21.7 C
London
Wednesday, August 12, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Reguli intrare in UK (sau iesire din tara)

Discussion in 'ARHIVA' started by adynutza, Nov 7, 2006.

1. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Am si eu o intrebare: tu esti self in uk si nu esti obligat sa ai nici un registration certificate, cum demonstrezi la vama ca tu esti legal (daca cumva se iau de tine totusi) ?

2. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    copii dupa contracte, hartii oficiale de la inland revenue sau in ultima instanta chiar un certificate de la HO pe care ei pot sa ti-l dea daca tu ceri acest lucru. nu se va lua nimeni de tine oricum.
    e bine sa ai la tine (presupunand totusi ca cineva vrea sa iti caute nod in papura) o copie in limba romana a ghidului de aderare pentru Romani si Bulgari unde se spune foarte clar ca nu ai nevoie de un act doveditor pentru a activa in cadrul unui acord al tratatului de aderare.

3. cien_my

cien_my New Member

Trophy Points:
    0
    Salve,
    cum mai este la iesirea din tara si intrarea in UK zilele astea, mai fac figuri daca intrii cu B.I. aici in Uk? Se mai uita stramb? Mai zic ceva?
    Numai bine.

4. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    Absolut nimeni nu te intreaba ceva cind vii. Fii linistit/a!

5. dana_m

dana_m New Member

Trophy Points:
    0
    Buna. am nevoie de o mica lamurire. Dupa 3 luni mai e nevoie sa iesi din UK? dc da, cat timp tb sa stai in afara? Am vazut mai multe pareri postate si inca nu sunt sigura de raspuns.

Va multumesc si bafta tuturor!

6. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    Nu, nu este necesar sa iesi din tara dupa 3 luni. Stai linistit/a. Este foarte confusing aceasta regula, cred.
    Technically, este inteles ca dupa 3 luni, da, ar trebui sa iesi, dar nu exista record al statului tau aici, si ptr ca nicaieri nu se confirma cit ai stat, nu trebuie sa iesi. Sint foarte sigura de raspuns.

7. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Nu iti face nici un fel de probleme. Poti intra si iesi cum vrei. Daca prin absurd cineva te intreaba ceva spui si tu ca ai stat mai putin de 3 luni si gata. Insa te asigur ca nu exista probleme, pot garanta asta.

Share This Page