9.3 C
London
Sunday, June 07, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

romani in scotia?????

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by johhnyaba, Jun 22, 2011.

1. johhnyaba

johhnyaba New Member

Trophy Points:
    0
    e cineva prin glasgow???

2. gabytza1902

gabytza1902 New Member

Trophy Points:
    0
    salutare din glasgow,sunt noua pe acest site,si incerc sa imi fac prieteni,,,,,

3. cristi glasgow

cristi glasgow New Member

Trophy Points:
    0
    nici eu nu gasesc romani pe aici ,am doar 2 zile de glasgow ...... lasati si voi un id de mess sau ceva de contact daca se poate ...mersi frumos

4. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    Pana va intalniti voi sub cerul insorit al Scotiei, mai stati pe aici si impartasiti-ne si noua din experienta voastra.
    Nu este recomandat sa va lasati adresele/tel pe internet, nu toata lumea e bine intentionata si cititul e gratis .... nu-i putem opri. Dar dupa cateva postari pe forum (cred ca 5) va puteti trimite PM (private message) si acolo safe sa schimbati id-uri.
    Bine ati venit!

5. mikela

mikela New Member

Trophy Points:
    0
    Da,sunt ceva romani prin Glasgow.V-as recomanda sa cautati biserica romaneasca si acolo va puteti intalni duminica la slujba de la 9-12 cu destui romani.Eu cel putin asa am facut.Va astept si pe voi.Cu drag Mihaela !

6. cristi glasgow

Trophy Points:
    0
    stie cineva cum as putea sa inchiriez si eu o casa sau macar o camera in glasgow ?? mersi frumos

7. cristi glasgow

Trophy Points:
    0
    vreau sa inchiriez o casa sau ceva camere in glasgow ...stie cineva cum se procedeaza aici ,tot prin agentii sau privat

8. wildchild

wildchild New Member

Trophy Points:
    0
    E mai bine privat,in Govan la metrou,newsagents,are in vitrina anunturi sau Kelvinhall station tot metrou,pe Byres rd tot un newsagent are f multe anunturi

9. asda

asda New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    housewife MoM
    Salutare din Glasgow! noi sintem familie cu 2 copii maricei, din februarie 2011 aici, in Glasgow. am gasit gazda pe gumtree.com de la privat si foarte bine, comparativ cu agentiile e mai putin deranj si pret convenabil. pentru 2 bedrooms flat, furnished, f.aproape de centru achitam 590 GBP. -dans-

10. wildchild

wildchild New Member

Trophy Points:
    0
    Scz ca intervin,dar 590Gbp mi se pare f mult pt Glasgow,nu stiu in ce zona stati,eu in Partick plateam 395 Gbp,o zona linistita,parcuri langa,Kelvingrove si inca un parc fata in fata cu politia nu-i stiu numele,si am inchiriat de la agentia de pe Argyle st.putin mai sus de Transport Museum,nu-i mai stiu numele,am 4 luni de cand nu mai stau in Glasgow,dar sunt seriosi,platiti doar o luna avans si 100gbp plata lor,aveau grija de casa,imi amintesc ca am facut o gluma ca perdeaua de la dus e cam uzata,si a doua zi am avut la usa omul lor cu o perdea de dus nou nouta,au grija de chiriasi.Dak gasesc contractul de inchiriere scriu si numele,dar are langa un tip de restaurant pe colt,mare,can't miss it

11. asda

asda New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    housewife MoM
    wildchild, o fi mai scumpsor pentru Glasgow, dar cind compar cu chiria din Londra, pentru un astfel de apartament, care e dubla sau mai scump, apoi imi pare ieftina... noi nu sintem cu mult departe de Partick, putin mai aproape de centru, linga St.George Cross, nu departe de Kelvingrove Park, tot acolo mergem la plimbare. da pe noi ne aranjeaza pretul asta proportional cu conditiile, locul, si landlord-ul, e un baiat super misto, scotian, dar atata incredere are, ca na fost de un an sasi vada casa :), puteam s-o mutam din loc de atunci ;).
    asta la noroc credca. nu am experienta cu agentiile si nu pot compara.

12. wildchild

wildchild New Member

Trophy Points:
    0
    Daca voi sunteti fericiti si multumiti ,si noi ne bucuram pt voi*

Share This Page