-1.6 C
London
Tuesday, November 19, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Protest in fata Ambasadei Romaniei la Londra

Discussion in 'EVENIMENTE' started by admin, Jan 16, 2012.

1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Am vrut sa raspund de cand a scris Dio, apoi am zis ca nu se merita, dar, vad ca se continua,

adica,
    pan la coada, ce-i nou?

Da, desigur, niste hoti au dat jos alti hoti! Care-i problema?

A vazut careva v'un om politic arestat?
    Feripriva pe la incheieturi au simtit-o astia de erau in pericol de a aduna ceva popularitate bizoneasca, Becali si DD., ca sa poata fi manipulati cum trebuie cand va fi nevoie!Bine, si pe astia doi, tre sa fii ambitios tare sa-i numesti oameni politici!

Lehamitea vine de peste tot, USL/PDL/PCR, sau ce mai vreti voi!

Dosarul lui 4 Case treneaza de ani buni, citeam pe undeva ca-n Iunie s-ar prescrie, deci ...adio ba!!!
    Si, recent, la una din infatisari, nush care avocat era in spital,
    la alta precedenta doamna de la masina de scris isi rupsese unghia, si asa mai departe....

Asta e Romania fratilor,

un SICTIR total la adresa cetateanului roman!

BTW,
    pe unde mai e abramburici ala de conducea vamile?

A intrebat CINEVA pe v'un vames BUGETAR!!!!! de unde are casa de milioane de Euro???

Hai sa fim seriosi...si sa ne dorim sa renastem in a n'spea viata buruieni la gard,
    macar atunci isi lasa unii dejectiile pe noi fiind doar plante!

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Toti fura , este adevarat , dar unii nu chiar asa pe fata

Ma doare cand vad ca lumea a uitat cum era pe vremea faraonului nastase , ma doare cand vad ca au reusit sa manipuleze poporul si il vor scapa pe acelasi faraon de mana justitiei , ma doare ca fac asta pe fata fara macar sa se mai ascunda , ma doare cand vad ca mai exista oameni care inca mai cred in bunacredinta a actualului guvern

Poate ar trebui sa vizitez in medic , ca prea ma dor toate

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ce e mai grava e atitudinea "in your face" pe care o au astia de au scapat ca prin minune.
    Puteti citi pe blogul omului... nastase.wordpress.com

Uneori am impresia ca sunt cei mai buni prieteni si ca totul este o joaca de-a "hai sa ii prostim pe astia". E un fel de show TV pe banii nostri. O telenovela :|

4. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Durerea mea pleaca de la scoaterea ca erou, a celui mai mare criminal al Romaniei post decembriste,
    ion iliescu!

Fara el, fara mineri in piata universitatii,
    cu mentinerea punctului 8 de la Timisoara,
    Romanaia, astazi,
    ar fi avut toate sansele sa arate altfel!

Bombonel si shletca nu sunt decat produse firesti ale unei democratii scapate in mainile unor sarlatani!

UNUIA nu i-a pasat de popor, ci doar de interesul personal!

Nu ma pot avangarda in a gandi ce vor face acesti politicieni tineri dar, sper sa aibe totusi un pic de coloana.
    Ma refer la Ponta, si la cei din PDL care mai cutezau sa cracneasca din cand in cand.

Alde Hrebenciuc, Blaga, sunt ...pff, doar uitate la dansii/asculta-i....te doare capul!

5. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    as adauga ca multi nostalgici il "plang" pe Iliescu si retragerea lui din viata politica...iar unii dintre ei sunt persoane cu scoala multa si o cultura(inclusiv politica) peste medie!!!

Iorga spunea ca "fiecare popor are conducatorii pe care-i merita"!!!...si de fapt intr-o tara a indiferentei si a coruptiei generalizate corelata cu nenumarate probleme sociale, chiar ne mai miram ca Iliescu e un erou???

6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    @ adelaide

bun, asa multi l-au regretat si pe Stalin, multi il plang si pe nea Ceasca....

desigur, nici unul din milioanele care au fost striviti sub cizma rusa a lui Stalin!

Din pacate, istoria nu prea mai este ceea ce traim ci ceea ce citim, adica spusa de altii,
    unde, realitatea este usor de a fi deformata!

Ca o curioazitate, Ioana mea are de facut o tema la alegere despre un lider (orice fel de) care a influentat in bine sau rau vietile oamenilor,
    dansa , fara sa-i dam noi nici o idee, l-a ales pe Ceausescu,
    si, tot "sapa" pe internet dupa info, i-am zis sa termine ce are dansa de scris si apoi sa-mi dea sa citesc si eu/revizui daca e cazul.

Va tin la curent!

7. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    " sa-mi dea sa citesc si eu/revizui daca e cazul.

Va tin la curent!" LIKE! -ras4-

8. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu sunt foarte nerabdatoare sa vad cum il va vedea ea pe Ceausescu.
    Din 2 motive: unu ca e foarte tanara, nu a trait deloc in regimul comunist si 2. pt ca educatia ei e "occidentala", deci foarte putin "alterata" (in bine sau in rau) de Romania si de situatia de acolo.
    Neaparat sa ne tii la curent :)

9. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

Dromaderu, merita sa discutam…

Vorbim de principii, impartialitate… public toti sunt niste hoti, dar stai putin ba nene, am si eu preferinte ca tot omul, ai mei sunt mai speciali, asa ca, jos X jos Y!!!

Tare as vrea sa-mi ofere cineva argumente plauzibile sa ma convinga sa ies la demonstratie ptr ca ultima data cand am participat (iunie 1990) mi-a cam pierit cheful.

10. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Asa e.

"Nu se merita " acela al meu avea cumva alta conotatie,

zilele acelea nu stiam daca sa raspund aici sau pe ccelalalt forum.

Ce sa mai zic???

Prin '90 parca transpiram cu baietii de la bloc, inghesuiti pe salile liceului Emil Racovita din Iasi...

sa votam democratic deci!
    Macar unuia dintre acestia , faptul ca a avut buletin de Iasi i-a salvat viata in Piata Universitatii, mai tarziu.

Apoi, pt cine cunoaste Iasiul, pe strada dintre Tudor si Bucsinescu, cate oua ne-am luat in cap si rosii si alte alea, noi, tinerii demonstranti contra lui Iliescu...

Spirit de turma?

Asa o fi.

Dar, pan la urma, nu pot sa nu ma intreb,

avem de unde? de unde alege adica.
    Cand exista atata manipulare, cand puterea oferita unora le imbata toate simturile....uitand complet de ce au vrut puterea in primul rand.

Nu mai urmaresc canale romanesti de cca doua luni de zile dar, ce mai spicuiesc de ex prin media online,
    nu pot sa nu observ un caz concret...

unde acum cateva luni Crin era pe val...

mai peste tot acum este usor ironizat, luat la bascalie asa...seminaiva., si asta inca nu a ajuns presedinte deci.

Nu, nu sunt liberal, nu sunt nimic, sau mai bine zis, nu stiu ce sunt>>> -ras2-

Vreau numai sa fiu tratat corect (doar un exemplu) , cand trec granita tarii mele de bastina!

11. Anonymous

Anonymous Guest

Si-a trecut un an!

Stiu ca-mi pun pe unii sau pe Unii in cap, dar as fi curios sa aflu parerile celor ce au participat sau care au dorit sa participe si n-au reusit.

Va place ce e acum in tara?

12. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Prezența de sub 1% la referendum în Londra ar trebui să fie răspunsul căutat de tine .

Eu am considerat că a fost moftul unui om , care a reușit să își convingă prietenii sa participe . Îmi este greu să cred că , participanții chiar au crezut că fac ceva onorabil . Cancan curat .

Sa nu uităm că avem unicul caz de ministru condamnat în funcție ... doar 5 ani a luat ... cel mai cinstit guvern .

13. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    De un an de zile ma chinui sa-ti explic. A zis cineva hai PSD?
    A vrut cineva sa mearga tara mai rau? Intreb si eu...

14. Anonymous

Anonymous Guest

Dan, nici atunci nici acum nu am "picat" pe aceeasi idee.
    M-a speriat si ma sperie cat de usor pot fi manipulati unii , chiar si impotriva unor lucruri evidente.

Ce o dam ca n-a avut treaba USL. Daca strig jos guvernul asta si presedintele, nu-i logic ca trebuie alt guvern, de alta orientare? Si ca prin ceea ce strig eu asta arat?

15. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Dan , dacă nici după declarația lui Hrebenciuc , cu subiect și predicat , cum că , el a sponsorizat și organizat ,, protestele spontane,, , mai ai dubii ...

16. Anonymous

Anonymous Guest

Stii cum e, cand te uiti doar pe un canal tv :)! Pe alte canale, aratau ca "masele" de protestatari erau doar cativa si filmati de la nivelul strazii. Apoi altii protestau pentru ca voiau legalizarea marihuanei, altii ca vor sa dea petarde la meciurile de fotbal fara sa faca puscarie..etc. Mai era o "invatatoare" de la scoala lui Voiculescu , care facea greva foamei dezinteresat si acum e senator sau deputat...
    Altul e sucarit rau acum ca le-a tras teapa PSD-ul si nu le-a mai dat banii pe protest...

Pfff, cum sa ma asociez vreodata la asa ceva ????

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    hai Basescu!! =)))

18. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Hao ca va explic eu cum sa faceti data viitoare, sa nu mai fiti influentati de declaratiil nimanui, nici de TV-uri nici de nimic.
    Mergeti acolo, la ce protest e, si va duceti la ala care vorbeste la megafon si ii cereti banii promisi. Eventual va mai duceti si la altii si le ziceti - "tie cat ti-a dat? A, pai mie mi-a dat dublu"
    Va luati banii, filmati evenimentul si faceti si dreptate. Pe banii lor.

19. Anonymous

Anonymous Guest

Corect, deci imi dai dreptate, ca daca nu-s cu voi atunci sigur sunt in echipa adversa !
    :)

20. Anonymous

Anonymous Guest

De ce te iriti , Dan? :)

Share This Page