12.4 C
London
Monday, April 06, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

petitie online!

Discussion in 'ARHIVA' started by razvan80, Dec 17, 2008.

1. razvan80

razvan80 New Member

Trophy Points:
    0
    Am creat o petitie pentru ridicarea restrictiilor pe situl 10 Downing Street si a fost acceptata astazi. Petitia dureaza doar 30 zile si daca e semnata de peste 200 de persoane va merge mai departe si vom primi un raspuns oficial.

Daca sunteti intersati de acest subiect va rog sa o semnati. Trebuie sa va puneti numele, emailul si adresa ca dovada de rezidenta. Apoi trebuie sa dati click pe un link trimis de 10 Downing Street petitions in adresa de e-mail.

O puteti gasi in linkul de mai jos:

http://petitions.number10.gov.uk/Romanian/

Daca aveti intrebari, va rog sa ma contactati.

2. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am scris un mesaj(astazi pe la 7 dimineata)...L-am vazut scris, chiar am vrut sa-l modific (si nu am gasit optiunea EDIT)dar, din nu stiu ce motiv acum nu mai apare pe site.
    Razvan, te rog, daca ai vazut mesajul, raspunde-mi in privat. Nu stiu ce se intampla, dar e suparator...nu am jignit pe nimeni, nici vorbit urat...sper sa fie doar o problema tehnica.

3. razvan80

razvan80 New Member

Trophy Points:
    0
    buna nu am vazut mesajul tau scrie-mi pe privat dc e ceva urgent

4. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ok, era vorba de efectul petitiei, atat timp cat decizia a fost luata... -sad4- ad4-

5. razvan80

razvan80 New Member

Trophy Points:
    0
    toata lumea doar asta ma intreaba... am mai zis-o oricate petitii am scrie nu putem sa schimbam decizia in sine insa putem sa punem presiune politica pt ca raportulin baza caruia Home Office pretinde ca a luat aceasta decizie e unul eminamente politic si informatiile de acolo demonstreaza ca impactul romanilor ar minim sau chiar pozitiv. eu nu maimmbat cu apa rece insa daca sunt celputin 200 de semnaturi se va trimite mai departe si va trebui sa se raspunda la motivele acestei decizii. ar fi de asemenea super dc am scrie la MP cat maimulti in acelasi timp.

6. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Tocmai asta e faza. In mesajul "disparut" spusesem cum consider ca a fost luata aceasta decizie, pe baza de date istorice cu vreo 3 pagini de bibliografie. Motivul actual invocat a fost doar recesiunea...acest "cry wolf" care innebuneste pe toata lumea...avand in vedere statutul de SIMPLI PLATITORI DE TAXE, FARA BENEFICII,nu mi se pare corect...
    Mi se pare insuficient...
    Am mai scris multe...dar mi-e teama ca o sa dispara si acest mesaj, fiind putin ironic, asa ca...las la imaginatia fiecaruia...uf...aceasta fu urarea noastra de "Merry Christmas si Happy (prosperous) New Year" (in your own country -lol- ol- )aruncate noua, romani si bulgari deopotriva, in batjocura... -zipped- ipped-

Share This Page