6.7 C
London
Wednesday, October 23, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

probleme cu angajatorul

Discussion in 'SELF-EMPLOYMENT' started by dammescu, Sep 17, 2012.

1. dammescu

dammescu New Member

Trophy Points:
    0
    alut am si eu o problema. as dori niste sfaturi va rog frumos. am lucrat la o firma 10 luni de zile . dar pentru un contractor totdeauna intarzia bani. nu asta e problema. problema este ca pe ultimile 3 saptamanii nu ma mai platit am bagat motivul ca a luat de la intrare amprenta de la deget sa . si lipsesc vro 300 de ore pentru ca or plecat oamenii mai devreme de la lucru dar in total ei ar trebui sa plateasca cam vro 600 de ore la 4 oamenii ei au bagat motiv . au fost oamenii care au lucrat pentru firma si a plecat mai devreme. pentru asta o zis ca nu ne plateste deloc. angajatorul a spus la fel .. am toate time sheeturile care le-a semnat proiect manegerul cu orele cu tot sincer nu am nici o vina si din cauza asta nu imi primesc bani. este o firma care e obisnuita sa deie tzepe la oameni. se numeste fleetwood architectural aluminium dar eu nu am nici o treaba cu ea eu am treaba cu angajatorul el a semnat contract cu ei nu eu . unde as putea apela ca sa pot sa imi recuperez bani. ca nici pe angajator nu il intereseaza deloc sa ne plateasca el nu a fost pe santierul ala niciodata in 10 luni de zile.suntem 4 oameni care nu ne-am primit bani. si am toate dovezile ca am lucrat acolo si foile sunt semnate. orice sfat ma ajuta.

2. just_s

just_s New Member

Trophy Points:
    0
  3. gella

gella Member

Trophy Points:
    16
    Primul lucru ; trimiti o recomandata pe adresa firmei si explici situatia..ceri si banii of course, ameninti cu reclamatie la Small Claim Court ...apoi vezi in ce ape se scalda , daca nu chiar faci reclamatie acolo ...nu stiu cum functioneaza acum acest Small Cllaim court dar credc ca o sa fiu nevoita in curind sa fac asa ceva cu un angajator...
    Mai multe detalii din pacate nu stiu , dara incepe cu recomandata.

Share This Page