24.6 C
London
Sunday, August 09, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Probleme cu BT

Discussion in 'SEZATOARE' started by julianne, Sep 27, 2007.

1. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare, vreau sa stiu daca a intampinat cineva o astfel de pb, cand studiindu-mi viitoare factura Bt online , am constatat ca e cam maricicica si la un search mai amanuntit am constat ca in aceasta factura am incluse convorbiri mai vechi , pe care le-am platit deja in ultima factura...
    Le-am trimis un mail sa ma edifice , dar totusi nu inteleg cum e posibil sa ma pui sa platesc din luna iunie cand am platit in factura din august aceste convorbiri...
    Mentionez ca platesc la 3 luni prin direct debit factura de landline si net .
    Culmea e ca nu prea folosesc telefonul decat f rar aici in UK , iar in Ro sun pe acele nr speciale cu 8p/min mobil si 5 pe fix ...

2. poujou_kick

poujou_kick New Member

Trophy Points:
    0
    incearca talk-talk ori one tel sunt mult mai ieftini si nu au hidden charges, din toate experientele mele , cele mai nasoale au fost cu british gas, sky si bt , nici nu vreau sa mai aud de ei mi-au facut cele mai negre zile din viata ,deci din punctul meu de vedere si fara sa sa fac contra reclama stai departe de astia toti, ca numai scapi de ei -santa- anta-

3. Anonymous

Anonymous Guest

...bt au servicii bune pana in momentul cand ai treaba cu ei...:)... am stat si eu vreo 3 zile la telefon si am vorbit tot singur cu robotelul lor(am sunat si pe numere platite si free...etc) doar ca sa aflu daca am linie si cam cat vor ca sa imi dea si mie o linie activa...

...poujou_kick daca ai Talk Talk zimi si mie cum iti merge Netul ala free de la ei? ...ca sunt interesat si eu sa fac un contract cu ei...dar ma intereseaza netul...da un feedback si o opinie cam de cand esti abonat la ei...si cum merge linia...

...daca nu cer prea mult spune si niste scoruri care le platesti ca sa vad pe unde sa ma inscriu ca sa imi mearga cat mai bine...

...decoamdata la pret Talk Talk par bunicei comparativ cu restul doar ca au limita aia de 40GB (Download + Upload)...care pe mine nu ma deranjeaza...

4. cien_my

cien_my New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    hai sa va dau un pont.Ce BT...ce Talk Talk...ce ziceti de oferta asta: abonament la Orange 30 lire la care adaugi 5 lire si ai: mocca internet cu viteza pana la 5 mb insa depinde si de pozitia fata de nu stiu ce nod de comunicatie (eu am 4 si ceva parca, deci nu e vrajeala), mocca wireless router, mocca convorbiri pe fix in Romania si Polonia...si multe alte tari, dar astea le folosesc eu, mocca convorbiri pe fix in UK cu numerele incepand cu 01 si 02 parca. Eu zic ca se merita la greu.
    Numai bine!!!

5. Anonymous

Anonymous Guest

...cu aia 35 de Lire imi fac 2 abonamente la Talk Talk...si vb. moca in Romania...si alte 35 de tari din Europa + Usa & Canada..si am si pana la 8Mb/sec ...acum normal ca depinde de zona...dar tot ii mai avantajoasa decat Orange...

6. cien_my

cien_my New Member

Trophy Points:
    0

Vezi tu...se pare ca nu te uiti pe la TV sa vezi ce fel de servici ofera astia de la Talk Talk.Eu zic sa nu iti faci nici un abonament la Talk Talk ca au mari probleme cel putin cu calitatea internetului...da na, acuma poate e mai bine, dar eu nu as risca...
    Numai bine

7. Anonymous

Anonymous Guest

...pai aia intrebam mai sus pe poujou_kick...despre cum se comporta netul ala free la Talk Talk...

...cu tine insa confruntam ofertele si nu calitatea serviciilor...ca daca ma uit la Orange la reviews stau si ei pe muchie de cutit...si nu am auzit cuvinte de lauda despre ei pana acum...

8. julianne

julianne New Member

Trophy Points:
    0
    Desteptii au recunoscut ca mi-au umflat factura cu calls vechi si deja platite si cu scuzele deja cunoscute au promis ca rezolva pb de software pe care o au cu bills online...ramane de vazut...

Share This Page