20.7 C
London
Thursday, September 19, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

pasaport la urgenta din Anglia fara sa ma mai deplasez in RO

Discussion in 'AMBASADA SI CONSULAT' started by z7stsuoncn, May 2, 2015.

1. z7stsuoncn

z7stsuoncn New Member

Trophy Points:
    0
    Buna seara .Am folosit deja functia search,dar nu am gasit exact ce caut
    As dori sa stiu cum pot sa imi fac pasaport la urgenta fara sa merg in Romania?Ma rog, urgenta pt situatia mea inseama 1 luna jumate.
    Multumesc

2. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Re: pasaport la urgenta din Anglia fara sa ma mai deplasez i

Programare la consulat. Dureaza 3-4 saptamini un pasaport nou. Sau titlu de calarorie valabil 30de zile parca. Gata in 48 de ore.

3. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38

exista si Paşaportul simplu temporar, care e valabil doar un an si se elibereaza in aceeasi zi in Romania si din cate stiu (dar trebuie confirmat la Consulat) in aceeasi saptamana la Consulat - pt ca se elibereaza pasapoarte doar vinerea.
    http://londra.mae.ro/node/828

4. Geoo3

Geoo3 New Member

Trophy Points:
    0

Buna.sunt noua pe site.In legatura cu titlul de calatorie.Recent am nascut si am un baietel de 2 saptamani cu certificat de nastere englezesc.intr-o luna si jumatate va trebui sa plecam in romania penttu botez iar pentru ca nu am timp sa ii fac pasaport aici si nici crtificatul de nastere voi pleca cu titlu de calatorie.mentionez ca eu si tatal copilului nu suntem casatoriti.Problema este ca nici in tara nu pot astepta 30-60 de zile pt eliberarea certificatului romanesc si mai apoi a pasaportului.Intrebarea este daca se poate face cumva un titlu de calatorie si din romania inapoi spre uk.sau poate imputernicesx pe cineva sa il faca in romania.cineva are idei care m-ar putea ajuta?

Share This Page