15.1 C
London
Monday, September 21, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Protest in fata Ambasadei Romaniei la Londra

Discussion in 'EVENIMENTE' started by admin, Jan 16, 2012.

1. Spaceman

Spaceman New Member

Trophy Points:
    0
    Nicole ceea ce ai scris tu e oarecum adevarat , dar sa nu uiti ceva cei din parlament sunt tot ai puterii , adica din aceeasi tabara ca si presedintele . Eu sunt impartial si sincer il deplang pe Ceausescu si ceea ce el a realizat ca si patriot cu o dorinta si o ardoare de nestavilit si anume o agricultura fenomenala , industria , educatia si multe altele cat si creiere luminate in domeniul nuclear, cat si chimic si al medicinei .
    Si da Basescu e 100% vinonvat pentru taxa auto si "corecturile" ce le aplica pe nepusa masa , acest "om" care se crede buricul pamantului a incalcat in 8 ani Constitutia Romaniei in mod public de peste 25 de ori si fortand alte multe manevre. Si tu chiar crezi ca politruci din senat si Camera nu fac toate manariile fara stirea lui ? Hai sa fim seriosi , e vb de un intreg ansamblu corupt pana in degetele de la picioare inclusiv in serv secrete ,nea caisa portocalie pe asta joaca , insa nu cred ca va mai juca prea mult cartea serviciilor secrete pentru ca si un fost securist toti care sunt la putere sunt cu 2 sau 3 fete (dupa caz)
    Nicole priveste imaginea in ansamblul ei si nu strict la camera si senat si presedintele x si y .
    Si da cum a spus si una32 trebuie reformat tot .

si da alt abuz al mult iubitei noastre jandarmerii .

[video]http://www.youtube.com/watch?v=0tK6pDgwkTw&feature=player_embedded[/video]

2. una32

una32 New Member

Trophy Points:
    0
    Acum am vazut mesajul tau Adrian. Chiar si pentru demonstratii statice este indicat sa anunti politia si asta o spun in urma documentarilor facute, pe direct.gov scrie asta. Tot pentru siguranta noastra am anuntat si eu politia si pentru a fi sigura ca parcurg fiecare pas cum trebuie.

Sincer ma deranjeaza ideea pe care ai lansat-o ca eu as prezenta informatii care nu sunt corecte.

Pana la urma toata lumea este ocupata chiar daca nu avem afaceri de condus, Adrian. Eu ti-am trasnmis nedumerirea ofiterului Matt Hunt si atat.

Iti doresc multa bafta miercuri.

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Vreau sa va reamintesc despre "event"-ul de pe Facebook:
    http://www.facebook.com/events/329072993792083/

Tot pe aceasta pagina au aparut deja si "postacii", echipa platita sa dezinformeze si sa agite spiritele. Daca aveti de gand sa comentati, atitudinea corecta este ignorarea totala a postacilor/agitatorilor

@una32 - pe topicul acesta chiar nu trebuie sa ne exprimam neintelegeri personale. O sa te rog sa nu intelegi vorbele celorlalti ca niste atacuri personale, pentru ca te asigur ca nu sunt.

4. mihaela@findmylawyer.co.uk

mihaela@findmylawyer.co.uk New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca ar trebui sa facem cunoscuta organizarea protestului mai multor romani; multi nu au idee despre ce se petrece

5. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
  6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Pai nici nu se vede de fapt cine sunt protestatarii, niste amarati disperati,

cine pot sa fie?

Dar e, ca intotdeauna,
    inviorator sa aflu ca sunt persoane care cunosc de fapt realitatea mult mai bine!

Oamenii aceia sunt desigur manipulati, de "ceilalti",

unii dintre noi "stim" cine sta in spatele lor!

Unii dintre noi stam deci acasa la caldurica si, nu ne lasam "manipulati" orbeste,
    de interese ...ale celorlalti!

Si oricum, chiar de va fi sa se schimbe ceva, nu va dubla nimeni pensiile,
    nici salariile, oamenii tot in saracie vor trai,

motiv desigur,
    peste 6 luni,

sa vina aia de "au stiut ce va fi " de acuma,

sa ne spuna :

"v-am spus eu!"

In interventia Admin de la Realitatea, a spus clar ca suntem apolitici,
    si,
    asa este,deci,

de ce tot se baga la inaintare idei din astea?

Eu daca maine sunt acolo fiindca NU IMI PLACE DE boc/udrea/basescu si politica lor,

ma face asta "manipulat"?

7. grimm16

grimm16 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu, dromaderu, participarea ta de maine te va face "doar" sa te simti bine ca, nemanipulat fiind, ai ales sa faci ceea ce crezi tu. De e mult sau putin, numai tu stii! Pe maine! -thumbsup-

8. istratebogdan

istratebogdan New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    cgi / 3D / vfx artist
    Home Page:
  9. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Uite aici cam clacam noi...tineretul... -interrresti

Neseriozitate,
    vazandu-ti numele vizavi de postare,
    am zis ca te vad acolo maine... -asa-asa-

10. Tyna

Tyna New Member

Trophy Points:
    0
    Inainte veneau minerii acuma vin suporteri....:)

11. catymiky

catymiky New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Full Time Mum
    Este cineva din zona Ealing, Perivale sau Wembley, care merge la protest in jurul orelor 16.30?

Poate ne intalnim, sa mergem impreuna. Mai devreme nu pot, nu am cu cine lasa copiii -nu-nu- -trist- ,

Ps. Copiii raman acasa -asa-asa-

12. madda.m

madda.m New Member

Trophy Points:
    0
    Cu siguranta voi participa! De vineri urmaresc situatia de acasa si mor de ciuda ca nu pot fi in niciun fel alaturi de cei care isi striga nemultumirile in strada. Basescu trebuie sa stie ca diaspora nu e de partea lui si, sincer, ma indoiesc sa il fi sustinut la alegerile din 2009.

13. grimm16

grimm16 New Member

Trophy Points:
    0
  14. MagdaMC

MagdaMC New Member

Trophy Points:
    0
    **
    A fost amanata pentru ca au solicitat explicatii guvernului cu privire la necesitatea comasarii, precum si calcule detaliate privind economia de 20 mil euro ce zic ei ca s-ar face.

Articolul nu este complet! Arunca doua vorbe si gata!

Sa asistam poate la o minune din partea curtii constitutionale?!

15. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Protestul de solidaritate al romanilor din Marea Britanie va fi transmis video, in direct, pe Antena3.

16. marianfim

marianfim Member

Trophy Points:
    16
    BAVOOOOOOOOOOOOOOO !!!

V-am vazut pe psturile tv de acasa,am vazut ca totusi daca sunteti departe nu sunteti indiferenti.... Ceea ce a-ti facu, stiu ca nu e pt voi, cei plecat, e pt noi, cei din Romania !
    Multumim

17. doc 97

doc 97 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu pot sa spun decat: BRAVOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -bravo- admin,romani online si tuturor celor care participa la aceasta manifestatie!!! -bravo-

18. Stephenie

Stephenie New Member

Trophy Points:
    0
    BRAVO ROMANIA ,sunt mandra ca sunt romanca si sunt mandra de toti tineri care se zbat acum pentru noi pe strazii. Imi dau lacrimile de cate ori aud de nenorocirile care se intampla acum pe strazii. Cu putin timp in urma nu credeam ca o sa simt asta , dar uite ca Romania tot tara mea ramane si as da orice sa pot pleca acum in tara.

19. alyyn2045

alyyn2045 Member

Trophy Points:
    16
    propun sa cerem si o masura drastica,

~ confiscarea averilor tuturor parlamentarilor si a clasei politice pentru platirea datoriei externe~ macar 50% din ei si tot ar fi ceva...

si schimbarea 100% a guvernului Ro,

20. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Cei din Romania care nu inteleg protestul nostru din afara granitelor si ne invinovatesc ca indraznim sa ne pese de tara in care ne-am nascut, chiar daca nu platim taxe acolo, uita cati bani intra in bugetul Romaniei din partea celor care muncesc sau traiesc din afara! Cu totii inca avem familii, prieteni in Ro pe care ii ajutam financiar sau multi inca prefera sa mearga in concedii in Romania!

Pe facebook s-au aratat tovarasii partidului la putere si au aruncat cu venin in stanga si in dreapta! Rusine sa va fie daca va numiti romani! Protestul a fost apolitic si a fost indreptat spre toata clasa politica din Romania. Sper sa fie o lectie si sa invete atunci cand promit ceva la alegeri si nu se tin de cuvant, asa reactioneaza Romania! Nici unul nu este mai bun in momentul de fata! Cei care nu vad coruptia si deteriorarea conditiilor sociale in Romania ori sunt corupti si se compromit in modul acesta de viata, ori nu le pasa!

Share This Page