28.4 C
London
Saturday, August 24, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Radio Romani Online

Discussion in 'RADIO ROMANi ONLiNE' started by negrutxa, Sep 25, 2007.

1. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Heh,

Buna sa iti fie inima!

Ne bucuram ca iti place sound-ul radioului nostru. Te mai asteptam, inclusiv cu propuneri/critici :)...

Multumim frumos!

Cristi.

2. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Cristi,nu stiu ce se intampla dar nu mai pot asculta cu winampul,se aude un pic bine la inceput,apoi tot sare,de nu mai inteleg nimic.
    Poti sa ma "verifici" si pe mine te rog daca semnalul e bun,caci am inteles ca se poate,mersi.
    Cu ce altceva as putea incerca ?

3. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Salut Cata',

Imi pare rau sa aud ca aceeasi problema te necajeste si pe tine. Explicatia in cazul tau e aceeasi ca si la Rebecca. Din pacate noi nu putem sa iti verificam linia. Insa o poti face tu, ne dai raspunsul si vedem care e problema. Insa, banuiala mea, duce la faptul ca ai download prea mic, linie instabila, prea incarcata sau limitata.

Pentru inceput iti recomand un test de viteza, la www.speedtest.net .
    Trebuie sa ai download (sageata jos) de cel putin 112 kbps. Daca si in conditiile in care trece peste ai aceleasi intreruperi, ar mai putea fi vorba de o decalibrare in plugin-ul de output al Winamp; pentru ca stiu ca tu ne asculti in felul asta. Intra cu CTRL+P in Plug-ins, iar de acolo in Output. In sectiunea asta, probabil, ai selectat Nullsoft DirectSound Output. Dupa ce apesi Configure sau dublu click, din meniul aceestui plug-in, du-te la Buffer. Ai Buffer Length... macar pe 2000ms ? Eventual da-i un timp si mai mare... dublu. Nu are cum sa afecteze in rau decat daca il reduci.

Una din variantele de mai sus ar trebui sa elucideze problema ta.

Imi pare rau ca nu se mai aude. Transmisia pe care o facem e foarte buna calitativ, inclusiv pe sunet.. dar necesita si o linie de internet stabila. Nu imi prea dau seama de ce ai avea probleme din moment ce ai broadband.

Mai da-ne de veste!!!!

Keep in touch,

Cristi.

4. dya

dya New Member

Trophy Points:
    0
    Dragi prieteni,

Am o veste buna pentru voi : incepand de marti vom avea, la sfarsitul calupului de stiri, si o pastilutza cu prognoza meteo. Tind sa cred ca va va fi de folos, mai ales ca Londra e mereu surprinzatoare in privinta vremii.
    Deocamdata atat, ne "auzim" pe radio!

http://radio.romani-online.co.uk:8000/listen.pls
    Poate fi accesat cu Winamp, MediaPlayer, iTunes, etc cu optiunea Open URL / Location si introduceti adresa de mai sus.

Toate bune,

Diana, Radio Romani Online

5. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Buna treaba,
    Sa speram ca prognoza ta va fi mi buna decit cea de pe BBC.
    Si daca vezi prea multe zile ploioase mai minti si tu un pic si prognozeaza soare -handlaugh- andlaugh-

6. dya

dya New Member

Trophy Points:
    0
    Buna UKOK,

presa, de regula, ar trebui sa fie obiectiva, indiferent de subiect sau subiecti. Insa promit ca voi fi subiectiva o singura data, pentru tine, insa sa ma anunti atunci cand vei face o plimbare "a pied". Si imi voi alege cu grija "discursul" de la meteo... Soare, frumos, 18 grade...ca sa te incurajez, nu? Si cand colo, potopul! -lol- ol-
    Oricum, e buna ideea ta iar vis-a-vis de prognoza...ar trebui sa o schimb din 20 in 20 de min daca ar fi dupa vreme...insa azi am nimerit-o, nu-i asa? -shamed- hamed-

"Meteo"rita Diana -kiss- iss-

7. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Merci frumos, stiam eu ca ma pricep sa "impresionez" fetele -sad3- ad3-
    Numai citeva minute imi sint de ajuns ca sa-mi doreasca "potopul", e si asta un record.. -cold- old-

Cit despre prognoza de azi...bieinteles ca n-ai nimerit-o....sic!

8. dya

dya New Member

Trophy Points:
    0
    [quote author=UKOK link=topic=1420.msg31041#msg31041
    Cit despre prognoza de azi...bieinteles ca n-ai nimerit-o....sic!
    [/quote]
    -p4- 4- -p4- 4-
    La mine e chiar soare si pace ...sic!

9. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    "Meteoritele" astea....se uita la bec din greseala si cica e soare.... -handlaugh- andlaugh-
    Si eu care credeam ca numai "blondele" fac asta -oops- ops-
    Sa vezi dupa aceast afirmatie ce prognoza primesc.cutremure..vulcani..tornade... -stunned- tunned-

10. dya

dya New Member

Trophy Points:
    0
    Noroc ca nu sunt blonda si tin la gluma, insa cand vor incepe sa urce toate in capul tau...atunci incepe tornada!

11. peg

peg New Member

Trophy Points:
    0
    Wow, n-am stiut ca exista si ca pot asculta la el! De cind am descoperit this radio station, ascult cit pot de des. Imi place, dar as fi preferat sa fie numai muzica romaneasca, nu numai din cind in cind.

Mi-e dor de muzica si vorba romaneasca!
    Dar in principiu e excellent, keep up the good work!

12. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Salut Peg,

Ne bucura ca ne-ai descoperit si pe noi, dar mai ales ca iti face placere sa ne asculti.

Iti multumim pentru aprecieri. Incercam sa satisfacem cat mai multe gusturi, dar cu anumite limite - desigur. :) Muzica romaneasca reprezinta aproximativ 25% din totalul pieselor difuzate de-a lungul unei ore. In masura in care va fi posibil, ne va bucura sa putem creste acest procentaj. Tine de calitatea a ceea ce iese pe piata. Pe de alta parte ne dam silinta sa aducem in difuzoare si piese care nu se aud la toti 'ceilalti', ori piese de care am inceput sa uitam prea devreme.

Vorba nu e multa, dar sunt cateva planuri deja in derulare. Curand, sper sa aducem un plus placut tuturor.

Te mai asteptam, inclusiv cu alti prieteni ai tai... care poate nu stiu de noi, dar carora poate le-ar placea sa ne fie alaturi. Cu cat mai multi cu atat mai bine pentru toti. :)

Pe curand,

Cristi
    Radio Romani Online

13. Anonymous

Anonymous Guest

-cool- ool- Ce sa spun super buna calitate fara bufering fara nimic se aude perfect si miar face placere sa ajut cu ceva daca trebuie pentru acest radio am avut si eu un post de radio si cam stiu cum este treaba deci in caz de ceva nevoie sau ajutor sunt aici alaturi de voi ori cand bafta...cat despre muzica este super bine asa cum este.... -staycool- taycool-

14. catalin_bejenaru

catalin_bejenaru New Member

Trophy Points:
    0
    De ceva timp tot incerc prin diferite metode sa ascult radio-ul de pe acest site....si surpriza...nu pot, cu wmp nu il deschide ca nu stiu ce eroare de extensie .pls nu recunoaste, cu winamp - arata ca merge dar de fapt nu canta....si cu itunes la fel.
    Ma poate sfatui cineva ce trebuie sa fac....?

15. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  16. catalin_bejenaru

Trophy Points:
    0
  17. catalin_bejenaru

Trophy Points:
    0
    E supertare postul de radio ....ati facut o treaba foarte buna....multumesc pe aceasta cale ca imi oferiti okzia de a asculta muzica de buna calitate ata romaneasca cat si straina -hi5- i5-

18. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    cu placere -takecare- akecare-

19. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu are "piuit" radioul. S-a intamplat ceva?

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Sorry...tocmai i-a revenit. Un "nod" in gat probabil sau cum s-o mai numi....

Share This Page