8.5 C
London
Saturday, June 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

PR intrebare

Discussion in 'EMIGRARE' started by azurite, Jan 25, 2017.

1. azurite

azurite New Member

Trophy Points:
    1
    Buna, daca poate cineva sa mi dea un sfat va rog:

daca am fost self employed si employed in acelasi timp trebuie sa mentionez ambele in aplicatie sau as putea sa mentionez doar de employment?

de asemenea a fost un an in care am muncit full time si am si studiat part time;

deci de fapt intrebarea mea este: trebuie neaparat sa le povestesc toate activitatile mele sau pot pur si simplu sa mentionez doar de employment care mi ar da statusul de qualified fara sa ma mai complic cu restu de activitati part time?

multumesc anticipat

2. Savage87

Savage87 Member

Trophy Points:
    8
    mai bine nu te complici, ca atunci au de ce sa se lege, daca ai fost employed, dovedesti asta si gata.. dar daca, crezi ca te ajuta, mentioneaza si ca ai fost student..

3. posey

posey Member

Trophy Points:
    8
    Intreaba aici http://www.immigrationboards.com/eea-route-applications/ sau aici https://www.facebook.com/groups/132887737155325/ Sunt cativa avocati care raspund.

Formularul online https://visas-immigration.service.gov.uk/product/eea-pr este mai simplu decat cel pe hartie (85 pagini) in sensul ca te pune sa raspunzi doar la intrebarile la care trebuie sa raspunzi - daca aplici ca worker.

Poti sa faci o simulare online cu date fictive si vezi la sfarsitul simularii si ce documente trebuie sa trimiti.

4. azurite

azurite New Member

Trophy Points:
    1

multumesc pt replies

am incercat o simulare online dar la fel ma intreaba,, ati fost vreodata self employed in uk? daca zic nu, cumva e o minciuna,, daca zic da devine stufos.. dar macar nu e incomplet

pe forumu ala nu am gasit situatii similare si daca vreau sa ma inregistrez imi zice o aberatie ca am IP de spammer.. lol

5. antonia24

antonia24 New Member

Trophy Points:
    1
    Firma romaneasca specializata in agregare de sms-uri ( pe care le detine deja, din campanii de marketing publicitar, coduri Google, etc…), cauta colaboratori , persoane serioase, din UK, care nu au inca un loc de munca, sau care doresc un venit suplimentar substantial, dar care dispun de un calculator si o conexiune la internet. Castigul este garantat, si substantial, in functie de activitatea prestata. Pentru mai multe detail, va rog nu ezitati sa ma contactati la email: smsbusiness@yahoo.com

6. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Salut,
    Cunosc un caz in care persoana a fost student si a lucrat 20 ore pe sapt cat ii permitea Yellow Card-ul, iar alte 20 de ore pe sapt a fost self employed . A specificat asta pentru PR, cu dovezile cerute bineinteles, si a primit PR ca toti ceilalti,fara nici o problema. A aplicat prin iulie 2016 si l-a primit prin noiembrie.

Share This Page