17 C
London
Sunday, September 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romani in Nottingham

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by ana dolby, May 21, 2006.

1. ana dolby

ana dolby New Member

Trophy Points:
    0
    As vrea sa cunosc romani din zona Nottingham!

M-am stabilit de curand langa Nottingham, in Mansfield mai exact, impreuna cu sotul meu care e cetatean englez, si as fi interesata sa cunosc romani care locuiesc in zona asta.

2. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0
    Re: As vrea sa cunosc romani din zona Nottingham!

Salve incredibil ma bucur de cunoastinta , ma numesc Adrian si sunt in Nottingham de 4,8 luni chiar am ramas placut sunrprins cind am descoperit acest mesaj pe forum.
    Bineteles imi face placerea sa facem cunoastinta , cind veti dori eu pot lasa un numar de tel aici sau adresa de email care ar fi cea mai simpla,
    emil_adrian2005@hotmail.co.uk sau
    07837256793 .
    Poate ne intilnim intr-o zi la o cafea sau as putea veni si in Masfield nu este departe de Nottingham , eu iti doresc bun venit in Masfield si o seara placuta pe curind ciau

3. ladymagick

ladymagick New Member

Trophy Points:
    0

oo buna eu sunt Ana, nu locuiesc in notts dar sunt destul de aproape adica in Rugeley staffs si as fi incantata sa am posibilitatea sa vb cu cineva din romania.Sunt logodita cu un cetatean englez sunt aici de vreo 8 luni de zile...nu stiu ce sa mai zic
    hope to hear from you
    Ana

4. dog4life

dog4life New Member

Trophy Points:
    0

sal ... sunt trompeta din nottingham :> .. nice 2 meet u ana... eram si noi vreo 4 romani pe aici .. acu stem doar 3 .. lasa si tu un id de mess daca ai si poate ne vedem la un suc ... platit de adrian bineinteles... poop .. bye

5. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0

Salut omuletilor pe unde bintuiti iata ca am reusit si eu si am revenit pe sait dupa mai bine de 1 an de zile , si prin Nottingham pe unde sunteti eu locuiesc nu prea departe de centru , placerea este de partea mea sa ne putem cunoaste sau poate chiar sa mai schimbam o vorba , poate mergem prin oras sau la o bere .
    Va doresc o zi placuta si iata adresa mea de e-mail daca doriti sa luam legatura , imi cer scuze dar intradevar nu am mai intrat de foarte mult timp pe acest sait si nici nu mai am ideie cum fuctioneaza uneori... -ww-
    emil_adrian2005@hotmail.co.uk

6. dog4life

dog4life New Member

Trophy Points:
    0

sal ... ma numesc Alin .. si sunt si eu prin nottingham ... lasa si tu o adresa de mail pls ... poate mnai vb si noi .. una alta... ca la cati romani sunt in nottingham ..

FlorinaCrina likes this.
  7. tontina

tontina New Member

Trophy Points:
    0

Salut...

Si eu sunt tot in nottingham mai exact foarte aproape de mansfield, si merg destul de des in mansfield la cinema sau cumparaturi.

Sunt aici de 3 luni si pana de curand a plouat de numa asa ca nu am avut prea multe posibilitati de a iesi si socializa, iar cand ies de fiecare data mi se intampla cate ceva, oamenii sunt cam ciudati pe aici...

Cine vrea sa iasa in oras si nu are cu cine sau mai vrea sa vorbeasca romaneste, sunt aici, dying to go out and make friends... ok ar trebui sa ma opresc acum, inainte sa o iau prin ceapa cu engleza....

Imi pare rau ca nu am vazut mesajele astea mai devreme... se pare ca sunt mereu in intarziere!!

Ok cine se plicti poate sa imi scrie pe adresa florcristina@gmail.com

8. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0

Salve pai uite aveti invitatie din partea mea la patinuar ce spuneti nu saptamina asta cealalta pe joi cred ca ar ar fi minunat voi ce spuneti -ww-...., dealtfel ne putem intilni la o cafea zilele urmatoare daca sunteti liberi si este posibil , vesti bune am mai descoperit 4 Romani in Nottingham noi veniti as ca nu ramine de cit sa ne cunoastem , va doresc tuturor o seara linistisa si miine ma gindeam sa ma duc pe la cinema sper sa si ajung ca de am de invata pentru scoala de soferi si sincer chiar ca ma doare capusorul , dealtfel placera de partea mea sa ne cunoaste , pe curind si va doresc servici usor , ciau -wave-.
    Adrian .

9. Anonymous

Anonymous Guest

-sex-
    buna.
    eu locuiesc in edwinstowe,aproape de mansfield.
    folosesc cu regularitate Yhoo!messenger.Idul meu este unincubus
    Ma bucur sa gasesc suflarea romaneasca si aici,in tinutul lui Robin Hood:)
    Sa auzim de bine!

10. cristinas

cristinas New Member

Trophy Points:
    0

salut , noi vom sta ceva mai departe, in Louth dar cel mai apropriat oras mare e tot Nottingham. Mai sint romini pe acolo care au copii? Noi avem 2 baieti de 6 si 7 ani si ne-ar fi interesat cum s-au acomodat.

11. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0

salut,stam cam departe de Nottingham,dar avem si noi 2 copii,7 si 9 ani,fata si baiat,s-au acomodat excelent aici,bine au deja 3 ani de UK,dar cu adevarat sunt fericiti,merg cu placere la scoala,citesc,urmaresc filme,playstation,si o gramada de party-uri care te cam "usuca" de bani cu cadourile,da,asta e...

12. doina 21

doina 21 New Member

Trophy Points:
    0

buna eu sunt doinita nu lociuesc in mansfield dar am fost acolo de cateva ori cu familia la care am fost au pair pt ca am stat in retford care nu este departe .eu sunt in romania de 6 luni cu logodnicul meu care este englez dar vrem sa ne intoarcem in anglia cam i 2 sapt.mi-ar face placere sa stam de vb cand ne intoarcem -takecare- akecare-

13. doina 21

doina 21 New Member

Trophy Points:
    0

spuneai ca esti maritata cu un cetatean englez.vreau sa te intre si eu daca va-ti casatorit in anglia sau in romania?si daca v-ati casatorit in anglia ce acte ti-au trebuit? eu suntlogodita tot cu un cetatean englez si vrem sa ne casatorim anul viitor in anglia si nu stiu daca imi trebuie ceva acte din romania
    mersi

14. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0

Si totusi cine este prin Nottingham, ca-ci cu parere de rau afirm ca am cunoscut citiva Romani care au lasat de dorit chiar nu as putea crede ca cu totii suntem la fel. -scratch- cratch-

15. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0

Salve daca doriti sa ne intilnim ,Romani in general se intilnesc la Biserica Ortodoxa este o comunitate mare de Greci aici si acolo ne intilnim si noiuneori , chiar este si un tip care se numeste Dumitru si cinta strana Romaneste.
    Intradevar orasul este placut si sunt si lucruri mai putin interesante dar se merita sa locuiesti aici, ca-citot veni vorba de Romani ar fi trebuit aseara sa ma intilnesc cu niste Romani dar se pare ca nu au mai ajuns la intilnire Ioana imi spusese ca se numeste ,pacat ma asteptam sa fim si noi mai seriosi... :) .
    Dealtfel daca nu ajung pe la Biserica poate ne putem intilni inainte iata telefonul meu cit si adresa de e-mail , pe curind si bine ati venit in Nottingham :) .
    07726199714
    emil_adrian2005@hotmail.co.uk

Dragutul de mine cit de amabil am putut sa fiu uitasem sa scriu adresa unde este Biserica , din centrul Nottinghamului autobuzul 36 sau 35 si cind ajunge pe Darby Rood la a 3 Statie coboriti defapt cind o sa ajunga autobuzul pe primul deal sus imediat pe stinga este o sectie de Politie coboriti imediat deci strada este :) :
    Derby Rood NR : 184
    Nottingham
    NG7 1NF

16. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0

Salut :p vin sarbatorile pe unde bintuiti omuletilor , mai dati si voi de stire , cite un semnulet de viata .... -p3- 3- .. , va invit la patinuar ce spunerti mergeti... -applause- pplause- ..

17. kudos 72

kudos 72 New Member

Trophy Points:
    0

Salutare , pe unde umblati mai fratilor ca eu locuiesc in Nottingham de un an si nu am auzit vorbinduse prea des romaneste .
    sant foarte interesat sa cunosc romani aici in nottingham sa iesim la o bere .

18. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0

Salve noi ne intilnim pe la biserica in Derby Rood Nottingham dar pe 22 aceasta luna avem o intilnite acasa la mine , numele meu este Adrian si de ce nu ne-ar face placere sa ne putem cunoaste iata si numarul meu de telefon nu ezita sa ma suni daca doresti , pe curind si o seara placuta si bun venit in nottingham -eyebrows2- yebrows2-

19. alina bulina

alina bulina New Member

Trophy Points:
    0
    e careva in nottingham?

mi-ar placea sa intalnesc romani din nottingham, nu stiu pe nimeni inca si sant de 2 luni aici, puteti sa imi scrieti si pe mail

20. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0

Comunitatea de romani din Nottingham va invita la petrecerea romaneasca care va avea loc la restaurantul YiaNnis, 67 Haydn Road, Sherwood, Nottingham, NG5 2LA in data de 11.05.2008 ora 18.
    Pentru informatii suplimentare :
    Pr. Dan Ghindea tel; 07791769791;
    Adrian Stan, tel. 07726199714.

Va rugam sa confirmati prezenta pe e-mail la:
    romani.nottingham@yahoo.com

Share This Page