21.7 C
London
Thursday, August 13, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romani in Southampton

Discussion in 'SOUTH EAST' started by rami1981, Jul 2, 2007.

1. cristeaAlexandra

cristeaAlexandra New Member

Trophy Points:
    0
    Ei bine n.am mult...o luna si ceva...dar totusi...:)

2. bc35

bc35 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua. Sunt nou venita pe forum, in cautare de infomatii. Ne gandim foarte serios sa plecam in anglia, southampton sau imprejurimi. V-as multumi pentru orice informatii, pareri, sugestii in privinta dificultatii de a gasi un loc de munca, chirie.
    In Romania sunt prof de informatica dar as lucra in orice domeniu in care as putea gasi un job.
    Va doresc o zi buna!

3. dan alin

dan alin New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Romani in Southampton?

Buna tuturor, tocmai ce m-am inregistrat; salut ideea administratorului de a uni romanii din diaspora.
    Pe scurt, locuiesc in Wonchester de cca 7 luni si as dori sa mai cunosc si alti semeni de prin imprejurimi.
    In consecinta, "roscata" sau oricine altcineva ce vizualizeaza mesajul, pot fi contactat pe adresa de email cr_daniele@yahoo.it
    Numai bine va doresc,
    Dan

4. keby

keby New Member

Trophy Points:
    0
    Salut oameni buni,ma numesc Florin,si sunt din Bucuresti. Tocmai m-am mutat in Fareham...bine Upham aproape de Winchester,cu prietena mea. Am o mare problema!!! nu pot sa imi gasesc nimic de munca. Any help?

5. motoome

motoome New Member

Trophy Points:
    0
    Salut, as dori sa vin Southampton .Poate sa ma ajute cineva cu o camera de inchiriat mai ieftina? Astept un raspuns . O zi buna.

6. marius9999

marius9999 New Member

Trophy Points:
    0
    daca stie cineva o camera ajung pe 20 martie acolo si as cauta o camera la niste romani sa fie cu bun simt daca stiti ceva va rog astept un mail pe adresa mea mariusgoian90@yahoo.com nu fumez si nu consum alcool daca se gaseste ceva va rog sa imi dati un mail va multumesc

7. marius9999

marius9999 New Member

Trophy Points:
    0
    nu sint romani pe acolo degeaba pun pe forum ca sa ne intoilnim sa vorbim sa iesim cind ceri un ajutor sa ti se spuna ceva sintem romani si ne meritam soarta va multumesc si intilniri placute sau poate va era frica ca va veni unul in plus si se imputineaza locurile de munca sau va luam de la gura va multumesc si ne meritam soarta -nuuu-

8. Anonymous

Anonymous Guest

Cateva probleme, Marius: 1 ai cautat casa in toata anglia asta, sud, nord.... Destul de mare aria
    2 astia care spui tu ca-s speriati de venirea ta au reusit sa gaseasca cazare, poate au avut alta atitudine....
    Poate trebuie sa te apuci de baut si de fumat, ai sa cresti sansele de a gasi camere :)))

9. djshaggytm

djshaggytm New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt destule locuri de munca, trebuie doar sa cauti, nu e frica la nimeni ca se imputineaza locurile. ;)

10. marius9999

marius9999 New Member

Trophy Points:
    0
    oau lumea traieste ce multi acum raspund macar la un mesaj -nuuu-

11. marius9999

marius9999 New Member

Trophy Points:
    0
    defapt am uitat ca majoritatea uita de unde au plecat si au uitat de limba romana poate trebuia sa scriu in engleza sa ma fac inteles stiti cum sintem noi romanii care avem 2 luni in alta tara uitam sa mai vorbim si pe forum ne plingem ca nu avem cu cine discuta si fugim ca dracul de tamiie -da-da-

12. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    John, let's go p-afara.

13. dellya

dellya New Member

Trophy Points:
    0
    Buna tuturor, e foarte probabil ca in curand sa ne mutam in winchester ( 2 parinti si o fetita) , as dori daca puteti sa imi dati orice informatie referitoare la winchester ( chirie, scoala ...etc) . Va sunt recunoscatoare. -bravo- -da-da- -da-da-

14. dellya

dellya New Member

Trophy Points:
    0
    Cineva prin Eastleigh? ?

15. djshaggytm

djshaggytm New Member

Trophy Points:
    0
    Da, eu cu sotia si 2 fetite(gemene)

16. CORNi

CORNi New Member

Trophy Points:
    0
    Hai salut mates -nas- ! Am ajuns si eu cu munca prin Southampton, tanar si nelinistit -dans- , postand pentu prima oara pe acest forum.
    Treaba e ca nu cunosc nici un roman/ca prin zona si ar fi nice daca as cunoaste. Sa nu ies la o bere/cafea singur and most important sa practic un pic de limba romana -asa-asa- . Daca se gasesc persoane in situatia mea doar sa-mi da-ti un cod postal ceva si ma apropii eu cu masina. That's all mates, for now.

17. anita86

anita86 New Member

Trophy Points:
    0
    hey..buna..si eu locuiesc in southampton si mi ar placea sa mai cunosc romani...sa am cu cine sa socializez..daca vrea cineva sa iasa la o cafea azi ar fi perfect..va pup:)

18. andr3i

andr3i New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,numele meu este Andrei , sunt de 8 luni in Southampton si lucrez intr un care home ca asistent med.Mi ar place sa sa mai cun ceva romani pe aci.Id de skype : andrew.zumzi Sa auzim de bine.

19. madalina georgiana

madalina georgiana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!! Ma numesc Madalina locuiesc in Southampton de aproape un an cu parintii si fratele meu ,am 18 ani si sunt studenta la colegiu. Nu am prea intalnit romani pe aici si mi-ar placea sa va cunosc. :)

20. ngrl.costi@gmail.com

ngrl.costi@gmail.com New Member

Trophy Points:
    0
    Ma adaug si eu pe lista. Chiar ar prinde bine sa mai cunosc si romani noi.

Intrucat toti zicem "mi-ar face placere sa mai cunosc alti romani", eu propun sa stabilim o intalnire duminica, 2 august, ora 17:00 (face mai "real" sa fie o data si o ora).
    Este cineva de acord cu asta?

Share This Page