12.7 C
London
Wednesday, October 23, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romani in Wincester Hampshire?sau in Southampton?

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by kelios, Oct 1, 2009.

1. kelios

kelios New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor celor de pe forum. Luni ajung in Uk si as dori sa stiu daca mai sunt romani prin zonele in care voi locui si eu. -asa-asa-

2. delmar

delmar New Member

Trophy Points:
    0
    buna da suntem un cuplu care locuim in long itchington care e foarte aproape de unde vii tu daca vrei sa tzinem legatura da un msj pe : paul_sabadus@yahoo.com

3. kelios

kelios New Member

Trophy Points:
    0
    am zis Southamptom, nu Southam citeste cu atetie si da un search pe goagle... e chiar foarte departe de unde stati voi. oricum ms de raspuns.

4. roscata

roscata New Member

Trophy Points:
    0
    sunt f multi romani in winchester,salisbury,southampton,bournmouth.nu ai idee..da-ne de veste cand ajungi si iti fac cunostiinta.

5. kelios

kelios New Member

Trophy Points:
    0
    ms mult de raspuns.ma bucur sa aud ca sunt multi romani in Wincester si zonele alaturate. pe maine seara ajung si aper ca poate in weekend-ul viitor sa facem o intalnire ( bine asta depinde si de vreme )

6. liz_taylor_ro

liz_taylor_ro New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare! Am vazut ca sunt multi romani prin Winchester, imi poate spune cineva cum ajung acolo din Romania? Trebuie sa vin ca au pair in octombrie, dar nu gasesc zboruri pana acolo! -trist- Raman datoare pentru indrumari! -hipno-

7. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    nu ai alta alegere decat sa iei bus/coach/tren sau taxi.
    De oriunde aterizezi, ajungi cu un bus la London Victoria Station.Preturi bune au Megabus si National Express. De acolo faci transfer la "Autogara" National Express si iei coach-ul(autocarul) catre Winchester.Nu faci mai mult de 1 ora de la Victoria Station pana in Winchester.
    Sau taxiul direct daca te tine buzunarul, dar este cam piperat.

8. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Daca ai card poti plati online si daca stii si data exact cand trebuie sa fi aici, gasesti preturi incepand de la 1 lira la bus si coach si de la 4-5 lire la train- cauta curse de funfares.Adica dai cautare pe google funfares London Winchester

9. Adriantug

Adriantug New Member

Trophy Points:
    0
    National Express au casa de bilete in aeroport in Luton, si au si curse care pleaca sau trec prin fata iesirii din aeroport

10. Adriantug

Adriantug New Member

Trophy Points:
    0
  11. Adriantug

Adriantug New Member

Trophy Points:
    0
    scuze ca postez "sacadat"...deci poti veni cu avionul (wizzair) din Bucuresti Baneasa - Luton Londra.(vezi ca pentru biletul de avion platesti mult mai putin daca il iei din timp ..de exemplu un bilet cumparat cu 2-3 saptamani inaintea zborului costa in jur de 350 de ron...si acelasi bilet cumparat cu 3 zile inainte costa 750-800 ron); iar apoi iei autobuz din Luton catre Wincester...poti lua bilete din aeroport sau le poti lua online...ideea este ca trebuie sa incerci sa gasesti un autobuz care pleaca la o ora cat mai apropiata de aterizarea avionului...dar nu la diferenta de minute....exista intarzieri....multa bafta

12. liz_taylor_ro

liz_taylor_ro New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare din nou!Va multumesc pt.raspunsuri, am reusit sa ajung in Winchester in acest weekend. Acum trebuie sa pun in ordine cateva aspecte legate de ceea ce vreau sa fac in timpul sederii mele...cursuri, job part-time... deocamdata am plecat in descoperirea orasului! Multa bafta tuturor! PS:Daca este cineva care e student in zona si vrea sa-mi impartaseasca experienta....am acelasi id pe mess!

Share This Page