asa aproape de mine,nu e mare distanta intre birmingham si wolverhampton.
    Eu sunt din Craiova.
    Sa auzim numai de bine.

4. sanda

sanda New Member

Trophy Points:
    0
    eu snt sanda si m-am utat in birmingham si as dorimult sa intalnesc romani din birmingham.merci

5. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Bine ai venit pe forumul Romani-Online, Sanda!

Mesajul tau a fost postat gresit, motiv pentru care a fost mutat in cadrul topicului potrivit. Pe viitor, te rog, sa acorzi putin mai multa atentie inainte de a posta un mesaj.

Bafta in continuare!

6. regina

regina New Member

Trophy Points:
    0
    Romani in Birmingham

Buna, ma numesc Gina, sunt nou sosita in Birmingham unde lucrez la Lickey Hills si locuiesc la 100 metri de Universitate.
    Mi-as dori sa cunosc romani de prin zona sa putem sa creeam o mica comunitate.

7. seedee

seedee New Member

Trophy Points:
    0
    Helou .. Cine stie un bed & breakfast sau ceva ieftin in jurul garii in birmingham ca va trebui sa stau o noapte acolo pana plec spre noua destinatie ...

Multumesc!

8. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0
    zahradj , unde esti in wolverhampton?

9. monika

monika New Member

Trophy Points:
    0
    salut eu sunt cam la 30 mile de Wolverhampton , si as fi tare fericita daca am putea discuta , sunt sg si eu in worcester , si mi-ar placea sa vb

10. smartlia

smartlia New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!

Sunt Iulia, locuiesc in Birmingham de prea multi ani, si nu cunosc romani in bham sau imprejurimi. As vrea sa mai cunosc romani, acum ca mama a venit aici pentru o vreme mai indelungata, ar fi bine pentru ea si pentru mine :).

11. ragaul

ragaul New Member

Trophy Points:
    0
    Buna si eu caut sa ma mut in Wolverhampton daca ai nevoie de un coleg de camera sau stii pe cineva care ar vrea sa inchirieze o camera zi mi sii mie te rog frumos! Eu sunt din bc

12. tun

tun Member

Trophy Points:
    16
    buna ziua,

as vrea sa stiu dc cineva stie cum e wolverhampton...viatza, chirii, job uri..
    ma gandesc sa ma mut acolo...

multumesc

13. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0
    Eu platesc £ 575 chirie pe 3 camere semi-detached + £ pe council tax.Bineinteles ca sunt si mai ieftine, cat despre viata cand merg la cumparaturi ma intreb cateodata daca sunt in Pakistan sau in Anglia....(no offence).
    Eu am venit aici din Gloucester fara sa am prea multe informatii despre oras si am regretat decizia luata.Am noroc ca lucrez in Cannock si acolo e altfel de lume.. -hipno-

Share This Page