20.1 C
London
Sunday, July 21, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Petitie catre Presedintele Romaniei

Discussion in 'in Romania' started by ukok, Sep 7, 2007.

1. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    asa este ...dar stii ce imi place cider-ul de pere ????? :)

2. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    AnnoMundi, vad ca ai mereu ceva de zis. Daca tot ai timp si chef de discutii, te-as invita sa elaborezi si pe subiectul campaniei caritabile, care, dupa cum se vede, nu reuseste sa atraga interesul prea multora dintre membrii forumului si ar profita din plin de pe urma entuziasmului tau in a da replici.

Mersi mult

PS: Aceeasi cerere adresata si lui andreiutzu.

3. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Tot noi astia de pe forum? De unde bani ? nu vezi ca scriem scrisorele la presedinte ca suntem vai de capul nostru aici in UK. Sa ceara bani la hotii aia care fura ca in codru ...

4. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    ClassicAlina sunt bucuroasa sa raspund intrebarii tale, dar pe subiectul campaniei caritabile, nu aici.

5. sky

sky New Member

Trophy Points:
    0
    D-le moderator, cu tot respectul tin sa-ti spun ca nu cred ca e normal sa procedezi in felul acesta indiferent cat de mult iti pasa de aceasta campanie caritabila. Atat Razvan cat si ceilalti sunt liberi sa discute cat vor si ce vor atata timp cat se incadreaza in limitele bunului simt. Cand vor simti ca trebuie sa doneze ceva, sunt convins ca o vor face fara nici un indemn special. Eu de exemplu donez in fiecare luna pentru copii din Romania, insa nu prin campania initiata aici si nici nu ma bat cu pumnul in piept ca fac asta (scade din valoarea morala a gestului). Poate la fel procedeaza si altii. Aceste insistente nu fac decat, ca lumea sa-si piarda increderea in spiritul acestei actiuni.No offence!

In alta ordine de idei pentru Andreiutu : daca tot vrei sa te 'antrenezi'pentru UK. ,macar incearca cu ceva adevarat si de calitate, iar aici vei gasi din belsug : whisky sau bourbon -k-.
    Berea si/sau derivatele te umfla in burta si am auzit ca ar contine germeni feminini -q- (lasa-l pe Razvan sa o bea -beer-)

6. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    M-ati inteles gresit. Bineinteles ca are voie sa vorbeasca despre ce vrea. Ma gandeam doar ca daca vorbeste si despre campania noastra, poate antreneaza mai multi membri in discutie. Nu i-am cerut bani, i-am cerut doar sa vorbeasca si cu noi, pe subiectul campaniei caritabile. Nu inteleg cu ce te-a suparat pe tine invitatia mea la discutie, pt ca asta a fost, o invitatie la discutie!!!

Cat despre insistente si imaginea pe care o promovam, as fi bucuroasa sa-ti raspund pe pagina de discutie dedicata campaniei.

7. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Pai esti offtopic.

8. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    A doua rugaminte sa va intoarceti la topiculul lui UKOK. E o lipsa de respect in primul rand fata de el.

Va invit sa deschideti alt topic despre guiness....budweiser...grolsch.... chocolate drink....limonade...suc la dozator si alte "racoritoare"!

Orice alta postare va fi stearsa!

Multumesc

Negrutxa
    Moderator

9. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Am primit astazi un raspuns oficial de la MAE si cred ca merita publicat pe acest forum.
    S-ar parea ca exista oameni dispusi sa ne ajute, dara daca Romanii tac chitic, asa cum i-a invatat pe ei mamica "capul plecat de sabie nu e taiat" (una dintre cele mai timpite zicale, pe care eu personal o urasc cu desavirsire) ei de unde sa stie....ce doctorul iti vine acasa sa te intrebe ce te doare, sau te duci tu la el si-i spui ca ai un "junghi" :)

Deci, iata emailul si documentul de la MAE:

10. alyd20

alyd20 New Member

Trophy Points:
    0
    WOW felicitari Dan pentru demersul facut -party- arty- , scrisoarea ta e chiar foarte 'touchy'! chiar sper sa se schimbe ceva ...iar in raspunsurile date ca se va analiza situatia romanilor de aici in ce priveste restrictia chiar m-as bucura sa o revizuiasca si sa si schimbe chestia asta care pe mine ma seaca deja !

sa ne vedem fara restrictii cat de curand ! -wave-

11. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Da, este foarte bine ca avem un asemenea raspuns, bravo Dan. NU stiu cat de "oneste" sunt aceste raspunsuri insa pana la urma e bine ca exista si ca reusim sa ne facem auziti. Nu cred ca scrisoarea ta initiala a fost foarte inspirata din punct de vedere diplomatic (ma refer la ton) insa ma bucur ca a avut un rezultat palpabil. Inca odata, bravo pentru ca iti pasa.

12. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    mrskull,
    ai dreptate despre "tonul" scrisorii, dar sa fiu sincer m-am cam saturat sa tot fiu diplomatic si "politically corect", citeodata imi vine sa spun lucrurilor pe nume, simplu, asa cum le simt, poate chiar un pic naiv. Nici macar nu credeam s-o citesca cineva, sa fiu sincer, surpriza e cu atit mai placuta si sa speram ca este inceputul unei cooperari mai strinse intre noi, Romanii din UK si DOR (Directia Originarii din Romania din cadrul MAE)

13. vik

vik New Member

Trophy Points:
    0
    UKOK jos palaria in fata ta! -salut-avem nevoie de mai multi oameni ca tine! BRAVO!

Share This Page