6.7 C
London
Wednesday, October 23, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Rog sugestii pentru facturare contract servicii IT

Discussion in 'SELF-EMPLOYMENT' started by ionut.c, Jun 15, 2012.

1. ionut.c

ionut.c New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare,
    In momentul de fata ma aflu in stadiul de negocieri avansate cu o companie englezeasca pentru a le furniza servicii IT de mentenanta.
    Mentionez ca locuiesc in Londra iar pachetul de servicii va fi complet si include: daily backup, tinerea evidentei garantiilor la echipamente, networking & workstation maintenance, security,etc. Am nevoie sa prezint o oferta pana saptaman viitoare..cam asa este dead-line-ul
    Eu am gasit mai multe modele de contracte, am si un model de contract romanesc, pe partea asta sunt acoperit.
    Ideea este ca vreau sa cer pretul corect. Nu vreau sa fie nici prea sus nici dezavantajos pentru mine. Va fi foarte multa munca implicata din partea mea.
    Stiu ca in mod normal se taxeaza in functie de nr de echipamente/ workstations. Dilema e ca nu stiu cat se taxeaza pentru fiecare echipament in parte in UK. Ma poate ajuta cineva?
    Multumesc anticipat pentru sugestii

2. londonina

londonina New Member

Trophy Points:
    0
  3. ionut.c

ionut.c New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc pentru informatii m-au ajutat. Intre timp am mai gasit si eu ceva si am suficiente informatii ca sa ma descurc.
    Rezultatul - o combinatie intre cateva din variantele de facturare intalnite:D
    Deci problema s-a rezolvat.

Multumesc inca o data si un weekend placut

Share This Page