24.7 C
London
Tuesday, July 16, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romani in Brighton

Discussion in 'ARHIVA' started by don dada, Jul 8, 2007.

1. don dada

don dada New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor oo

Sint in Brighton de 5 zile si as dori sa cunosc alti romani. Pot fi contactat la n°: 07761.827.890. Cele bune

2. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,noi(adik sotul meu si cu mine) stam la 15 minute de Brighton, daca ne-ai spune mai multe despre tine,de unde esti si ce faci in Uk,ce zile libere ai,etc....poate am reusi sa gasim ceva in comun de discutat la un suc,o bere,etc.
    Am incercat si eu acum ceva timp sa gasesc romani prin apropiere(sunt sigura ca sunt destul de multi) dar pe forum nu a raspuns nimeni.Poate daca mai spun odata ne mai adunam.ceva romani in Brighton sau pe langa,in East/West Sussex...???

Mirel 39 likes this.
  3. don dada

don dada New Member

Trophy Points:
    0
    Stimabila Bebelusha,

ca urmare a raspunsului tau pe forum, ti-am trimis un m.p. insa se pare ca mail'ul nu este dragostea ta cea dintii. in cazul in care iti poti menaja ceva timp liber si vrei sa ne intilnim ar fi poate mai simplu sa imi raspunzi, de preferinta prin mail.

Cele bune

4. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua stimabile,
    te-as ruga sa mai trimiti odata acel mail ca eu una nu am primit nimic,poate o fi fost in bulk,am sa ma uit mai atent data viitoare....

Scuzele de rigoare,ok?

5. johhnny_aba

johhnny_aba New Member

Trophy Points:
    0
    spuneti m i si mie cum ajung din heathrow cel mai repede in brighton.a prima oara cand vin in londra si s cam aerian.

6. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Te duci sus la central bus station si iei autobuzul pana in Brighton ,te costa in jur de 20 de lire,dureaza cam 2 ore pana ajungi.Poti sa ajungi in Brighton si cu trenul ,dar eu n-am fost niciodata ,am impresia ca e mai scump...

Drum bun!!!

7. andrada

andrada New Member

Trophy Points:
    0
    buna, eu sunt Andrada sunt din IASI si momentan stau in Hailsham, East Sussex si am citit ce a scris mai sus toata lumea...si ma cam amuzat faptul ca desi suntem romanii si oameni pe deasupra ne comportam mai rau decat britanicii!!!....PE BUNE!
    Obisnuiesc sa merg atat prin Brighton cat si prin Eastbourne dar fac si cateva drumuri prin Londra -walk si nu`s de mult in Anglia dar pot sa dau cateva sfaturi ...!
    Si sincer si eu as vrea sa ma intalnesc cu romanii de aici ,deja in Londra m-am intanit cu cativa....poate si prin zona asta sunt romani care vor sa stea de vorba sa ne intalnim la o bere,un suc ...!
    In primul rand Johhonny_abba tre sa stii ca in fiecare gara sau statie de "tube"(metrou) Undergound vei gasi niste brosuri agatate frumos intr-un colt pe perete de obicei langa casa de bilete, nu-ti fie rusine sa iei cate ai nevoie... -study-. Aceste brosuri contin informatii pretioase( mapa metro-urilor si a trenurilor cu "time table"- orele la care sosesc sau pleaca trenurile) cu care ai sa te descurci -happy-atat prin Londra cat prin Anglia.
    Pentru a nu plati PRETURI FOARTEEEE MARI, asta pt ca nimeni nusi permite -no-, poti sa-ti faci o legitimaticare e numita : YOUNG PERSONS RAILCARD valabila tot anul care costa 25 de lire(pounds)si iti trebuie o poza si buletinul sau pasaportul pt inscriere si sa completezi o foaie pe care ti-o dau ei atat, pt tren si dupa poti cumpara de fiecare data biletul la JUMATATE DE PRET, crede-ma se merita pt ca eu il folosesc destul de des! sau la tube- metrou un card care se cheama Oyster card pt Londra( si il poti folosi atat pt autobuz cat si pt metrou si il poti incarca pe net sau la statie dar nu stiu exact cat costa!) sau poti sa-ti iei biletul la metrou direct de la casa de bilete care difera in functie de ora si de liniile pe care vrei sa mergi dupa ora 9:30 dimineata e mai ieftin...:D...ar fi multe de povestit si de lamurit ...pt mai multe detalii da-ti un e-mail pe adresa eduteodoraandrada@yahoo.com
    -wave-

8. seedee

seedee New Member

Trophy Points:
    0
    hey .. pentru cei care sunt in brighton .. sunt available pentru o bere ceva. Lasati un mesaj ceva ..

Chipintaci!

9. ancadiana

ancadiana New Member

Trophy Points:
    0
    Hello! Si eu sunt in Brighton de cateva zile si nu am pe nimeni. Poate ne vedem. Ce zici?

10. sabrina95

sabrina95 New Member

Trophy Points:
    0
    buna anca!! sunt de mai bine de un an in brighton daca vrei sa ne cunoastem astept vesti.numai bine

11. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38
    buna
    imi puteti spune si mie niste zone bune de locuit in brighton sau apropiere? merci

12. tuscut

tuscut New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!
    Sunt nou-venita pe forum si as dori sa ma ajutati cu ceva informatii referitoare la viata in Brighton si la costurile de intretinere pentru o familie cu 3 persoane. Am primit o oferta de lucru in Brighton si inca nu sunt hotarata daca sa accept sau nu, astfel ca trebuie sa pun in balanta salariul care mi se ofera si costul vietii acolo. Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc!

13. Mirel 39

Mirel 39 New Member

Trophy Points:
    1
    Bună. Unde anume locuiți? Noi locuim în hassocks,aproape de Brighton

14. Mirel 39

Mirel 39 New Member

Trophy Points:
    1
    Ai și un "pret"ptr "intalnire"??

15. Mirel 39

Mirel 39 New Member

Trophy Points:
    1
    Bună. Suntem companie de Home Care Assistants. Căutăm staff. Se pare ca nimeni nu vrea sa muncească. Totul este legal,fără vreun comision. Lucram numai cu Contract. Puteți vizita pa Gina de Facebook a firmei. Good Oaks Home Care (Mid-Sussex).sau puteți trm cv-ul la: midsussex@goodoakshomecare.co. uk

Share This Page