17 C
London
Sunday, September 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romani in Nottingham

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by ana dolby, May 21, 2006.

1. stefania82

stefania82 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: As vrea sa cunosc romani din zona Nottingham!

Salutare! am aflat acum o zi ca sunt acceptata la MSc in Plant Genetic Manipulation, in Nottingham University... Inca nu sunt in Nottingham, dar as vrea sa aflu mai multe info despre oras, universitate, tot ce ar fi de stiut ( sau macar mai mult decat stiu io).. Am fost o sg data in Nottingham, pt cateva ore, si mi a placut orasul..
    Eu si sotul meu vom fi vara asta in SV Angliei, la niste prieteni, dar intentionam sa venim de cateva ori in Notts, sa ne gasim o chirie si sa vb la facultate...pana la inceputul anului, pe 22 sept 2008!
    Va multumesc mult de tot si. sa ne vedem curand! -kiss- iss-

2. cristianmargarit

cristianmargarit New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare la toata lumea!

Ma bucur sa aflu ca exista conationali in Notts. Eu sunt in Newark on Trent, deocamdata lucrez ca sofer de taxi si am curse destul de des in Nott. si in Mansfield. Nu prea am auzit vorbindu-se Romaneste in zona.
    Suntem 5 romani la aceeasi companie si ne-ar face placere sa participam la intalnirile organizate de voi.
    Multa bafta!
    Cristi

3. stefania82

stefania82 New Member

Trophy Points:
    0

-aha- ha- Salutare si ma bucur ca incet, incet, ne strangem randurile!! romani din notts, uniti va!!
    Noi, eu si sotul meu, vrem sa ne cautam o casuta, un flatshare ceva prin zona nottingham -loughborough..pt ca studiile mele, masterul, va avea cursurile in Sutton Bonington!

Aveti indicii despre accomodation in aceasta regiune?.. Nu prea stiu unde ar fi mai bine sa stam sa nu fim prea departe de campus, dar nici de un eventual serviciu..

multumesc fff mult pt eventualele raspunsuri!
    Va pup -kiss- iss-

4. vasy_80

vasy_80 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!
    Intentionez sa ma inscriu la un curs intr-un colegiu din Nottingham in viitorul apropiat si as vrea sa stiu daca sunt romani prin zona si daca ar fi dispusi sa-mi dea si mie niste sfaturi - nimic mai mult - despre viata pe taramul lui Robin; cateva sugestii privind cazarea, acomodarea, adrese utile, etc.
    Multumesc - si daca va fi sa fie - sa ne intalnim cat mai multi romani in Nottingham!

5. bigbalu

bigbalu New Member

Trophy Points:
    0

6. bigbalu

bigbalu New Member

Trophy Points:
    0
    buna ! mai locuiti in nottingham?

7. Andreea23

Andreea23 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,de foarte putin timp am ajuns in nottingham si as dori sa stiu daca mai sunt romani aici.

Multumesc si sper sa mai fie careva.

8. Ralucka_

Ralucka_ New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!!! Si eu am aproape 2 luni de cand sunt in Nottingham...de maine intr-o saptamana se face slijba la Biserica,daca vrei sa cunosti mai multi ne vedem acolo!!!
    Take care

9. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Voi la bar nu știți să vă dați întîlnire?

10. eliana28

eliana28 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna sunt si eu in nottingham de aproape 2 luni si as vrea sa stiu daca mai sunt romani pe aci. Fiind singura si necunoscand pe nimeni ma cam plictisesc.... unde va intalniti de obicei si unde as putea cunoste mai multi romani in nottingham?

11. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Urmeaza sa ma mut impreuna cu sotia in Nottingham, undeva in jurul datei de 15 ian 2013, poate chiar mai devreme daca avem AWC-ul gata pana atunci. Momentan m-am apucat sa caut un apartament de inchiriat si vreau sa va intreb daca aveti vreo recomandare referitor la zonele dezirabile si cele evitat de prin Nottingham. Daca aveti cumva vreo cunostinta/coleg care inchiraiaza un apartament cu 1-2 dormitoare, mobilat si cu loc de parcare, in zone aflate cat de cat aproape de Queens Medical Center sau City Hospital, please let me know.

In alta ordine de idei, cum e cumunitatea romaneasca din zona? Mai sunt romani? Mi-ar face placere sa ne mai intalnim la o bere/cafea/suc din cand in cand!

12. anvlpopescu

anvlpopescu New Member

Trophy Points:
    0
    Eu sa ajung in Nottingham in data de 25 ianuarie 2014. Mai sunt cateva zile pana ajung. Daca mai sunt romani in Nottingham as fi bucuros sa ii intalnesc. O sa las datele mele de contact pentru cei care vor sa ia legatura cu mine:

e-mail: anvlpopescu@yahoo.com
    YM: anvlpopescu

13. jonhy

jonhy New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,
    In 24.03.2014 o sa ajung eu si sotia in Nottingham.
    M-ar interesa ceva impresii despre oras (ultimele postari sunt destul de vechi) si ceva sfaturi pentru niste "incepatori".
    Din postarile mai vechi impresiile nu sunt cele mai excelente dar poate mai sunt persoane dornice sa impartaseasca ceva schimbari, poate cine stie unor viitori vecini.

14. romeotgv

romeotgv New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,
    Si eu o sa ajung in NOTINGHAM in jurul datei de 20 MAI 2014 si mi-ar face mare placere ca pana atunci sa cunosc romani care sunt deja acolo si pot sa imi impartaseasca impresii si sugestii despre oras si despre comunitatea de romani ( daca exista asa ceva)in NOTINGHAM.
    Id-ul meu de mess este: romeotgv .
    Email: romeotgv@yahoo.com

15. axi

axi New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt in Nottingham de aproape trei luni jumatate. Caut ajutor pentru reglarea unei antene de satelit pentru pentru programele free din UK. Am facut toata instalarea (montat antena, cabluri, etc) singur dar la partea de reglaj gresesc ceva sau imi mai lipseste ceva.

andrei.oiste@gmail.com sau 07787334177

Multumesc frumos

16. valeTM

valeTM New Member

Trophy Points:
    0
    buna seara Romani in Nottingham sunt nou stabilit in Beeston .
    daca ma poate ajuta cineva cu ceva de munca,as fi foarte recunoscator .
    Va multumesc mult . O seara faina . 07940982742

17. Maryanos

Maryanos New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,suna la nr asta 01159228482 firma Boots are nevoie mereu de personal!bft

18. yanachis

yanachis New Member

Trophy Points:
    0
    Buna! Pe 06.12.2014 ajung si eu cu sotia in Nottingam. Nu știm exact unde. Ca meserii , sotia mea a predat engleza intro școală gimnaziala si a lucrat intro biblioteca, iar eu sunt un prăpădit de c contabilDorim sa lucram orice full-time, inclusiv de ssărbători. Avem 39 de ani, suntem educați si cu bun simt. Daca citește cineva aceasta postare si are cunoștințăde ceva Job-uri, vom fi foarte rrecunoscători. Mulțumim!

19. goldic2002

goldic2002 New Member

Trophy Points:
    0
    unde va gasesc???? -dans-

20. blue_sky

blue_sky New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    Avem si noi cateva intrbari, in aprox o luna trebuie sa ne mutam in Nottingham, as vrea sa stiu ce recomandati ca si zone in care sa ne gasim chirie. Suntem un cuplu fara copii si lucram. Pe langa asta , daca sunteti interesati sa ne cunoastem , dati un semn.
    Va multumesc.

Share This Page