19.6 C
London
Sunday, September 20, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Referendum - 29 iulie 2012

Discussion in 'Politica' started by crimm, Jul 8, 2012.

1. valentinrobe

valentinrobe New Member

Trophy Points:
    0
    m ai este ceva de adaugat

2. valentinrobe

valentinrobe New Member

Trophy Points:
    0
    in ritmul asta ............binenteles k Romania...............va evolua
    mult succes.........
    se presupune...........k dupa 22 de ani de la revolutie oamenii(m ai ales cei care au iesit peste granita in tarile vestice) si au vazut diferentele m ai mult decat evidente .........sa isi schimbe modul de a gandi.......
    din pacate ............

3. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Bine valentin stai jos , vad ca ti-ai invatat bine lectia

In programul primului ministru al Romaniei este stipulat undeva plimbari prin Bucuresti cu jurnalistii aducand acuzatii nefondate ?
    Chiar asa de bine merge tara singura ?
    Stiam ca Poanta zis copy-paste are alte lucruri de facut . Ceva dovezi ca o sa locuiasca Base acolo ?
    Sau are masterat si in ghicirea viitorului plagiatorul ?

Lasa-ma atunci sa fac si eu pe globul de cristal :

Prezenta la vot intre 4.5-6 mil. dintre care doar 58% sant pensionari , asistati sau cu interese directe .... nu ma crezi ? dar pe plagiator de ce al crezi ?

http://m.ziare.com/basescu/invitatii-zi ... sl-1180574

citeste acest articol si spune-mi daca consideri ca are dreptate autorul

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @theman - basescu are voie sa arate publicului si sa condamne marii corupti si ponta n-are voie?
    you're so funny :)))))

5. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Pai are , dar doar daca are si dovezi , ca din gura si eu pot zice multe

Pe deasupra ne uitam si cine zice , un hot dovedit abureste presa despre ce crede el ca va face Base .....

6. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
  7. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Jesus .... Antena3 reloaded

8. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @theman - vezi? ce faci tu se numeste "confirmation bias". Alegi doar informatiile care iti plac.
    Nu conteaza ca Basescu a incalcat legea, ca a furat etc. Conteaza doar ca au zis unii ca Ponta a plagiat, ceea ce nu ii da dreptul sa arate unde a gresit "sfantul" Basescu. Hai sa fim cat putem de obiectivi, ca altfel ne facem de ras.

9. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Este site-ul oficial al Presidentiei Romaniei. Nu http://www.antena3.ro
    Acele drepturi si indatoriri sunt stabilite de Constitutia Romaniei. Vrei sa iti explic ce inseamna asta?

10. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Eu zic ca e imposibil sa ne exprimam in cuvinte care sa ne apartina, in momentul in care toata media ne intoxica cu aceleasi mesaje de zeci de ori pe zi.
    Auzi: "nu vreau sa legitimizez lovitura de stat". "Postaci PDLului". "comunisti", "mineriade".
    Greu sa filtrezi informatia in conditiile in care este un adevarat razboi intre dracii astia de vor sa puna mana pe ciolan.

Ma surprinde totusi ca Basescu (ca despre el e vorba) prefera sa castige parsiveste in loc sa piarda onorabil. E trist daca stau sa ma gandesc.

11. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Eu nu cred ca va fi demis. Nu vor vota 9150000(aproape) de oameni pentru demitere(sper sa ma insel). Dar cred ca, daca nu va fi demis prin referendum, vor fi miscari sociale majore. Atunci va fi interesant de observat cum va reactiona.

12. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Sa fiu sincer, nici eu nu cred ca va fi demis. Si da, vor exista miscari sociale, dar asta nu il va impiedica sa le rada in nas tuturor si sa le arate ele ce inseamna o mineriada romanilor. De data asta va fi o "jandarmiada".

13. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Nu imi doresc sa se ajunga acolo. Vor lua bataie de la jandarmi sute sau mii de oameni care nu cer decat niste drepturi elementare.
    Si ai dreptate. Joaca murdar. A inceput asta acum cativa ani, cand a inceput sa modifice Constitutia Romaniei in favoarea sa(Presedintele Romaniei). Ai putea crede ca e un bun tactician, tinand cont de felul cum a facut asta, dar nu a face decat sa arate ca nu stie sa piarda. Si sa nu uitam ca el era presedintele jucator.

14. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Ok , Ok .... merita demis , dar de ce ? totusi nu ar trebui sa existe si motive ? la modul cel mai serios nu povesti ale opozitiei , Basescu a fost ales totusi cu 5 mil de voturi pentru 5 ani , trebuie sa existe un motiv real , palpabil ca sa consideri ca trebuie schimbat , sau e suficient ca i-a scazut popularitatea si ca anumiti parlamentari au sarit in cealalta barca ?

As dori un singur fapt , real , pentru care trebuie demis , doar unul singur

Ex : Ponta trebuie sa-si dea demisia pentru ca a plagiat , sau ca sa fiu in ton cu lumea , exista suspiciuni de plagiere , oriunde altundeva in lumea civilizata cineva suspectat de plagiat ar fi demisionat , macar de onoare ....

deci ? un fapt concret ca cel de mai sus ?

ma mai repet odata , nu cred ca Basescu sau Boc ar fi putut sa comita ceva ilegalitati cu atatea lupe atintite asupra lor , s-ar fi aflat imediat

haideti sa vedem daca putem sa gasim un numitor comun , fara ura si manipulare

Care este motivul pentru care Basescu a fost suspendat ?

15. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    Astazi Basescu a zis ca ii va pedepsi luni pe cei care l-au demis. Daca citesti ce am scris mai sus si te intri pe link, el nu are dreptul sa se implice in treburile puterii judecatoresti. Asta inseamna incalcarea Constitutiei Romaniei. Este ilegal asta?
    Si asta e un lucru facut astazi.

16. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @theman - am mai spus, dar poate ai sarit partea aceea - pentru ca a incalcat principiul elementar-fundamental de separatie a puterilor in stat. Asta se traduce prin dictatura. Aceeasi dictatura este confirmata si intarita de modificarea constitutiei si legilor in favoarea sa, a numit in functii apropiati ai sai cand el NU ARE VOIE sa numeasca oameni in acele functii, a influentat si a facut propaganda pentru ca firme particulare sa profite de resursele naturale ale romaniei, a protejat in mod public oameni despre care STIA ca fura resursele Romaniei. Suficient? O luam punct cu punct?

Astept de la tine motive pentru a NU fi demis. Exceptand, evident, dosarele alea de coruptie in care el NU are voie sa se implice si in care s-a implicat tocmai pentru ca fac parte din campania electorala.

17. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Nu domnul meu , Traian Basescu este simplu cetatean astazi , nu incalca constitutia

Intrebam de suspendare nu de actiuni viitoare

Deci ?

18. je_sergiu

je_sergiu New Member

Trophy Points:
    0
    A luat cu japca telefonul unei jurnaliste si a numit-o "tiganca imputita". El fiind Presedintele Romaniei. Daca asta nu e motiv de demitere...

Se pare ca Dan ti-a citit gandurile.

19. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Dane

Totusi pana acum toata lumea civilizata nu a vazut dictatura din Romania , dar de cand e Ponta cu Antonescu se pare ca toata lumea civilizata vede un inceput de dictatura in Romania

Nu sant un aparator a lui Basescu , sant doar un cetatean nedumerit care nu intelege de ce presedintele ales pe 5 ani trebuie schimbat ca asa vor niste parlamentari

Pur si simplu nu inteleg de ce nu l-au lasat sa-si faca mandatul si daca chiar au probe impotriva lui sa-l de-a pe mana justitiei

Singurul lucru care al vad eu este ca Ponta este terminat si daca nu veneau cu suspendarea ca sa ajunga Antonescu presedinte interimar care bineinteles al va pune tot pe Ponta premier , se desfinta USL-ul , eu personal nu vad alta motivatie pentru suspendare

Spune-mi un motiv pentru care Iliescu NU trebuia demis ? Sau acel prim-ministru care nu a facut nimic pentru tara , Tariceanu

20. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Maestre mai incearca , tiganca imputita a fost in 2007 , adica mandatul trecut , de atunci populatia la mai ales odata presedinte

deci ? fapte concrete ?

Share This Page