6.2 C
London
Thursday, January 23, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romani in Brighton.....

Discussion in 'SOUTH EAST' started by RalucaJ, Jul 9, 2011.

1. RalucaJ

RalucaJ New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt romani in Brighton?

2. Anna-Maria

Anna-Maria New Member

Trophy Points:
    0
    Buna.Eu sunt in Brighton doar de vreo 2 sapt si mi-ar place sa cunosc romani..

3. adin

adin New Member

Trophy Points:
    0
    Buuuna..eu si pritenul meu o sa studiem la Sussex University si am vrea sa ne mutam in Brighton. Stii ceva vreo camera de inchiriat? ca tot cautam dar nimic sa ne placa.am luat toate anunturile de pe gumtree si site-urile de profil dar nu ai vrea sa stii ce am gasit:(( Numai case mizerabile si groaznic de urate...PLS daca auzi ceva numarul meu de tel este:075252787525

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Adina, sub nici o forma sa nu-ti mai pui nr de telefon public, pe forum. Aici nu mai esti acasa ... Am pretentii! Bine ca l-ai gresit!

In legatura cu cazarea in Brighton iti sugerez sa incepeti cu universitatea la care veti merge, cu siguranta ca va vor face niste recomandari, mai mult, va vor da si referinte la nevoie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Dar nu e gresit pe celalat topic -nu-ma-uit-
    Mai bine editeaza da-i nr numai in PM la cine doreste nu pe forum public -nu-ma-uit-

6. io

io New Member

Trophy Points:
    0
    -bravo-
    Salut tuturor,sunt foarte bucuros ca am gasit romani si aici in Brighton,de abia asteptam sa mai socializez in dulcea noastra limba.:)

7. MDR

MDR New Member

Trophy Points:
    0
    BUNA TUTUROR,si eu si sotul meu suntem in BRIGHTON de o luna jumate mai exact locuim in HOVE,si am vrea sa mai cunoastem si alti romani sa mai iesim sa mai schimbam o vorba ,pt ca e greu intru un oras nou sa nu cunosti pe nimeni.MAI sunt romani pe aici sau fugim unii de altii?

8. Anna-Maria

Anna-Maria New Member

Trophy Points:
    0
    Buna. Si eu sunt noua in Brighton si inca nu am intalnit romani deloc. As fi incantata sa ne cunoastem.

Mesaj editat la cererea autorului.

9. io

io New Member

Trophy Points:
    0
    Holmes avenue?

10. MDR

MDR New Member

Trophy Points:
    0
    BUNA, da HOLMES AVENUE.TU ESTI CATALIN ,PRIETENUL EVEI CEL CARE LUCR LA HOTEL NU?

11. io

io New Member

Trophy Points:
    0
    Incantat de cunostinta!

12. ursssu

ursssu New Member

Trophy Points:
    0
    si eu sunt in apropiere,locuiesc in worthing!Poate ne intalnim odata cu totii !Adresa mea de messenger este: ursu_romania ! Mi-ar face placere sa mai cunosc romani ,caci sunt aici de trei luni si nu am intalnit nici unul!Sincer nici nu am avut timp foarte mult sa caut caci am lucrat majoritatea timpului !Astept raspunsuri din partea voastra si va doresc multa sanatate si succes in tot ceea ce faceti!

13. ABasa

ABasa New Member

Trophy Points:
    0
    Buna, noi suntem o familie de romani abia mutati in Hove si nu am cunoscut inca romani aici dar ne-ar face placere sa ne vedem.
    emailul meu este alinabasarabeanu@yahoo.com

14. jean

jean New Member

Trophy Points:
    0
    sal eu stau cu sotia la 15 min de mers cu trenul de brigthon poate mai vb , ciao si toate cele bune

15. adin

adin New Member

Trophy Points:
    0
    Camera dubla available in Brighton.....couple welcomed

Buna,
    Am o camera dubla extra large de inchiriat in Brighton pe London Road...chiria e 450 pe luna cu billuri incluse...

16. juliar12

juliar12 New Member

Trophy Points:
    0
    In cautare de amici:), Buna tuturor, ma numesc Iulia si locuiesc in Brighton de ceva vreme, si ma tot gandesc daca sunt romani:) in acest lovely oras,ar fi frumos sa vb cu cineva in romana, nu numai in engleza, dar in primul rand mi-ar placea sa-mi fac amici

17. ama

ama New Member

Trophy Points:
    0
    Buna Iulia,

..cel putin inca o romanca in Brighton-eu :)
    scrie daca vrei sa ne intalnim candva, eu locuiesc in Brighton de 2 ani :)

18. viktor2105

viktor2105 New Member

Trophy Points:
    0
    stie cineva vreun curs de engleza ieftin in Brighton sa pot aplica pentru YC? As vrea sa vin in vara sa ma stabilesc pe acolo prin zona, cum e situatia locurilor de munca?, si ce credeti ca as putea face in perioada cat astept pentru YC ?, si sotia pentru blue card , am inteles ca dureaza 3 4 luni , daca sunt romani stabiliti acolo putem schimba o vorba despre viata din Brighton davydx2105@yahoo.com

19. cristi1980

cristi1980 New Member

Trophy Points:
    0
    Salutari!!! Am fost weekendul trecut in Brighton si am auzit grai romanesc prin multime deci suntem cativa prin zona. Eu caut un contabil roman cu experienta in uk pentru colaborare pentru ca daca tot e sa dau ceva bani atunci mai bine sa-i dau unui roman decat unui strain, asa putem sa ne ajutam intre noi . Daca stiti ceva va rog lasati un PM sau e-mail: cristiveres1980@yahoo.com

20. dangr

dangr New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!! Sant in West Sussex de vre-o 10 zile si ....nu stiu mai nimic din ce ar trebui sa fac pentru a putea munci legal. as putea sa lucrez la un hotel dar din cate am inteles nu pot sa ma angajez( inca) fiind cetatean roman,deoarece nu avem liber pe piata lor de munca. este cineva prin zona sa ma poata lamuri si pe mine daca si ce as putea sa fac? am niste prieteni englezi la care stau si s-au oferit chiar sa-mi fie sponsori la nevoie. ma poate ajuta cineva cu sfaturi!!!pls.!

Share This Page