11.8 C
London
Friday, June 05, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Programari pe bani

Discussion in 'EMIGRARE' started by Dan, Jan 16, 2013.

1. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Va aduceti aminte de Mr John?

Acum sunt (fara nici o exagerare) cateva zeci de persoane care fac programari pe bani.
    Preturile sunt intre £100 si £250. Fireste, fara facturi, chitante si alte "nebunii" de genul asta.

In spiritul "Mr. John", as vrea sa elimin de pe forum si din rubrica de anunturi conturile care se ocupa cu aceasta activitate ilegala.
    As vrea totusi sa aud si parerile voastre, poate vreti sa le organizati un flagrant. Sau poate.. cine stie, vi s-au schimbat viziunile intre timp.

As dori in special sa fiu contactat de cel care "s-a ocupat" de firmele care pareau suspecte anul trecut, poate se ocupa si de problema asta.

2. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Suntem "romani", Dan.

Mentalitatea noastra spune ca firmele cu proprietar roman in UK, gen Albinuta, ROMANi ONLiNE, PiLON, EuroTop, EastLines, etc sunt firme de tepari, chiar daca sunt inregistrate in Marea Britanie si sunt sub incidenta legilor de aici, chiar daca au activitate de ani de zile, nu conteaza, sunt tepari!

Restul sunt oameni "sinceri" care ne vor "binele".

Spor la treaba!

3. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    scusa-ma dar acesta este un punct de vedere un pic cam superficial
    dar tu ai nick-ul rosu -nu-zic-

4. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Pai nu e de mirare,
    baietii doar au schimbat eventual trendul.

Prima data mi-am dat seama ca ceva pute cand, persoana pe care am dus-o cu masina la Crydon, habar nu avea despre cum se fac programarile, mi-a zis doar ca a platit firmei care se ocupa de acte cca 450£, asta incluzand deci si programarea.

Asadar, mai toti astia ,cred eu, care apar cu anunturi de oferte de munca in caring, pt careri, sunt si ei prinsi in hora!
    Nu vedeti ce nenorocire pe topicul ala despre programari, sarmani care stau nopti intregi poate/poate?

Dar, asa cum spuneam si la scandalul cu Mr John, sunt curios ce vor face astia dupa Decembrie 2013?

Se reprofileaza pe alte natii?
    Aduc studenti chinezi?

Nu mai zic ca, cred ca se roaga zilnic pentru neridicarea restrictiilor. -ras4-

Dar ,nimic nu ma mai mira...
    zilele trecute, un conational si coorasean pe FB, capabil sa dea 3000 Euro pe o camera ultraperformanta de fotografiat, mi-a spus nonsalant ,dupa vizionarea unui film care inca nu se afla in cinematografe in UK, candidat la multe oscaruri,,deci,
    care-i problema daca-l vezi online gratis?

Nu e de bani, e de mentalitate!

5. Bogdany

Bogdany New Member

Trophy Points:
    0
    Asa siiii ??? Ok ... Incarcam telef, delight o2 toate telef care le avem , skype voip toate programele existente , iti schimbi internetul ca nu ai viteza , incheie contract cu ' lumina vitezei ' daca gasesti
    Cati bani ai cheltuit?
    Si sunam ... La 8:53:54 ghinion , maine 8:53;55 iar ... 2 luni un ghinion chior , :)) noaptea de la 11:30 la 1 in fata pc ului , aprinzi lumanari , faci rugaciuni , totul blocat , te culci apoi a 2 a zi ochii cat cepele la munca
    Cica rabdare ... Vei reusii iti spune o voce interioara in fiecare zi ,
    Pentru ce ? £100-£250 ? Daca era salariul din Romania mai ziceai
    Nu merita atata efort , nervi , timp , trebuie sa ti cumperi distonocalm de mai multi bani
    Este doar parerea mea , fiecare are dreptul la o parere si e liber sa faca ce vrea
    Mie mi -a facut anul trecut mr john programare cu £5 ,

6. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Here we go again! -asa-asa-

7. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    S-a ieftinit bautura?

8. Bogdany

Bogdany New Member

Trophy Points:
    0
    Si apoi total dezamagit , cu jumatate de cap alb , trimiti prin posta si astepti ... Astepti ... Suni ... Din nou motto: rabdare,
    Dar totul este cu folos, exact inainte de a primii cardul, se vor ridica restrictiile de munca
    Yes ! Am reusit

9. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cica anul trecut nu era ilegal. Era doar imoral.
    Brusc a devenit ilegal dar... moral?

10. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Românul dacă nu plăteşte pentru ceva ce este free nu se simte bine .

Cum să fie el ca toată pulimea , aşa a fost educat , să de-a şpagă peste tot , altfel nu se poate lăuda cu cât a cheltuit .

Ştiu pe cineva care a cumpărat bilete de avion pentru concediu şi înainte de a pleca a amânat plecarea cu doua zile , că vezi Doamne ce o să zică lumea acasă că se caliceste la niste bilete de avion ...

11. Bogdany

Bogdany New Member

Trophy Points:
    0
    -ras4- Ok ... Moral ...
    Suntem sortiti la munca prin self ... Cleaning , contructii ... Am auzit recent de dog walking
    Sau part time ( ca student ) sperand ca am cu ce mi plati chiria , de mancat pot sa renunt ...:)))
    :))) dar am sa fiu moral, si rabdator asteptand mai degraba ridicarea restrictiilor decat plicul cu mult-doritul , mult-visatul
    BC -nu-ma-uit-

12. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Mare dreptate graiesti,
    suntem natia care tre sa dam...chiar si pentru peace of mind,

lasa, sa stiu c-am dat, sa fie bine! -ras4-

13. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    avocat de meserie?

nu poti sa vezi curcubeul daca te uiti mereu in jos

14. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Si mai rau.

Tu unde vezi curcubee, la astia care incalca legea, sau la cei care-i sustin?

15. lvd

lvd New Member

Trophy Points:
    0

Buna tuturor,

Pret de 100-250 de lire programarea e ieftin ,eu am dat peste preturi mult mai piperate care oscileaza intre 300 lire si 500 de lire....pentru o programare.
    Au luat-o razna cu totul oamenii astia cu programarile lor.Sunt dezamagita si evident ca-i duc lipsa lui Mr John, pacat ca s-a retras.....am dat o suma rezonabila pentru o programare anul trecut lui Mr John si am primit chitanta si factura cu tot tacamul...si evident ca am primit si permisul de munca.

Hai sa facem ceva!

16. sheed

sheed Member

Trophy Points:
    18
    eu cred ca m-ai inteles gresit;
    eu vorbeam de aceasta frasa (sintetizata):
    Suntem "romani", mentalitatea noastra spune ca firmele cu proprietar roman in UK sunt firme de tepari, chiar daca sunt inregistrate in Marea Britanie si sunt sub incidenta legilor de aici, chiar daca au activitate de ani de zile, nu conteaza, sunt tepari!

cei care incalca legea facand programari pe bani o incalca si in alte moduri (cerand bani pentru job placement , de exemplu), samd
    au si sustinatori astia?

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Opinii din trecut:

Corect. Problema s-a rezolvat, caz inchis.

In plus, era o fata, RomiDinamo, care se tot lauda ca vra sa faca dreptate si sa faca un bine romanilor, sa fie rezervari pentru toata lumea, nu numai pentru "profitori" sau pentru aia care platesc.
    Unde a disparut?

18. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Tu nu esti in UK si probabil n-ai avut de-a face cu mentalitatile. De asemenea, nu simti nici ironia. Spui ca e "superficial". E ok, cum zici tu.

sigur, sustinatorii sunt pe un alt topic.
    Intreaba obsesiv "cine face rezervari pe bani", pentru ca, nu-i asa, scopul scuza mijloacele.

19. Degree

Degree New Member

Trophy Points:
    0
    Problema si mai mare e ca de cand au aparut anunturi si zvonuri despre programarile astea prin diferite metode neortodoxe, culmea, nu mai prinde nici dracu' nici macar o programare online.
    Iar "amaratii" aia, care-s cu adevarat amarati, de pe celealte topicuri, care stau cu noptile sa pandeasca programarile - asta dupa ce au sunat dimineti la rand, ajung sa-ntrebe in stanga si-n dreapta cine face programari contra cost fiindca nu mai vad nici o solutie in afara de asta.

20. arfish

arfish New Member

Trophy Points:
    0
    Nu sunt la curent cu sistemul prin care se fac aceste programari.
    Inteleg ca ele nu se fac nominal, din moment ce sunt transmisibile.
    Nu exista vre-o posibilitate de stopaj la sursa?
    Daca se fac nominal si doar online, cum reuseste intermediarul sa o faca:prin coruperea administratorului?...sau prin smecherirea sistemului?

Share This Page