14.3 C
London
Sunday, August 25, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Party - 2nd edition

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by motanik, Apr 10, 2006.

1. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Culmea, se imputineaza din princina locatiei, in special. Nimeni nu a propus si nu avut de comentat. Acum cand s-a ales, nu e mancarea buna, ba e prea mult rosu pe pereti, ba lumina are prea multi Kelvini, ba podeaua are o inclinatie de 0.009 grade. Nu mai inteleg nimic. Credeam ca e o intalnire de socializare, de prietenie, de discutii si ca astfel de aspecte ca cele de sus sunt infime, credeam ca se priveste fondul problemei si nu forma :- ...

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu daca s-a mai plans cineva despre asta, pana una alta eu am vb ceva cu Leti pe privat, daca vroiam sa scriu aici scriam de la inceput.
    Acum ca ma simt cu musca pe caciula, am sa explic frumos de ce am dat inapoi noi.
    1. Nu m-am implicat in alegerea restaurantului pt ca am fost si sunt intr-o pasa proasta, total lipsita de orice chef/interes de socializarea, acesta fiind si motivul principal pt care nu m-am inscris pe lista de la bun inceput. Daca eu sunt cu fundul in sus nu e nevoie sa stric tuturor buna dispozitie.
    2. Am zis ca poate venim pana la urma, dar treaba cu meniul fix nu mi-a cazut bine deloc. Nu imi plac localurile care iti baga pe gat un meniu doar ca sa le iasa lor socotelile. La voi la restaurant de ex eu nu am vrut ciorba. Poate aici nu vreau starter si vreau doua feluri din main course, de ce sa fiu fortata sa mananc ceva doar pt ca nu pot alege ce vreau din meniu? Am fugit si o sa fug mereu de astfel de restaurante, sorry. Nu e necesar sa avem toti aceleasi pareri.
    3. Cum am zis si pe privat, daca mancarea/locatia nu este importanta de ce nu ne intalnim intr-un parc? Am inteles ca mai important e sa ne vedem, sa stam de vorba DAR pt mine una e la fel de important sa ma si simt bine acolo unde sunt. Ca am mai fost noi si la Britannia de exemplu, bucurosi nevoie mare ca eram impreuna, ca ne vedeam si vorbeam despre cate in luna si in stele, dar nu vrei sa stii ce nasol ne-am simtit cu totii atunci din cauza felului cum am fost serviti, a locatiei si nu in ultimul rand a mancarii.

Astea fiind spuse, va rog nu ma considerati o snoaba. Fiecare cu pasarica lui si cum de exemplu Alinei nu i-a placut restaurantul ala turcesc sau ce era, asa nici mie nu imi place asta cu meniul batut in cuie.

Am zis!

Edit ca sa adaug ca veneam pana la urma daca nu era treaba cu meniul fix, asta ca sa se intelegea ca nu imi displacea restaurantul. ;)

3. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
    OF of of si mai mai mai..cine a suparat-o pe mota,huh? :-
    Mota da sa :-* sa treaca ;).
    Asa ,mai fratzilor..daca nu se strang oamenii din diferite motive nu-i vina nimanui,bad timing ,locatzia nu e pe gustul tuturor..si alte motive .Incercatzi sa "work around it" si sa gasitzi o solutzie acceptabila ptr toata lumea..ca data,locatzie,mancare & so on. Zic si eu..posibil sa greshesc.. :)

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Goddess :-*
    Si :-* si pt Leti care e o doamna deosebita!

5. Anonymous

Anonymous Guest

Deviem de la plan cu acordul dumneavoastra ;D

Sambata 13 Mai, The Regent's Park, Chester Gate, ora 4pm. Va rugam sa incercati sa fiti punctuali. Timpul de asteptare...30min. Sper ca e ok pentru toata lumea.
    http://www.royalparks.gov.uk/docs/park_ ... s_park.pdf

Ce parere aveti?

Multumim volj pentru sugestie :-*

P.S. Zoltar ai niste sandwich-uri in plus? ;)

6. voljena

voljena New Member

Trophy Points:
    0
    asa asa... sa ma injurati pe mine acum daca nu va place ca nu am io destui dusmani... ;D

asta ma gandeam si io - ca pana la urma tot la sandwich-urile lui zoli am ajuns ;D ;D ;D

7. administrator

Trophy Points:
    38
    Eu nu mai vin deoarece am auzit ca nivelul polenului din parc a crescut cu 0,000014% in ultima saptamana si nu vreau sa-mi fie afectata retina. :eek: ::)

8. voljena

voljena New Member

Trophy Points:
    0
    lasa adi ca vii cu goggles... si daca chiar e musai iti face leti respiratie buson la buson pt reanimare... ;D

9. administrator

Trophy Points:
    38
    Notificati, va rog, pe toti cei care au confirmat, despre noula locatie :-

Doar spre a preveni ca 18 oameni sa mearga la restaurant si 21 in parc.

Parerea mea :p

10. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Mai MOTANICA,
    Ce-ar fi daca am aranja sa te lase la restaurant cu un castronel de laptic caldut, sa lipai tu din el :D :D :D :D ;D

11. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Sau si mai bine, ce-ar fi daca n-ai face tu misto de mine? :mad:

12. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    motanik,
    Era o gluma, apropo de numele tau de pisoi... ;)
    Gluma, nu misto ;)
    Am inteles ca nu esti in toane foarte bune, si am incercat, (se vede ca nu am reusit) sa te fac sa zimbesti :)

13. administrator

Trophy Points:
    38
    Noi te iubim chiar si asa rea cum esti. Se vede ca matza blanda zgarie rau :p

;D ;D ;D

14. oanagav

oanagav New Member

Trophy Points:
    0
    Sa inteleg ca o sa avem Party in the Park!
    Dat fiind ca la ora 4 inca se joaca FA cup final barbati-miu nici gind sa vina de la inceput ca-i fan Westham. Asa ca nu-l numarati la portia de iarba verde. Da eu tot ma prezint...
    La prognoza meteo s-a uitat careva? ??? ca parca azi dimineatza arata ce frumos o sa fie exact pina sibata cind scade temperatura de la 25 la 12 si ploua. Poate trebuie sa avem un plan B in caz de precipitatii.

15. danutza

danutza New Member

Trophy Points:
    0
    Dincolo de gluma sa stii Adi ca eu chiar sunt alergica la polen, dar de aia nu ma las si tot ma infiintez in parcu' cu pricina asa ca.... pe mine puteti conta ;)
    I'll be there at 18.00.
    Anyone else? (In afara de Leti si Adi bineinteles :D)

16. Anonymous

Anonymous Guest

Oana,BBC weather spune ca vor fi 17grade. Eu sper la 19 :) Planul B este sa gasim un pub dragut prin preajma, sa ii dam pe toti afara si sa intram cu totii la un cico ;D

Danuta, si eu sufar de hay fever. Aduc Flixonase-ul cu mine :D De ce vii la 18 daca noi ne intalnim la 16 (4pm?) ?

;)

17. danutza

danutza New Member

Trophy Points:
    0
    Ups, sorry Leti, my mistake ;D
    Normal ca vin la 4.00pm...cred ca din cauza vitezei am tastat aiurea...
    Leti draga, nu stiu daca Flixonase e antihistaminic,si sper ca este destul de puternic pt ca eu ce-am gasit pe-aici pt hay fever, mi se par frectie la picior de lemn (sa-mi fie scuzata expresia ;D).E bine sa-l ai totusi la tine, pt in caz ca m-apuca criza sper sa-mi oferi prim ajutor (dar nu bushon la bushon cum zicea Volj ;D nu de alta dar se poate interpreta :D)
    Pusche pe limba-mi :-X

18. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Mey dragilor, m-am gandit eu ce m-am strofocat si mi-a venit o idee. Buna sau proasta voi decideti. Stateam si ma gandeam ce o sa facem noi in parc. Si mi-a venit ideea ca tot la aer liber ar fi si daca ne organizam la un barbecue undeva in afara orasului. Eu am gasit asta http://www.eppingforestdc.gov.uk/leisur ... .asp si organizarea ar fi cam asa:cumparam barbecue de unica folosinta, fiecare aduce ca mancare vrea sa facem la gratar (carnaciori, pui etc) ne aducem si bauturi iar cu transportul ne organizam in asa fel incat cei care nu au masini sa mearga cu cei cu masini. Ce ziceti? Cum suna? Ah si ar fi pe durata zilei 11-12 si poate am prinde si noi soare baieti la o bere un fotbal noi la o barfa... ;D
    Acum sa nu ma strangeti de gat eu vin oriunde ar fi...
    Astept parerile cat mai repede in caz ca vreti sa ne putem organiza. :-*

19. Anonymous

Anonymous Guest

Danutza, Flixonase e foarte bun, crede-ma ;D Vom suferi impreuna, tu aduci servetelele! Sa citesti pe forum la Sanatate ce a scris Dr Toma - GP aici.

Alinutza noi venim si in Scotia daca este ;D Ar fi super daca lumea ar fi de acord si ne-am organiza repejor. Doamne ce frumos e Lake District...

;)

20. danutza

danutza New Member

Trophy Points:
    0
    WOW, Alinutza, this is the best ideea ever!!!Eu subscriu din toata inima pt ca chestia asta imi aminteste de acasa si de iesirile la iarba verde in dulcele still romanesc cu bere si mici ::)
    Pacat ca n-am masina, dar daca se ofera cineva sa ma ia si pe mine, una bucata de 49kile, nu stau o secunda pe ganduri!
    S-a facut Leti, am si pus servetelele in geanta, cat despre articol, n-ai grija ca l-am citit cu sufletul la gura si avand in vedere ca eu am alergie inca de cand eram in tara, am sperat sa mi se schimbe naravurile pe-aici asa cum zicea Dr Toma...dar n-am avut eu norocu' ala :'(, asa ca lacrimez la greu...da nu-i nimik, noi sa fim sanatoase, ca alergia nu e boala si o au doar sensibilosii cu inima mare ;)

Share This Page